Ayberk mutlu11

Ayberk mutlu
Takipçi
30 Ara 2019
1
0
10
25
Ankara
Marka
Volkswagen
Özgür bey iyi akşamlar biraz konuyu hortlatıcam ama polo gti aracınız hala duruyor mu birkaç sorum olucaktı size.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Bugün kaza yaptım yine arkadaşlar, bu sefer benim mallığım. Ata ile buluştuk, Fiesta ST’si ile gezdirdi sağ olsun beni :) Yollar çamurdu ve hava hafif sıcaktı. Benim arabam da Fiesta ST kadar olmasa da iyidir beeee dedim. İstanbul Park’ın arka yollarda gezdik. Sonra benim arabaya geçtik gezmek için, bi yonca vardı açısı iyi, asfalt iyi, çok kaydık 4 tekerden kayarak bariyere oturttum aracı ve o an gülsem de düşününce moralim epey bozuldu :(

Benim için artık son uyarı gibi bir şey bence, benim bu işleri bırakmam lazım. 2014’ün başında ehliyeti aldığımdan beri küçük+büyük toplam 7. kazam olmuş, şükür hepsi maddi boyuttaydı. Ben artık yaptırıp satmaya karar verdim arabamı, uslu uslu bineceğim bir araba bakacağım artık.

İnsan ölmekten korkmuyor da ya sakat kalırsam ya birine zarar verirsem diye korkuyor. Tek açıklamam bu artık.

Ekli dosyalar

• AD4E3388-74BD-4AAF-8962-92646656EDA8.jpeg
    AD4E3388-74BD-4AAF-8962-92646656EDA8.jpeg
    1.8 MB · Görüntüleme: 0
  • C84BF375-7A7C-4C86-A636-78B5BAF95342.jpeg
    C84BF375-7A7C-4C86-A636-78B5BAF95342.jpeg
    1.7 MB · Görüntüleme: 0
  • 3DB38EF8-BAFE-4E74-A0D6-C464812AEA3E.jpeg
    3DB38EF8-BAFE-4E74-A0D6-C464812AEA3E.jpeg
    1.6 MB · Görüntüleme: 0
  • F6130061-8673-4C88-9818-BBC3037ED7D3.jpeg
    F6130061-8673-4C88-9818-BBC3037ED7D3.jpeg
    748.7 KB · Görüntüleme: 0
  • 35262E38-265A-4A08-A845-D601ACE74A03.jpeg
    35262E38-265A-4A08-A845-D601ACE74A03.jpeg
    115.2 KB · Görüntüleme: 0
  • D664FA3B-D541-4BB9-A938-A1F1417221BF.jpeg
    D664FA3B-D541-4BB9-A938-A1F1417221BF.jpeg
    92.9 KB · Görüntüleme: 0
Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,195
45,773
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Bugün kaza yaptım yine arkadaşlar, bu sefer benim mallığım. Ata ile buluştuk, Fiesta ST’si ile gezdirdi sağ olsun beni :) Yollar çamurdu ve hava hafif sıcaktı. Benim arabam da Fiesta ST kadar olmasa da iyidir beeee dedim. İstanbul Park’ın arka yollarda gezdik. Sonra benim arabaya geçtik gezmek için, bi yonca vardı açısı iyi, asfalt iyi, çok kaydık 4 tekerden kayarak bariyere oturttum aracı ve o an gülsem de düşününce moralim epey bozuldu :(

Benim için artık son uyarı gibi bir şey bence, benim bu işleri bırakmam lazım. 2014’ün başında ehliyeti aldığımdan beri küçük+büyük toplam 7. kazam olmuş, şükür hepsi maddi boyuttaydı. Ben artık yaptırıp satmaya karar verdim arabamı, uslu uslu bineceğim bir araba bakacağım artık.

İnsan ölmekten korkmuyor da ya sakat kalırsam ya birine zarar verirsem diye korkuyor. Tek açıklamam bu artık.
Geçmiş olsun özgür. Çok şükür size bir şey olmamis. Allah bir daha göstermez inşaallah. Sıkma canini. Tamir ettirip sakin sakin de binersin altindakine.

Lastiklerin azizligine mi ugradin da komple kaydı arac yoksa hava şartları ve lastik iyi olsa bile fazla abartarak mi girdin ?

Son düzenleme:

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Geçmiş olsun özgür. Çok şükür size bir şey olmamis. Allah bir daha göstermez inşaallah. Sıkma canini. Tamir ettirip sakin sakin de binersin altindakine.

Lastiklerin azizligine mi ugradin da komple kaydı arac yoksa hava şartları ve lastik iyi olsa bile fazla abartarak mi girdin ?

İyi dileklerin için teşekkür ederim abi :) Aslında özetle durum şöyle:

Fiesta ST'den inip kendi aracıma geçince dinamiklerin düştüğü kabullenememe
Kışlık 2. sezonundaki Falken lastiklerle 12 derecedeki hava ve yağmur-çamurlu yolda genel gazlama
Bilmediğim yolda sınırları gereksiz zorlama

ÖZETLE, GEREKSİZ TERÖR MODU :)

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford

Özgür seni çok iyi anlıyorum benimde son 3-4 yılda 2-3. Kazam oldu irili ufaklı, hepsi de kaldırım bariyer betona karşı yani kısacası fiziksel koşullara karşı.Daha trafikte bir kere dahi kazam olmadı.Yalnız demek istediğim değinmek istediğim nokta ben değilim, bizimkiler de sık sık artık bırak bu işleri diyorlar. Artık eski delikanlı çağlarımız yok büyüyoruz sanırsam, daha dikkatli kullanıyorum, bir de uyanık olmaya çalışıyorum.

Yani sen kendini kontrol edebildiğin ölçüde bu durumu sürdürmenin hiç bir tehlikesi yok.Ama öbür türlü kendi limitlerimizi veya aracın limitlerini tam anlamadan ezbere sürüş yaptığımızı düşünüyorsak uyanık olmalıyız.Gerekiyorsa adımız yavaş gidiyor, korkuyor, olsun ama deli dolu olmasın, gerçek başarı istikrar ve kendini kontrol etmekten geçiyor bence.

Otomobillerde soğukkanlı ve temiz bir zihinle gazlamak gerekiyor, daha o olgunluğa erişebilen çok az.

Çok çok geçmiş olsun tekrardan, bu olaylardan kopmanı gerektirecek bir durum yok sadece uyanık olmalıyız aracın ve kendinin limitlerini bilip ona göre hareket etmeye çalışabilirsek daha çok şeyler katarız sürüşlerimize.

Ben şahsen iddialı konuşacağım şu forumda virajı limitler içerisinde temiz bir zihinle sadece otomobille iç içe olarak dönerim diyebilecek insan zannetmiyorum.

Son düzenleme:

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,636
1
64,454
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Geçmiş olsun aman diyeyim Özgür, size bir şey olmamış en azından. Sen kendini daha iyi tanıyorsun limitlerini biliyorsun. Pistlere sakla kendini aman...

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,714
1
6,438
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
Cok gecmis olsun Ozgur.

Ben de nispeten gencken bu tur bir aracim olsaydi, ben de heralde cok kaza yapardim. Olay biraz yaslanip olgunlasmakla alakali. İyi surucu olmak demiyorum bakin, olgunlasmak diyorum.

Yine de arabani satma diyorum, azicik daha garantici olsan, bunlarin cogunu yasamazdin.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,195
45,773
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
İyi dileklerin için teşekkür ederim abi :) Aslında özetle durum şöyle:

Fiesta ST'den inip kendi aracıma geçince dinamiklerin düştüğü kabullenememe
Kışlık 2. sezonundaki Falken lastiklerle 12 derecedeki hava ve yağmur-çamurlu yolda genel gazlama
Bilmediğim yolda sınırları gereksiz zorlama

ÖZETLE, GEREKSİZ TERÖR MODU :)
İyi anlıyorum seni. Benim TS 860'lar bile belirttiğin sıcaklıkta yerler hafif ıslak ve çamurluysa sapıtabiliyor. Geçen gün bir göbekte aynısı başıma geldi. Neyse ki girmeden evvel kayabileceğini bildiğim için frene asılıp hızımı düşürdüm ama 4 lastikle birlikte göbekten dışarı doğru ben de açıldım. En kötü senaryolardan biri çünkü lastik ciddi anlamda tutuşu kaybediyor o şartlarda. Bence çok şükür yine az hasarla atlatmışsın ve sana bir şey olmamış.

Yaptırıp devam et, sıkma canını. Gazlama işlerini biraz daha rölantiye alır, daha uygun havalarda ve yollarda yaparsın olur biter. Sen iyi biliyorsun insanın içinde gazlama isteği olduktan sonra dizel makineyle bile yapıyor bu işleri. Araba değiştirmek bunu törpülese de tamamen yok etmiyor. O yüzden kendini biraz daha tutarak devam edersin olur biter. Allah bir daha göstermesin, tekrar geçmiş olsun özgürüm.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Herkese iyi dilekleri için öncelikle çok teşekkür ederim :) Arabamın sürüşü çok gergin ve sürekli beni gaza getiriyor. Değinmek istediğim nokta buydu. Önceki araçlarımda böyle bir gaz modum yoktu.

Şu anlık sakin sürmeyi denemek için koltuğumu yatırdım, direksiyonu öne ittim. Bu terör modumu epey törpülüyor. Yakıt tüketimim de düştü :D Normalde dimdik ve sürekli 2 elim direksiyonda sürünce terör modunda oluyorum. Yaptığım iş gerçekten çok salakçaydı. 5 dk öncesinde İstanbul Park’ın arka yollarındaki orta kanala da düşüyordum. Öyle diyim size, başıma bir şey geleceği ordan belliydi.

nacker

Profesör
12 Ocak 2019
433
809
1,645
İstanbul

Geçmiş olsun.
Burası otopark'ın çoğu test videosunun çekildiği yer, hatta bariyere vurduğunuz yer de passat testinde meşhur olan kaymanın yaşandığı yer(bknz:
).
Burayı ve o arkadaki yolları bayağı iyi bilirim. Hatta zaman zaman sırf viraj denemek için gittiğim bile oluyor, (çok tatlı bir yol:D). Ama son bir kaç aydır gerçekten korka korka dönüyorum oraları(normalde acımadan zorlar, lift off denemeleri falan yaparım). Sürekli şantiyeye gidip gelen kamyonlar var, bunlar her tarafı toz toprak yapıyor. Üstüne kar-yağmur da yağınca kışın yol çok berbat bir hal alıyor. Benim araçta nokian kış lastikleri var onlar bile hemen sapıtma moduna giriyor. O yolda rahatça kasabilmek için ilkbahar yağmurlarını(yağmur ve hemen arkasından açan güneş) beklemek gerek, zira o yol anca o şekilde temizlenir.

Bununla beraber kazayı yaptığınız yonca ve diğer üç kardeşinin çok garip dönüşleri(iki apex gibi) var. İlk dönüşü hızlı girip rahatça alabiliyorsunuz ondan sonra viraj rahatlıyor, ne güzel döndüm derken viraj tekrar içeri giriyor ama bu sefer çok daha keskin, bilmeyen birisi çok rahat kayar (hatta çarpabilir:p), ben de ilk zamanlar passat videosundaki gibi olmuştum, bir kaç metreyle kurtardım bariyeri. Bence orada bir mühendislik hatası var.

Bu arada çok alakasız olacak ama, viraja giriş hızınız kaçtı hatırlıyor musunuzhatatat?

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Geçmiş olsun özgür, şükür çok bir şey yok ve alt takım sağlam yoksa sıkıntı büyüktü, lancer ile yaptığın gibi.
Hayattaki her şeyden ders almak lazım ya, artık hatanın farkında olarak binersen sorun olmaz bence ve yine gazlarsın yani ne olacak.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım