Sıfır araçlarının hatalı çıktığını iddia eden sürücüler eylem yaptı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Sıfır aldıkları otomobillerinin hatalı çıktığını iddia edip protesto için Ankara'dan yola araç sahipleri, üretici firmanın fabrikası önünde eylem yaptı.

11 Şubat 2018 17:36

headline.jpg

Ankara'da yaşayan yaklaşık 50 vatandaş, sıfır aldıkları Honda Civic FC5 model otomobillerin hatalı çıktığını iddia etti. Sürücüler Kocaeli'nin Çayırova ilçesinde bulunan otomobil fabrikası önünde eylem yaptı. Araçlarının fabrika çıkışı hatalı olduğunu yazdıkları kağıtları camlara yapıştıran sürücüler, TEM Otoyolu'nda yaklaşık 400 kilometre yol aldı.

"ARAÇLARIMIZIN DEĞİŞTİRİLMESİNİ İSTİYORUZ"

Eylemcilerden Cengiz Acıerik, aracın C sütunlarında kendi kendine oluşan göçükler olduğunu ileri sürerek, "Maddi imkanlarımızı zorlayarak, gerek kredi çekerek, gerekse birikimlerimizi dönüştürerek, 100 binlerce lira vererek aldığımız araçlarda yapılacak hiçbir tamir ve onarım işlemini kabul etmiyoruz. İşin daha da komik olan kısmı da bu tamir işleminin garanti kapsamı dışında tutulmasıdır. Araçlarımızda göçük bulunan bizler, sorun olmadığını kabul ettiğiniz araçlar ile değiştirilmesini istiyoruz" dedi.

"Aracı aldığım kaportada dalgalanmalar yoktu" diyen Tunga Alper, "Fakat zamanla dalgalanmalar oluştu. Bir tane olarak başlayan dalgalanmalar zamanla ileriliyor. Ne kadar ilerleyeceğini tahmin edemiyoruz. Çünkü neden olduğunu bilmiyoruz. Bunun neden kaynaklandığını bize söylemedikleri için. Ne kadar ilerleyeceğini de bilemiyoruz. Yetkilerin biz söylediği şey sadece dış etken olduğu. Dış etken olarak tarif ettikleri şeyler de arabaya binerken avuç dayaması, parmak basması ve top çarpması gibi şeyler. Bu göçüğün aynısı daha sonra sol tarafta da oldu. Ben kendi aracımda fark ettikten sonra aynı markadaki diğer araçların yüzde 90'ında bu sorunu gördüm" şeklinde konuştu.

"MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ BİRİNCİ ÖNCELİĞİMİZ"

Fabrika yetkilileri ise, "Halihazırda kullanımda olan sınırlı sayıdaki Honda Civic FC5 modeli araçların C sütununda yaşandığı iddia edilen ve sebebi tespit edilemeyen minik kaporta göçükleri hakkında yapılan inceleme sonucunda, ilgili araçların fabrika çıkışlarında hiçbir sorunu olmadığı, gerek teknik ekiplerimizce, gerekse bağımsız ve tarafsız otoritelerce yapılan test ve incelemelerle kayıt altına alınmıştır" ifadelerini kullandı.

Ayrıca yetkililer, sorun yaşayan müşterilerle bire bir görüşüleceğini belirterek, "18 Aralık 2017 Pazartesi gününden itibaren bu konuda tarafımıza başvurmuş olan tüm tüketicilerimiz 'randevu esaslı' olarak yetkili servislerimize davet edilmekte ve söz konusu mini onarım gerçekleştirilmektedir. Randevu ile yapılacak onarım işleminin süresi her araç için 1 iş günüdür" açıklamasında bulundu.

https://www.memurlar.net/haber/7278...ktigini-iddia-eden-suruculer-eylem-yapti.html

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,810
1
4,133
3,770
İstanbul
Marka
MINI
ÇUKUR'dayız baba eğilmeyin. <***>
Öncelikle araçların sahibine geçmiş olsun diyorum. İmajı çok zedelendi. İlan açanlara mesaj atıp soruyorlarmış, göçük mü vs diye. 3 haneli rakamlar verip bu şekilde sorun yaşamak çok üzücü. Bu tarz eylemleri devam ettirmeleri gerek. Facebook'dan toplanmak, change'de imza toplamak işe yaramıyor. Fabrika önünde, bayiiler önünde eylemler, basına duyurmalar devam etmeli.

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Yalnız üzücü ya. Civic FD6 kasası ve sonra çıkan tüm kasalarıyla sınıfının en karakteristik aracıydı bana göre.
FD6 kullandım; kokpit tasarımı, yan camların ince uzun ön camın ise yatık oluşu bende düşük bütçeli bir süper spor kullanıyormuşum hissi yaşattı. Sakin bir adamım ama hatatatatata eden bir aile aracım olsun isterdim açıkçası. :D :D

AcemiSofor

Asfalt Kurutucu
31 Ocak 2018
94
84
560
Bundan yaklaşık 3 ay önce bayide özellikle civiclere baktım.10 aracın 5 inde göçük net bir şekilde görünüyordu(araçlar 0 dı).Bir abimde var civic.İşte gel bi gezelim felan dedi.Tam 125km/h ile giderken aracın kaputunun resmen horon oynadığını gördüm.Şaşdım kaldım doğrusu.Honda gibi bir markanın böyle araç üretmesi hadi onu da geçtim bu hatayı kabul etmeyip sanki insanlarla dalga geçmesi çok şaşırtıcı doğrusu.Kardeşim madem fabrika üretiminde sıkıntı yok sen KASIM 2017'den sonra neyi giderdin?Adama sormazlar mı madem bir sıkıntı yoktu sen neyi düzelttin?

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,921
2
24,234
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Ya olay olduktan sonra konuşmak biraz serpeşlik gibi kaçacak ama 23 yaşında 4-5 yıldır arabayla ilgilenen biri olarak şunu gözlemliyordum bu kasada. Yurtdışında 1,5 turbo motorla satılan araba Türkiye için 1,6 atmosferik ve fabrika çıkışlı lpg li geliyordu.Üstüne üstlük bu araba daha 10 sene önce şuan uçuk paralar dediğimiz a3 e yakın full golfle aynı paraya satılıyor.Toyota-Ford-Reno gibi kafa kafaya rakiplerinden 5k bin ytl fazlaya araba satılıyordu.Bir şeyleri iyi yaptılar iyi motorları uzun ömürlü trimler güzel ekranlar kullandılar.
Ama döndüm yeni kasa testini ilk benzin tv de izlediğimde bu kadar uygun tutulan bir araba olmasına şaşırmıştım açıkçası.Hem de megane gibi corolla gibi arabaların %50 üstü yerli malla üretildiği piyasada... Ucuzcu bir Türkiye Honda gözlemlemiştim o dönem.

Bana araba bakılırken geçen sene Mart gibi; Civic test de ettik bari gelmişiz galeriler tarafına.Babam bu Honda değil Daihatsu olmuş demişti gülmüştüm.Satış danışmanı da efendim 1 sene sonra dizel otomatik gelicek diye konuyu değiştirmeye çalışmıştı...

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,042
7
51,377
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Ya olay olduktan sonra konuşmak biraz serpeşlik gibi kaçacak ama 23 yaşında 4-5 yıldır arabayla ilgilenen biri olarak şunu gözlemliyordum bu kasada. Yurtdışında 1,5 turbo motorla satılan araba Türkiye için 1,6 atmosferik ve fabrika çıkışlı lpg li geliyordu.Üstüne üstlük bu araba daha 10 sene önce şuan uçuk paralar dediğimiz a3 e yakın full golfle aynı paraya satılıyor.Toyota-Ford-Reno gibi kafa kafaya rakiplerinden 5k bin ytl fazlaya araba satılıyordu.Bir şeyleri iyi yaptılar iyi motorları uzun ömürlü trimler güzel ekranlar kullandılar.
Ama döndüm yeni kasa testini ilk benzin tv de izlediğimde bu kadar uygun tutulan bir araba olmasına şaşırmıştım açıkçası.Hem de megane gibi corolla gibi arabaların %50 üstü yerli malla üretildiği piyasada... Ucuzcu bir Türkiye Honda gözlemlemiştim o dönem.

Bana araba bakılırken geçen sene Mart gibi; Civic test de ettik bari gelmişiz galeriler tarafına.Babam bu Honda değil Daihatsu olmuş demişti gülmüştüm.Satış danışmanı da efendim 1 sene sonra dizel otomatik gelicek diye konuyu değiştirmeye çalışmıştı...
Yanlış tespit. Daihatsu olsa göçmezdi.

mgdedeoglu

Reis
7 Eyl 2016
3,232
9,855
5,320
36
Stuttgart
Bak adam insan gibi açıklamış.. Doğan anca yalapşalap
Bu videoda çok büyük bir ikiyüzlülük var aslında. Hava yastığı için kimse servise gitmiyorken, göçme olayı yüzünden bir dünya yaygara yapılıyor (Tabi ki yapılmalı). Şöyle özetleyeyim Honda aracın altyapısında olan bir problem için deseydi ki " sevgili kullanıcılarımız xxx model aracınızın altyapısında xxx kısmına servislerimizde parça eklenecektir" gibi, eminim ona da pek ilgi gösteren olmazdı Ama karoser gibi insanların gözünün gördüğü yerde sıkıntı olunca sonuçları böyle oluyor. Ki bu feveranın en önemlisi sebebi bence 2. elde değer kaybı için, yoksa bence çok az kişi şasi güvenliğini, rijitliği umursadığı için bu sorunu dillendiriyor.

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
Bu videoda çok büyük bir ikiyüzlülük var aslında. Hava yastığı için kimse servise gitmiyorken, göçme olayı yüzünden bir dünya yaygara yapılıyor (Tabi ki yapılmalı). Şöyle özetleyeyim Honda aracın altyapısında olan bir problem için deseydi ki " sevgili kullanıcılarımız xxx model aracınızın altyapısında xxx kısmına servislerimizde parça eklenecektir" gibi, eminim ona da pek ilgi gösteren olmazdı Ama karoser gibi insanların gözünün gördüğü yerde sıkıntı olunca sonuçları böyle oluyor. Ki bu feveranın en önemlisi sebebi bence 2. elde değer kaybı için, yoksa bence çok az kişi şasi güvenliğini, rijitliği umursadığı için bu sorunu dillendiriyor.
100 kusur milyara aldığım Honda kapının önünde yatarken göçse yakarsa dünyayı garipler yakara bağlarım valla

canerpeh

Düz Yol Gazcısı
2 Şub 2018
17
14
145
Honda böyle devam ederse araba satamayacak diyeceğim ama milletimiz hala alıyor bu Civic'leri. Honda güzel marka. Malının arkasında durması gerekiyor yoksa ileride satışları çok düşer.

Ocak ayı satışlarında honda türkiye de vag dan sonra 2. olmuş. Biz millet olarak tepkisiz bir milletiz.
Honda kalitesiz bir markamı hayır ama yapılan bir hata var ve markanın tutumu yapılan hatadan dahada büyük.
Napmak lazım tepki gösterip almamak lazım ki bir sonraki hatalarında bu şekilde yapamasınlar.
Ama maalesef ki biz böyle değiliz.

Başka bir forumuda takip ederim, continentalle ilgili bir boykot konusu gördüm.
300 mesajın yarısında şu mantık hakim "boy kot edin edin de indirim yapsınlar bizde alalım".
Şunu yazan insanlar aramızda olduğu sürece bize her şey mübah bence :)

mburakozgen

Profesör
19 Mar 2017
294
364
1,395
İti an çomağı hazırla derlermiş dizel testleri de düşmeye başladı.Kaput kapatılır iken çıkan sese dikkat
Çıkan sesi bırakın kapatılırken tam kaputun ortasına bakın nasıl yukarı aşağı esniyor :D c sedan da en sevdiğim araçtı yazık oldu o kadar emeğe. Aslında kaput dalgalanmasıyla ilgili bir fikrim var. Normal şartlarda araçların kaput ve kapılarda ki girinti çıkıntılar tasarımdan ziyade dikey esnemeleri minimuma indirmek. Sonuçta artık çoğu araç alüminyum veya ince metallerden oluşuyor. Ve hesap yapmadan göz kararı baktığımda son zamanda gördüğüm en düz kaput cıvıc te. İkinci olarak girinti çıkıntı dışında düz yerin alt tarafına iskelet gibi kafeste konulabilir ancak o da ağırlık oluşturur o yüzden her anlamda en ekonomik olan girinti oluşturmak

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,921
2
24,234
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Çıkan sesi bırakın kapatılırken tam kaputun ortasına bakın nasıl yukarı aşağı esniyor :D c sedan da en sevdiğim araçtı yazık oldu o kadar emeğe. Aslında kaput dalgalanmasıyla ilgili bir fikrim var. Normal şartlarda araçların kaput ve kapılarda ki girinti çıkıntılar tasarımdan ziyade dikey esnemeleri minimuma indirmek. Sonuçta artık çoğu araç alüminyum veya ince metallerden oluşuyor. Ve hesap yapmadan göz kararı baktığımda son zamanda gördüğüm en düz kaput cıvıc te. İkinci olarak girinti çıkıntı dışında düz yerin alt tarafına iskelet gibi kafeste konulabilir ancak o da ağırlık oluşturur o yüzden her anlamda en ekonomik olan girinti oluşturmak
Ya aslında neden olduğu değil de bunu bir sürü testle çıkartırken böyle bir şeyi göz ardı etmeleri beni rahatsız ediyor.Düşüncem şöyle satılmadan önce testlere giriyor araba.Demek ki o fabrikadan çıkan arabalardan bir tanesi teste tabi.Onda bu sorun yokken bir çok kullanıcı titriyor diyorsa.Ben satıcıya güvenmem kullanıcısından önce.Kullanıcı niye arabam kaka desin değil mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım