Rekor yeniden Type R'da

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,237
45,839
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Tebrikler, bu zaten belli bir şeydi. Önceki nesil type r rekor sahibiydi. Bu nesil ise geliştirilmiş hali olduğundan rekoru kıracağına zaten kesin gözüyle bakılıyordu. Bir sonraki nesil clubsport s de bunun rekorunu kırar, sonraki nesil type r da onun rekorunu kırar. Geliştire geliştire devam ederler.

assettocorsaa

Profesör
11 Eyl 2016
685
1,268
2,270
Megane RS rekoru alacak ama Honda'nın da daha güçlü bir Type-R'ı cepte tuttuğu söyleniyor. Car Throttle videosunda bahsetmişti sanırım. Kısaca bu kısır döngü sonsuza kadar devam edecek. Eskisi gibi rekoru senelerce elde tutma olayı bitmiştir.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,237
45,839
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Önden çeker araçların rekor süreleri artık beni pek heyecanlandırmıyor. Önden çeker teknolojisinin altyapısının ve fizik kurallarının el verdiği sürece bu rekor süreleri kırılıp durulur. Belli bir rekor süresi elde edildikten sonra artık önden çeker ile o sürenin kırılamayacağının aşikar olacağı zamanlar geldiğinde çok farklı şasi ve çekiş sistemlerinin bu araçlara entegre edilmesi gerekecek. Tüm bu hothatch'ler gün gelecek elbet awd formatına bürünecekler, çok farklı üretim malzemeleri kullanma arayışı içine girecekler otomobili hafifletmek için. Rekabet işte o zaman bambaşka bir heyecan boyutu kazanacak.

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Önden çeker araçların rekor süreleri artık beni pek heyecanlandırmıyor. Önden çeker teknolojisinin altyapısının ve fizik kurallarının el verdiği sürece bu rekor süreleri kırılıp durulur. Belli bir rekor süresi elde edildikten sonra artık önden çeker ile o sürenin kırılamayacağının aşikar olacağı zamanlar geldiğinde çok farklı şasi ve çekiş sistemlerinin bu araçlara entegre edilmesi gerekecek. Tüm bu hothatch'ler gün gelecek elbet awd formatına bürünecekler, çok farklı üretim malzemeleri kullanma arayışı içine girecekler otomobili hafifletmek için. Rekabet işte o zaman bambaşka bir heyecan boyutu kazanacak.

Tesla el atmıyor bu işe, El atarsa zaten iş biter. Batarya soğutması çok güclü bir P100DL bu işe son noktayı koyar. Ben Type R videosunu gördüm, adam habire vites değiştiriyor,. Teslada ne vites var nede maksimum tork devri. Bastınmı gidiyor.

İyi bir süspansiyon, buzdolu bir kova soğutucu, İyi lastikler, Regeneration frenlerin iptali. Al sana harika nurburing arabası.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,037
7
51,371
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Az önce izledim de, arabanın maşallahı var be. Virajlarda az daha yüklenseler de olurmuş, öyle hissettirdi. Bu arabaya bu şasiye dahası da yapılır, daha potansiyeli var.
Bu arada piste çıksam patlayacağım nokta son düzlüğün sonlarındaki pist süresiyle 7:27'den sonra zeminden ötürü arabanın dağıldığı yer olurdu :D

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,237
45,839
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Tesla el atmıyor bu işe, El atarsa zaten iş biter. Batarya soğutması çok güclü bir P100DL bu işe son noktayı koyar. Ben Type R videosunu gördüm, adam habire vites değiştiriyor,. Teslada ne vites var nede maksimum tork devri. Bastınmı gidiyor.

İyi bir süspansiyon, buzdolu bir kova soğutucu, İyi lastikler, Regeneration frenlerin iptali. Al sana harika nurburing arabası.
Tesla'nın amacı bu değil. İstese ona göre bir arge çalışması yapar ve piste uyarlı bir elektrikli otomobil geliştirir ama buna para harcamak isteyeceğini sanmıyorum. Elektrikli otomobilin pistte rekor süre alabilmesi için üzerine bir sürü mühendislik çalışması yapılması lazım ki markanın amacı dışında bir eğilim olur bu. Ama isteseler yaparlar neden olmasın ? Tabii fiyatı da ona göre uçar gider.

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Tesla'nın amacı bu değil. İstese ona göre bir arge çalışması yapar ve piste uyarlı bir elektrikli otomobil geliştirir ama buna para harcamak isteyeceğini sanmıyorum. Elektrikli otomobilin pistte rekor süre alabilmesi için üzerine bir sürü mühendislik çalışması yapılması lazım ki markanın amacı dışında bir eğilim olur bu. Ama isteseler yaparlar neden olmasın ? Tabii fiyatı da ona göre uçar gider.

Ruslar ,Teslaları alıp pist arabalarına ceviriyor. Aslında onlardan bir tanesi gelip denese, çok merak ederim süre ne çıkar. Düz stok Tesla Model S P85D şu an 8,50 süre çıkarıyor.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,656
1
64,538
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Ruslar ,Teslaları alıp pist arabalarına ceviriyor. Aslında onlardan bir tanesi gelip denese, çok merak ederim süre ne çıkar. Düz stok Tesla Model S P85D şu an 8,50 süre çıkarıyor.

e abi denesinler ona da başlık açalım, tartışalım. Mevzu type-R :)

Machine

Profesör
22 Eki 2016
92
119
1,060
İstanbul
İzlerken bir iki şey fark ettim, belki olması gereken odur bilmiyorum...
1)Direksiyon çok fazla yumuşak değil mi? Sanki az daha ağır olsa kullanımı daha kolaylaşacak...
2)Bir kaç vites düşürmede özellikle 3'e takarken aha şanzıman gitti gidecek, eline alacak şimdi şanzımanı dedim, Maşallahı var bişey olmadı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım