Segment segment favorileriniz

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Öyle aynı segment ve aynı üretim yılları içinde rakipleriyle birlikte kıyaslama yapacak kadar farklı araçlara binmedim, buradaki çoğu kişi için de muhtemelen öyledir.Zaten bindiğiniz takdirde dahi 3-5 km'lik yan koltuk deneyiminden ''favorim'' demek çok abartı olur herhangi bir araç için, otomobil editörü olmamız lazım yani o kadar net bir ifade için.

Dolayısıyla listeyi kendi adıma binsem de binmesem de doğrudan veya dolaylı okuduklarım, izlediklerim ve deneyimlerimden harmanlama yapmam daha mantıklı olur gibime geliyor.

Yoksa kendi adıma 1992 ve 2004 Golf'ler ile 2015 Auris'i, 1997 ve 2002 Clio'lar ile 2017 Fiesta'yı veya 1992 Sierra ile 2003 E46'yı kıyaslamak aşırı manasız olur :).Tam tersi sadece 5 dk bindiğim uçuk bir otomobili de listeye atmak yine manasız olur.

Tüm zamanlar ''favorileri''
A-Fiat Panda 4x4
fiat_panda_4_4_4.jpeg

B-Peugeot 205 1.9 GTi
peugeot_205_gti_5.jpg

C-BMW 118i
bmw_m135i_3-door_95.jpeg

D-BMW 320d
bmw_320i_luxury_line_4.jpeg

E-Audi A6 Allroad 2.5 TDi
audi_allroad_2.5_tdi_quattro_7.jpg

SUV-404 Not Found
404-not-found-error-scanner-1-1024x538.jpg.webp

Ha arazi aracı mı? Tamam, o zaman.
Mercedes-Benz 300GD Station
mercedes-benz_250_gd_station.jpg

Son düzenleme:
Tepkiler: fujiwara ve Akın

mehmeetakiff

Profesör
5 Haz 2020
514
923
2,020
22
Bir Yerler
Marka
Volkswagen
A- Hyundai i10( 1.0 LPG)
B- Ford Fiesta 1.0 Ecoboost ST Line( Manuel 140 hp olan 5 kapılısı)
C- Volkswagen Golf MK7 1.4 TSI ACT Highline
D- Skoda Superb 1.4 Tsı Prestige+opsiyon
D Premium- BMW 3 Serisi ( F30 luxury line ya da G20 M sport bütçeye göre)
E-Mercedes Benz E250 w212fl ya da daha pahalı olacaksa BMW G30 530i xDrive( w213 sevmiyorum pek makyajlısı belki olabilir)
SUV- Volvo XC60(2015-2016 olanlarından)
Arazi- Mercedes Benz X350d V6

YasinG34

Asfalt Kurutucu
12 Şub 2017
36
37
595
A segmenti - Tecrübem olmadı
B segmenti - Polo=kalite konfor
C segmenti - Leon Fr= f/p
D segmenti - Mondeo= f/p
Suv - Tiguan tok araba

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
A segmenti: Binmedim ama i10 olurdu.
B segmenti: Hyundai i20
C segmenti: VW Golf
D segmenti: VW Passat
E segmenti: Mercedes E
F segmenti: Mercedes S
Küçük SUV: Peugeot 3008
Büyük SUV: Range Rover Vogue

MehmetAydin

Mehmet AYDIN
Panpa
10 Haz 2019
1,769
2,050
2,570
31
Niğde
Marka
Chevrolet
Şuana kadar favorilerini belirten arkadaşlarda dikkatimi çeken nokta Honda'nın geri planda kaldığı, oysa ki toplumdaki algısı ciddi güçlü diye düşünüyorum.

Berkin

Reis
Yönetici
Admin
7 Eyl 2016
4,055
3
15,290
5,720
26
Istanbul
Marka
Honda
A segmenti = fikrim yok
B segmenti = Honda Jazz
C segmenti = Honda Civic
D segmenti = Honda Accord
E segmenti = Lexus ES
Küçük SUV: Mazda CX-3
Büyük SUV: Mazda CX-5

Hayır, Japon fanboyu değilim.

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
3 Mar 2020
695
376
945
28
Sinop
Marka
Volkswagen
Şuana kadar favorilerini belirten arkadaşlarda dikkatimi çeken nokta Honda'nın geri planda kaldığı, oysa ki toplumdaki algısı ciddi güçlü diye düşünüyorum.
Benim yer vermeme sebebim Göçük konusunda yarattığı mağduriyetti. Japon alıyorsam beklentim malının arkasında durmaları tabiri caizse namuslu olmaları ve sağlam üretimdir. O mağduriyetten sonra almam, aldırmam, önermem.
Kuzenim CRV alacaktı X Trail aldırdım. Komşumuz Civic alacaktı Corolla aldırdım. Benim etkim belki bu kadar fakat kafadan 2 araç kaybettiler.

MehmetAydin

Mehmet AYDIN
Panpa
10 Haz 2019
1,769
2,050
2,570
31
Niğde
Marka
Chevrolet
Benim yer vermeme sebebim Göçük konusunda yarattığı mağduriyetti. Japon alıyorsam beklentim malının arkasında durmaları tabiri caizse namuslu olmaları ve sağlam üretimdir. O mağduriyetten sonra almam, aldırmam, önermem.
Kuzenim CRV alacaktı X Trail aldırdım. Komşumuz Civic alacaktı Corolla aldırdım. Benim etkim belki bu kadar fakat kafadan 2 araç kaybettiler.
O konuda mağduriyet olduğunu duyduk.Gerçekten hoş olmadı ve markayı olumsuz etkiledi haklısınız.

Kagan

Driver
Panpa
8 Eyl 2016
1,263
2,245
2,570
Ankara
Arkadaşlar merhaba herkese.Bu konuyu açmamdaki amaç ister kullanıcı olalım ister kısa süreli dahi olsa yolcu koltuğunda oturmuş olalım segment segment favorimiz hangi modeller?Hem araç alma arefesinde olan arkadaşlar için de kısa kısa bilgiler olur.Ayrıca yanlış bilgi sahibi olduğumuz noktalar ya da önyargılı olduğumuz modeller varsa bilgi alışverişinde bulunuruz diye düşünüyorum.Kendi favorilerim şu şeklilde;
A segmenti - Tecrübem olmadı
B segmenti - Fiesta (Sürüş keyfi ve tasarımı )
C segmenti - Golf (Malzeme kalitesi ve konforu)
D segmenti - Yalnızca Passat tecrübem oldu kıyaslama yapamıyorum.
Suv - Range Rover (Söylemeye gerek yok galiba :cool:)
B ve C baya bi kullandım, ben almazdım ama C'de Golf, B'de İbiza çok alınası arabalar ki zaten baya da satılıyor(du), benim tercihim B'de 208 veya Clio (CVT yüzünden Micra yazmayacağım ama o da baya iyiydi), C'de Focus veya Astra olurdu.
D segmenti kullansam da sağ tarafta bayılırken sol tarafta öyle çok sevemiyorum yorum yapmayacağım, D segmenti sayabilirsek eğer Arteon baya sevmiştim.

Benim favorim özellikle B segmentindeki motoru normal versiyonundan biraz daha fazla güç üreten, ve yürüyeni biraz daha sert olan tüm arabalar aslında ayrım yapamayacağım 😅

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Bu tarz basliklara hic bir zaman net cevap veremiyorum cunku ayni segmentte farkli motor, sanziman ve donanim farkina gore tercihlerim degisebiliyor.

Ornegin D segmentte mondeo en sevdigim aracken motoru 2 litreye cikardigimizda adaptif suspansiyonlu 2.0 240 hp awd bir Passat veya flexride sasili İnsignia benim icin one gecer.

D premium'da benzinli olursa G20 kasa 3.20i tercihimken 2.0d oldudgunda jaguar xe'yi tercih ederim. Hatta ulkemiz sartlari dusunulurse yeni C'yi 1.6 170 hp dizel sekliyle bile alabilirim.

B ve C segmentte de bunlara benzer tercihlerim var. Bu sebeple direkt sudur budur diyemiyorum.

MehmetAydin

Mehmet AYDIN
Panpa
10 Haz 2019
1,769
2,050
2,570
31
Niğde
Marka
Chevrolet
Bu tarz basliklara hic bir zaman net cevap veremiyorum cunku ayni segmentte farkli motor, sanziman ve donanim farkina gore tercihlerim degisebiliyor.

Ornegin D segmentte mondeo en sevdigim aracken motoru 2 litreye cikardigimizda adaptif suspansiyonlu 2.0 240 hp awd bir Passat veya flexride sasili İnsignia benim icin one gecer.

D premium'da benzinli olursa G20 kasa 3.20i tercihimken 2.0d oldudgunda jaguar xe'yi tercih ederim. Hatta ulkemiz sartlari dusunulurse yeni C'yi 1.6 170 hp dizel sekliyle bile alabilirim.

B ve C segmentte de bunlara benzer tercihlerim var. Bu sebeple direkt sudur budur diyemiyorum.
Kesinlikle haklısınız.Kasadan kasaya paketten pakede dahi önemli farklar var ki bunun şanzuman ve motor kısmı da ayrı bir mevzu.Ancak konuyu açmamdaki amacım kabaca favori belirtmek ve belki belirtilen modeller hakkında bilgi almak isteyen ya da görüş farklılığı olursa bunlar üzerinden tatlı tatlı görüş bildirmek.

dthhasan

Hasan H Ayan
Sanmıyorum :)
Beta Programı
23 Ara 2017
4,266
16,103
5,720
çanakkale
Marka
Renault
A-micra
B-2015 kasa fiesta
C-golf 2017 sonrası comfortline 2017 öncesi highline
D passat comfortline
suv lada niva

MehmetAydin

Mehmet AYDIN
Panpa
10 Haz 2019
1,769
2,050
2,570
31
Niğde
Marka
Chevrolet
A-micra
B-2015 kasa fiesta
C-golf 2017 sonrası comfortline 2017 öncesi highline
D passat comfortline
suv lada niva
1.2 Micra'ya en son 3 gün önce bayramda bindim.Sahibi teyzem ve acemi sürücü kendileri.Kendisi dahi çekişinin düşüklüğünden şikayetçi.Aracın ferahlığı ve malzemeleri hoş ama gidişi beni yordu.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Kesinlikle haklısınız.Kasadan kasaya paketten pakede dahi önemli farklar var ki bunun şanzuman ve motor kısmı da ayrı bir mevzu.Ancak konuyu açmamdaki amacım kabaca favori belirtmek ve belki belirtilen modeller hakkında bilgi almak isteyen ya da görüş farklılığı olursa bunlar üzerinden tatlı tatlı görüş bildirmek.
Bu basliklar zaten fikir alip vermek icin iyi oluyor. Ama iste herkes gibi sunu bunu alirim diye net cevap veremiyorum genellikle. Favorim oluyor ama bir rakibine guzel motor sanziman koyup surusu gelistirecek bir donanim ekledigim an favorim yalan oluyor.

dthhasan

Hasan H Ayan
Sanmıyorum :)
Beta Programı
23 Ara 2017
4,266
16,103
5,720
çanakkale
Marka
Renault
1.2 Micra'ya en son 3 gün önce bayramda bindim.Sahibi teyzem ve acemi sürücü kendileri.Kendisi dahi çekişinin düşüklüğünden şikayetçi.Aracın ferahlığı ve malzemeleri hoş ama gidişi beni yordu.
O arabada bir sıkıntı vardır.2011 den beri toplam 100 bin km nin üzerinde kullandım micra yı.gidişi atikliği 1.2 atmosferiklerin arasında en iyisi diyebilirim.bunu 6-7 adet farklı küçük segmenti senelerde kullanmış birisi olarak Rahatlıkla söyleyebilirim.

MehmetAydin

Mehmet AYDIN
Panpa
10 Haz 2019
1,769
2,050
2,570
31
Niğde
Marka
Chevrolet
O arabada bir sıkıntı vardır.2011 den beri toplam 100 bin km nin üzerinde kullandım micra yı.gidişi atikliği 1.2 atmosferiklerin arasında en iyisi diyebilirim.bunu 6-7 adet farklı küçük segmenti senelerde kullanmış birisi olarak Rahatlıkla söyleyebilirim.
O zaman sürücüde sıkıntı.Dediğim gibi acemi biraz ve gaza korkarak yüklenen biri.3 yılda ancak 3500 km yaptı.Araç baya baya garaj aracı. 😄

babayimben

Enes
Panpa
4 Eki 2018
843
1,751
2,520
47
İstanbul
Marka
Mercedes
Güncel araçlardan gidersem
A: opel adam (halen üretimi var mi emin degilim ama çok güzel araba bence)
B: Fiesta
C: Mazda 3
D: C serisi
E: BMW 5
F: S serisi
Suv: Range Rover sport ve BMW X6

damrapestek

Damra Peştek
Düz Yol Gazcısı
18 Kas 2019
34
6
145
22
Adana
Marka
Ford
Benim fikrim şu şekilde
Parayı konuşmak istemiyorum
A sınıf Fiat 500C
B sınıf Clio veya Fiesta
B SUV Puma
C sınıfı Honda Civic 1.5 iVtec 182 beygir manuel
C SUV Ford Kuga
D sınıfı Mondeo veya Mazda 6
Premium sınıf konuşmayı sevmem ama duruş olarak DS7 Crossback severim

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım