Renault ve Fiat FCA Birleşiyor mu?

Cenk

Galatasaray
Panpa puanı
31,113
Marka
Ford
Söz konusu anlaşma gerçekleşirse umarım Alfa Romeo'yu kötü anlamda etkilemez. Tam yeni modelleriyle tekrar göz doldururken bu sefer ortaklık yüzünden sapıtırlarsa bir daha da toparlanamaz, yazık olur markaya.

Toprak38

Panpa
Panpa puanı
3,902
Marka
Skoda
Ya ben sadece elektrikli araç alanında bi birleşme falan diye duydum ama yabancı kaynaklar da merger diyor nasıl olacak aceba sonuç. Komple bi birleşmeyse ben bi tık üzülebilirim çünkü alt segmentlerde rekabet eden firmalardı özellikle bizim ülkemizde. Rekabet her zaman müşteriye yarar malum

alfhonso

İnfazcı
Yönetici
Panpa puanı
34,014
Marka
Opel
Söz konusu anlaşma gerçekleşirse umarım Alfa Romeo'yu kötü anlamda etkilemez. Tam yeni modelleriyle tekrar göz doldururken bu sefer ortaklık yüzünden sapıtırlarsa bir daha da toparlanamaz, yazık olur markaya.

alfa romeo giulia ve stelvio ile fiattan uzaklaşıp ferrariye yakınlaştı, yeni giulietta ile devam ettirecekler. Muhtemelen o çizgiyi bozmazlar hacı

B.S.Asil

Profesör
Panpa puanı
1,913
Marka
Fiat
bildiğim kadarıyla mito yok, giulia ve giuliettanın 1.3 tb motoru falan gelecek diye okumuştum. @stan biliyordur belki
Tamamdır baktım şimdi portfolyoya mito görünmüyor önümüzdeki dönemlerde çok tuhaf bence küçük sınıfta bir araç bir araçtır :D

PULAT

Profesör
Panpa puanı
1,739
Marka
Renault

Bu şekilde bir gelişme mevcut.

Sailor

Kaptan
Panpa puanı
19,702
Marka
Mazda
Birleşme gerçekleşse dahi en büyük üretici, hatta en büyük ikinci üretici bile olamıyorlar. Üretimin yoğunluğu low cost olduğundan kalite anlamında pek bir şey beklemiyorum açıkçası. Amacı pazar payını arttırmak ve daha fazla kar elde etmek olan bir birleşme. . Önemli olan Renault, Nissan ve FCA'nın birleşmesi durumunda, otomobillerin ruhuna nasıl bir etkisi olacağı 😄
Reno ve nissan birlesmedimi zaten

ali_tremonti

Profesör
Panpa puanı
1,931
mevzu şu Fca nın üretim bandından doğru düzgün elektrikli yada Hybrid araba inmiyor. sadece 500e (ki o da sadece kalifornia pazarında) ve pasifica var. avrupanın yeni emisyon düzenlemelerinde banttan inen tüm arabaların emisyonunun ortalaması 99g/km geçmemesi lazım aksi takdirde 1mr euro gibi bi ceza kesilecek. e FCA nın genel olarak motorlarının emisyonları pek düşük sayılmaz ki üretim bantlarında ortalama emisyonuoldukça yükselten maserati, ferrari, SRT, ve hellcat ler gibi yakıtobur doğa katilleri var. sırf bu yüzden Tesla dan hisse satın aldılar ki teslaları kendi bantlarından iniyormuş gibi gösterip ort. emisyonu düşürmek için. reno nissan tarafında ise hem emisyonlar biraz daha düşük hemde ort. emisyon düşüren elektrikli araç üretimi oldukça fazla. FCA nın ortaklık istemesinin başlıca sebeplerinden biri budur. Reno nissan ise pazar payını arttırmak istemektedir

sputnik

Panpa
Panpa puanı
8,737
Reno ve nissan birlesmedimi zaten
Nissan'ın %40 küsuru Renault'ya, Renault'nun %15'i Nissan'a ait. Ancak birleşme tam anlamıyla yok diye biliyorum. Nissan ABD'de, Arap ülkelerinde vs. çok araç satan bir marka. Renault oralarda yok bile. Nissan, Leaf modeliyle elektrikli araç piyasasında iyi bir konumda.

Avrupa'da Renault'nun etinden sütünden faydalanıyorlar. :)

ahmet.kocak

Elit Apaçi
Panpa puanı
227
Marka
Kia
Bana ilginç gelen her iki markanın da Avrupa’da güçlü olması nedeniyle birbirlerine yeni pazar kazandırmayacak olması. Yeni pazar açısından bakıldığında daha önce söylentisi çıkan VW - Ford birleşimi (biri Avrupa’da diğeri ABD’de güçlü) ya da Hyundai - Fiat birleşimi (biri Uzakdoğu/ABD’de güçlü diğeri Avrupa’da) daha mantıklı geliyor ama şirket stratejilerini bilemez tabi.

ali_tremonti

Profesör
Panpa puanı
1,931
Bana ilginç gelen her iki markanın da Avrupa’da güçlü olması nedeniyle birbirlerine yeni pazar kazandırmayacak olması. Yeni pazar açısından bakıldığında daha önce söylentisi çıkan VW - Ford birleşimi (biri Avrupa’da diğeri ABD’de güçlü) ya da Hyundai - Fiat birleşimi (biri Uzakdoğu/ABD’de güçlü diğeri Avrupa’da) daha mantıklı geliyor ama şirket stratejilerini bilemez tabi.
FCA amerikaya baya hakim, reno nissan ve infinity dışında amerikaya giremiyor. fca nın lancia dışında her markası amerikada satış yapabiliyor