Renault Symbol Kaza Testi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

tersiyer

Profesör
8 Eyl 2016
583
477
1,570
İstanbul
Merhaba, Symbol'ün bildiğiniz gibi EuroNCAP veya benzeri herhangi bir kurumda kaza testi yok ancak Dacia Sandero 2013'te, Dacia Logan MCV 2014'te teste girmiş ve oldukça farklı sonuçlar almışlar. Symbol için acaba hangi test geçerlidir ya da daha farklı bir sonuç çıkabilir mi? Bir de Sandero ve Logan'ın sonuçlarındaki fark neden kaynaklanmaktadır?

http://www.euroncap.com/tr/results/dacia/sandero/8866

http://www.euroncap.com/tr/results/dacia/logan-mcv/7865

mehmethakantarhan

Profesör
11 Eyl 2016
652
1,139
2,270
Ncap in test kriterleri sanirim 2014 te degismisti.fark ordan kaynaklaniyor bence.egea gibi şu anki duruma gore hakki 3 yildiz diyorum.

tersiyer

Profesör
8 Eyl 2016
583
477
1,570
İstanbul
Ncap in test kriterleri sanirim 2014 te degismisti.fark ordan kaynaklaniyor bence.egea gibi şu anki duruma gore hakki 3 yildiz diyorum.
Yardımcı güvenlik sistemlerinin önemi arttırılmış ve yaya güvenliğinin bazı kriterleri değiştirilmiş. Yetişkin koruma kriterlerinde herhangi bir değişiklik yok ve Sandero ile Logan arasında ciddi farklar var. Bunun nedenini gerçekten merak ediyorum.

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Yanlış biliyorsam düzeltsinler Sandero'nun alt yapısı eski kasa Clio ile aynı ve eski kasa Clio'nun NCAP puanları da çok düşük değil bu sebepten dolayı Sandero'yla Symbol'un aynı kriterde olduğunu düşünmüyorum büyük bir ihtimalle Logan'nın değerlerine sahip olur ama şu da var yurtdışındaki Logan'ın güvenlik paketiyle Türkiye'de bir değil yani güvenlik donanımlı 3 yıldızsa paketsiz nedir orası da ayrı bir merak konusu.

tersiyer

Profesör
8 Eyl 2016
583
477
1,570
İstanbul
Yanlış biliyorsam düzeltsinler Sandero'nun alt yapısı eski kasa Clio ile aynı ve eski kasa Clio'nun NCAP puanları da çok düşük değil bu sebepten dolayı Sandero'yla Symbol'un aynı kriterde olduğunu düşünmüyorum büyük bir ihtimalle Logan'nın değerlerine sahip olur ama şu da var yurtdışındaki Logan'ın güvenlik paketiyle Türkiye'de bir değil yani güvenlik donanımlı 3 yıldızsa paketsiz nedir orası da ayrı bir merak konusu.
Dacia'nın M0 mı ne öyle bi platformunda 3ü de

123456mtn

Panpa
8 Eyl 2016
1,211
2,491
3,770
Sivas
Marka
Caterham
@DuzboruDownpipe
Yurtdışında Logan = bizdeki Symbol. Aynı aracı farklı adla satıyorlar. Ama Sandero, yurtdışında da Sandero.
Yurtdışında Renault adı altında geçiyor.
4X2 Duster lar Clio II şasisi, 4X4 ler ise X-Trail ancak Sandero hakkında bilgim yok.

Şahsi fikrim şöyle oluştu,çok yakın zamanlarda eski ve yenisinde bulundum. Geliştirilmesi pahalı ve büyük bölümler aynı. İlk Symbol, Clio II Sedan gibi konumlandığı için sanırım güncel Symbol'de Clio II şasisi üzerinde ilerliyor.

Gurdal07

Profesör
29 Eyl 2016
354
342
1,295
Antalya
Clio 3 ncap yıldızları

Ekli dosyalar

• Screenshot_2017-05-26-18-26-01-128.jpeg
    Screenshot_2017-05-26-18-26-01-128.jpeg
    116.4 KB · Görüntüleme: 239
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım