Philips xtreme vision H7 %130

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,237
45,840
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Arkadaşlari
Bostancı Oto sanayide 2 kazıklanma durumundan sonra, İnternetten gittigidiyor üstündenn H4 versiyonunu aldım.
60 liraya satın aldım. Montajı için aracın yetkili servisi ile anlaştım. Montaj için 30 tl istediler.
Hadi bakalım şubatta muayene var. Umarım sorun çıkmaz.
http://urun.gittigidiyor.com/otomob...w-philips-x-treme-vision-12342xv-s2-234937516
Hayirli ugurlu olsun hocam da montaj icin biraz kazik davranmislar ben Ford servisinde ucretsiz taktirmistim

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,237
45,840
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Bu farı takarken eskisinin ayarını hiç bozmadan takarsam yeniden ayar yapmakmı gerekiyor.
Tabii takarken ayarinin bozulmasi gibi bir durum olma ihtimali vardir her daim. Ama zaten halojen farli araclarin far ayari duzenli araliklarla yaptirilmali. Omurluk bir ayar degil cunku bozuk yollar cukurlar derken yukseklik ayari asagiya dogru dusuyor zamanla

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,037
7
51,372
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Arkadaşlari
Bostancı Oto sanayide 2 kazıklanma durumundan sonra, İnternetten gittigidiyor üstündenn H4 versiyonunu aldım.
60 liraya satın aldım. Montajı için aracın yetkili servisi ile anlaştım. Montaj için 30 tl istediler.
Hadi bakalım şubatta muayene var. Umarım sorun çıkmaz.
http://urun.gittigidiyor.com/otomob...w-philips-x-treme-vision-12342xv-s2-234937516
hayırlı olsun ali hocam. Ben 31aralık günü aciliyet olması nedeniyle yeni seti sanayide 80e aldım ukala kazıkçı bi satıcıdan. Elim sığmadığından gittim 5liraya da oto elektrikçide taktırdım. Memlekette kazıktan kaçış çok zor, bir yerden birileri yakalıyor maalesef. En azından ürün güzel, güle güle kullanın. :)

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,037
7
51,372
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Bu farı takarken eskisinin ayarını hiç bozmadan takarsam yeniden ayar yapmakmı gerekiyor.
abi o bazen gerekebiliyor. Tedbir amaçlı yaptırmakta fayda var. Kendi ampul montajlarımda henüz ayar bozmadım, ama bozabilirim :) zaten servis takacaksa bir zahmet onu da yapıversin.

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
hayırlı olsun ali hocam. Ben 31aralık günü aciliyet olması nedeniyle yeni seti sanayide 80e aldım ukala kazıkçı bi satıcıdan. Elim sığmadığından gittim 5liraya da oto elektrikçide taktırdım. Memlekette kazıktan kaçış çok zor, bir yerden birileri yakalıyor maalesef. En azından ürün güzel, güle güle kullanın. :)

Bostancıda adam adını duymadığım bir ampul için 70 tl, ayrıca montajı için 20 tl, son olarak far ayarı içinde 20 tl istedi benden. :(.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,037
7
51,372
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Bostancıda adam adını duymadığım bir ampul için 70 tl, ayrıca montajı için 20 tl, son olarak far ayarı içinde 20 tl istedi benden. :(.
ist. Sanayide tanıdık yoksa tabiri caizse.... Neyse işte :), ben izmit sanayide hallettim 5liraya :)

yehanohaa

Profesör
16 Eyl 2016
104
203
1,185
Ben h7 xtreme vision ı 65 liraya aldım gecen hafta. Farlarımda mercekli oldugu icin ayara gerek kalmadı gün çizgisine sahibim. Zifiri karanlıkta biraz beyaza çalan rengi var ama normal şehir içinde yan yana iki araba olmadıkca farkedilmeyecek bi sarı. Yani yoldan birini görsem aaa xtreme vision kullanıyo diyemem. Ancak bariz bi şekilde standart halojen farımdan daha iyi performans alıyorum. Aydınlık derecesi ve ilerdeki tabelayı aydınlatma uzunlugu olarak.Tesekkür ederim burdan tavsiye edenlere, bende gözlemlerimi bildirdim. Sormak istedigim mercekli farda yukarı kaldırma tarzında bi ayar yapılır mı?

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,237
45,840
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Ben h7 xtreme vision ı 65 liraya aldım gecen hafta. Farlarımda mercekli oldugu icin ayara gerek kalmadı gün çizgisine sahibim. Zifiri karanlıkta biraz beyaza çalan rengi var ama normal şehir içinde yan yana iki araba olmadıkca farkedilmeyecek bi sarı. Yani yoldan birini görsem aaa xtreme vision kullanıyo diyemem. Ancak bariz bi şekilde standart halojen farımdan daha iyi performans alıyorum. Aydınlık derecesi ve ilerdeki tabelayı aydınlatma uzunlugu olarak.Tesekkür ederim burdan tavsiye edenlere, bende gözlemlerimi bildirdim. Sormak istedigim mercekli farda yukarı kaldırma tarzında bi ayar yapılır mı?
Ürününüzü güle güle kazasız belasız günlerde kullanın inşaallah hocam. Benim bildiğim kadarıyla, hem aracınızın içinden kendiniz yükseklik ayarı yapabildiğiniz gibi kaputu açıp far üzerinden de ayarlama yapılabiliyor. Mercekli olan adaptif bi xenon farlarda yapılamıyor yanlışım yoksa. Onlar yükseklik ayarını kendileri otomatik olarak düzenliyor.

yehanohaa

Profesör
16 Eyl 2016
104
203
1,185
Ürününüzü güle güle kazasız belasız günlerde kullanın inşaallah hocam. Benim bildiğim kadarıyla, hem aracınızın içinden kendiniz yükseklik ayarı yapabildiğiniz gibi kaputu açıp far üzerinden de ayarlama yapılabiliyor. Mercekli olan adaptif bi xenon farlarda yapılamıyor yanlışım yoksa. Onlar yükseklik ayarını kendileri otomatik olarak düzenliyor.
Anlıyorum ben arabanın icinden yükseklik ayarını ayarlıyorum evet. Ama mesela isterdimki 2 numarada kullanayım yol boşken 0 da kalsın. Onun dısında düz duvarda dümdüz çizgi olarak kalıyo zaten iki farda bi anormallik yok. Ayar gerekmiyo heralde

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,237
45,840
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Anlıyorum ben arabanın icinden yükseklik ayarını ayarlıyorum evet. Ama mesela isterdimki 2 numarada kullanayım yol boşken 0 da kalsın. Onun dısında düz duvarda dümdüz çizgi olarak kalıyo zaten iki farda bi anormallik yok. Ayar gerekmiyo heralde
Farınız da söylediklerinizden yola çıkarak bir terslik olduğunu düşünmüyorum. 0'da yani en yukarı düzeyde değil de 2'de yani orta düzeyde bir ayara getirip kullanmak istiyorsanız, aracınızın farlarını kaputu açtırarak ayarlatmak için götürdüğünüzde ayar kumandası 0'da yani en yüksek konumda değil, son rakam hangisiyse yani en aşağı konumdayken ayarlatın. Bu sayede 2 numaralı seviye çok daha yukarıyı aydınlatacaktır. 0'a yani en yüksek seviyeye getirdiğinizde ise uzun farlara yakın bir kısa far performansı alırsınız. Tabii bu ayardayken insanların gözünü alıyor. Ama boş yolda dediğiniz gibi kullanılabilir.

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Arkadaşlar, ampullerim geldi,
Ama resimdekilerden çok güççük çıktı bunlar.
Her neyse, ben yoluma aydınlık versin işlevi önemli.

20170125_112742 (Small).jpg 20170125_112748 (Small).jpg 20170125_112801 (Small).jpg

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım