Renault ve Fiat FCA Birleşiyor mu?

Resmi açıklamada yapılmış değerlendirilip kararımızı açıklayacağız diye. Sizce piyasaya yansıması nasıl olur? Kalite ve ulaşılabilirlik (Dünya geneline satış yapmak) anlamında değişen bir şey olur mu? Bu birleşme olur ise şayet %50 şer ortaklıktan bahsediliyor ve söz hakkı hangi firmada olur? Sonuçta ortaya çıkacak oluşum dünyanın belkide en büyük otomobil üreticilerinden birini ortaya çıkaracak...

Son düzenleme:

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Birleşme gerçekleşse dahi en büyük üretici, hatta en büyük ikinci üretici bile olamıyorlar. Üretimin yoğunluğu low cost olduğundan kalite anlamında pek bir şey beklemiyorum açıkçası. Amacı pazar payını arttırmak ve daha fazla kar elde etmek olan bir birleşme. . Önemli olan Renault, Nissan ve FCA'nın birleşmesi durumunda, otomobillerin ruhuna nasıl bir etkisi olacağı 😄

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,486
1
4,751
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Bu plastik çamurluk olayı fazlaca alay konusu oluyor ama Ford Focus dahi plastik çamurluk kullanıyor. Bir tane dalga geçen görmedim kondurulamadığından mı yoksa bilinmediğindenmi acaba :D

Tepkiler: petrich ve S.Asil

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,639
2
9,529
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Bu plastik çamurluk olayı fazlaca alay konusu oluyor ama Ford Focus dahi plastik çamurluk kullanıyor. Bir tane dalga geçen görmedim kondurulamadığından mı yoksa bilinmediğindenmi acaba :D

Benim taktir ettiğim bir konu plastik çamurluklar :) ön çekiş bir araçtan önden yürür siteme ne kadar az ağırlık bindirirsen hem ömür açısından hemde performans açısından iyi olur diye düşünüyorum :D

Maksadım şaka yapmaktı abi da :D anlaysun beni :)

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Egeyaya reno logosu takarım benlik sıkıntı yok :D

muhammed37

Panpa
17 Haz 2018
2,630
2,856
4,020
İstanbul
Marka
Yok
Nissan in sahibi renault mu yoksa sadece iş ortaklığı mi var motorların paylaştıklarını biliyorum da Nissan in sahibi mi renault?

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Somut birleşmenin ilk adımlarını Bursa'da atarlarsa şaşırmam :)

• Haha
Tepkiler: Mt.Akina

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,898
2
24,175
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Değişik bir global ortaklık olur.Olsun zaten her yerde ruhsuz araba var artık boşu boşuna model-çeşitlilik kirliliği azalır

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Fiat-Chrysler-Alfa-Renault-Nissan ve diğerleri olabileceğine ihtimal vermiyorum, pazar üzerinde çok fazla ortak keşişimleri var birbirilerinin marketine salça olabilirler.

Bu ittifaktan Nissan-Alfa gibi farklı müşterilere hitap eden markalar karlı çıkabilirken Fiat-Renault gibi düşük bütçeli markaları arasında karmaşıklığa yol açar.

Bugün nasıl VAG grubunda Skoda-Seat’in birbirlerinin hatta bazen VW’in müşterisini nasıl söküp alıyorsa aynısı bu ittifak için de olur.

Kısacası ihtimal vermiyorum, he olursa da bol bol SUV çıkar. :) Belki Alfa’nın Guila gibi araçları daha da kendini gösterir pazarda başarılı olur, belki Nissan’da iyi yönde değişimler olur.Fakat Renault/Fiat a ayrı ayrı yaramaz. :D

Ama @bt nin de dediği gibi bu ittifak TR’ye yarar. :)

Son düzenleme:

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
İki marka da araba yapmayı biliyor, düşük bütçe konusunda da iyiler, inşallah iki konuda da ortaya güzel bir şey çıkar.

mgdedeoglu

Reis
7 Eyl 2016
3,232
9,855
5,320
36
Stuttgart
Birleşme gerçekleşse dahi en büyük üretici, hatta en büyük ikinci üretici bile olamıyorlar. Üretimin yoğunluğu low cost olduğundan kalite anlamında pek bir şey beklemiyorum açıkçası. Amacı pazar payını arttırmak ve daha fazla kar elde etmek olan bir birleşme. . Önemli olan Renault, Nissan ve FCA'nın birleşmesi durumunda, otomobillerin ruhuna nasıl bir etkisi olacağı 😄
Şuan Renault-Nissan-Mitsubishi grubu 1. üretici zaten. 1. olmasa bile çok yakın birbirlerine bu grup, Vag ve Toyota.

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Şuan Renault-Nissan-Mitsubishi grubu 1. üretici zaten. 1. olmasa bile çok yakın birbirlerine bu grup, Vag ve Toyota.

Cogu haber sitesi buna benzer seyler yazmis ben onlarin yalancisiyim :D

Son düzenleme:

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,486
1
4,751
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Benim taktir ettiğim bir konu plastik çamurluklar :) ön çekiş bir araçtan önden yürür siteme ne kadar az ağırlık bindirirsen hem ömür açısından hemde performans açısından iyi olur diye düşünüyorum :D

Maksadım şaka yapmaktı abi da :D anlaysun beni :)
Alındığımdan değil be aman diyim yanlış anlama benim arabanın çamurlukları metal yalan yok fiberden yaptırıp ağırlık azaltmayı düşünüyorum bende :D

Nissan in sahibi renault mu yoksa sadece iş ortaklığı mi var motorların paylaştıklarını biliyorum da Nissan in sahibi mi renault?
Tam emin olmamakla birlikte nissan ın en büyük hissedarı reno diye biliyorum %49 ile.

Düzeltme: %43.4 olacakmış :)

Son düzenleme:
  • Haha
Tepkiler: S.Asil

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul

Nissan'ın %43.4'ü Renault'ya ait.
Renault'nun %15'i Nissan'a ait.

Mitsubishi Motors'un %34'ü Nissan'a ait (Motors diye özellikle belirttim, Mitsubishi şirketler grubunun çok fazla şirketi var, otomotiv sektöründe bulunan kamyon/kamyonet kısmı bile ona bağlı değil, Mitsubishi Fuso Truck & Bus Co. diye ayrı şirket).

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım