Segmentini Saçma Bulduğunuz Araçlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Jetta ile Corolla'nın aynı segmentte olması bana çok saçma geliyor. Bana göre Corolla'nın rakibi Passat'tır ama boyutlar işin içine girince fark oluyor.
Kusura bakmayın ama şimdi bana vagcı diyen bile çıkabilir , Jetta mis gibi c sınıfı ama bence corolla c sınıfını haketmiyor . Hala 1.4 dizel motor kullanmaya inat etmiş , malzeme kalitesi birçok modelin gerisinde kalmış bir araba d sınıfına çıkamaz hatta gerileyebilir. Yanlış anlamayın , jetta sınıfının en iyisi değil gözümde , astra yeni kasa daha iyi , focus da iyi ama jetta da bunların çok gerisinde kalmıyor ama corolla biraz geride kalıyor bence yarışın .

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,105
45,654
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Kusura bakmayın ama şimdi bana vagcı diyen bile çıkabilir , Jetta mis gibi c sınıfı ama bence corolla c sınıfını haketmiyor . Hala 1.4 dizel motor kullanmaya inat etmiş , malzeme kalitesi birçok modelin gerisinde kalmış bir araba d sınıfına çıkamaz hatta gerileyebilir. Yanlış anlamayın , jetta sınıfının en iyisi değil gözümde , astra yeni kasa daha iyi , focus da iyi ama jetta da bunların çok gerisinde kalmıyor ama corolla biraz geride kalıyor bence yarışın .
Corolla'yı değil de Auris'i daha çok yakıştırıyorum ben de c sınıfına.

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,583
18,350
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Bir çok Auris kullanıcısından duymuştum bunu. Auris'e daha çok özeniyorlar, daha kaliteli bir üretimi var diye.
Mesela bir örnek vereyim.2010 aurisimizde çift bölgeli otomatik klima vardı ve orta paketti.Corollanın fullünde bile çift bölgeli otomatik klima yoktu.Şuanki Auris'in fşyatları Corolla'dan ucuz ama Auris Corolla'dan iyi.Ben de bu olayı anlamadım:)

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,105
45,654
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Mesela bir örnek vereyim.2010 aurisimizde çift bölgeli otomatik klima vardı ve orta paketti.Corollanın fullünde bile çift bölgeli otomatik klima yoktu.Şuanki Auris'in fşyatları Corolla'dan ucuz ama Auris Corolla'dan iyi.Ben de bu olayı anlamadım:)
Normalde talebin daha fazla olduğu üründe fiyatlar biraz daha aşağı çekilir. Çünkü alım oranı artmış, üründen zarar etmek gibi bir ihtimal en aza inmiştir. Fakat otomobil piyasasında işler biraz ilginç yürüyor. Fazla satılana zam yapıyorlar, az satılana indirim.. Toyota'da kesinlikle tercihim auris olacaktır. Çatal şeklinde led stop lambaları, bağımsız süspansiyonlarıyla çok daha kaliteli ve ilgi çekici olduğunu düşünüyorum.

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,583
18,350
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Normalde talebin daha fazla olduğu üründe fiyatlar biraz daha aşağı çekilir. Çünkü alım oranı artmış, üründen zarar etmek gibi bir ihtimal en aza inmiştir. Fakat otomobil piyasasında işler biraz ilginç yürüyor. Fazla satılana zam yapıyorlar, az satılana indirim.. Toyota'da kesinlikle tercihim auris olacaktır. Çatal şeklinde led stop lambaları, bağımsız süspansiyonlarıyla çok daha kaliteli ve ilgi çekici olduğunu düşünüyorum.
Bagaja ihtiyaç yoksa kesin Auris.Corolla ad yaptı onun üstünden gidiyorlar.

Berat38

Asfalt Kurutucu
13 Eyl 2016
5
1
595
21
İstanbul
Citroen C5 bu kadar şanzumanı kotu olan bir araba görmedim kilo bakımından 1.6 ehdı motor çok yetersiz ve segmentine uygun bir araba değil maalesef :cool:

Son düzenleme:

mrprofs

Asfalt Kurutucu
11 Eyl 2016
34
5
595
Corolla ya F-1 kulakçık koyuyolar Sen gidip Jetta'ya koymuyorsun ama Golf'e koyuyorsun.Sanırım Aurıs ve Golf'e fazla değer veriliyor,jetta ile corolla pabucu dama atılmış :D

TheMachinist

Profesör
9 Eyl 2016
194
381
1,335
en başta linea, fluence, corolla. sınıfını hak etmeyen araçlar. c sınıfı diye geçiyor ama ne donanımda ne de malzeme kalitesinde rakiplerine pek yetişebildiklerini düşünmüyorum.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,942
7
51,189
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Valla Corolla'ya bayağı sallamaya başlamışsınız arkadaşlar ama araç maalesef hakiki c sınıfı. Auris yokken Corolla vardı, Corolla HB vardı. Marka şu anda Corolla'yı filo aracına çevirmiş olabilir, kalitesi yerlerde ve motorları yetersiz olabilir ama genişlik olarak hala C sınıfında yukarılara oynuyor. Sürüşü hissiz, malzeme ve işçilik sürünüyor, multimedya yetersiz vb. konular tamamen markanın başarısızlığını (veya tercihlerini) gösteriyor. Bir sonraki jenerasyonda Toyota tekrar efsane bir araç yapabilir. Talihsiz jenerasyon diyelim mevcut Corolla'ya. =)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım