Sıfır mı yoksa ikinci el otomobil mi tercih edersiniz?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bütçemi yeni araç alacak kadar yükseltebilirsem de 2. el pahalı model mi yeni ucuz model mi gibi bir tercihte kalırsam 0 km tercihim olur.
Ama çok yakımın aracı olur, 0 km alındığından beri kullanıcısını, hikayesini ve aracın kendisini biliyor olurum, o zaman 2. el de olabilir tabii ki.

Araba alacagım zamanki duruma baglı olarak degişiklik gösterebilir
ama geçen gün de söyledigim gibi bu devirde örnek olarak sıfır c segment bir araba alacagıma 2.el temiz az kilometredeki muadil arabalara da göz gezdirebilirim

Güncel şartlarda maksimum 90 bin liraya kadar aklıma yatması şartıyla sıfır bir araç olursa alırım. Bu fiyattan yukarı çıkmam gerekirse hiç bir sıfır araca bakmam direkt 2.el d segment araba alırım.

Eğer çorap değiştirir gibi her garantisi biteni elimden çıkaran bir tüketici olsaydım kesinlikle 0 tercih ederdim, ama malasef o kadarını bütçe kaldırmıyor bana sorarsanız Türkiye şartlarında artık 80-90 bin tl'nin altına adamakıllı bir sıfır araç bulmak çok zor ve 90 bin tl bir arabaya yatırılmayacak kadar büyük bir para benim için bu sebepten dolayı 10 yaşını doldurmamış 7-10 yaş arası sağlam temiz kullanılmış gerekirse piyasasından 3-5 daha pahalı bir ikinci ele yönelirdim maksimum 50 bin tl bütçeli...Sonuçta bu bir araba tüm birikimimi varımı yoğumu vermemeliyim.Türkiye'de herkes böyle düşünse her köşe başı borçlu(20 bin tl peşinatlı) passat cla f30 olmazdı kaldıramadığın yükün altına girmeyeceksin kardeşim.Çok ciddi olmuş yumuşatayım, benim yorumlamam bu kadar o o şekül giyinir bu bu şekül giyinir.:D

Son düzenleme:
Eğer çorap değiştirir gibi her garantisi biteni elimden çıkaran bir tüketici olsaydım kesinlikle 0 tercih ederdim, ama malasef o kadarını bütçe kaldırmıyor bana sorarsanız Türkiye şartlarında artık 80-90 bin tl'nin altına adamakıllı bir sıfır araç bulmak çok zor ve 90 bin tl bir arabaya yatırılmayacak kadar büyük bir para benim için bu sebepten dolayı 10 yaşını doldurmamış 7-10 yaş arası sağlam temiz kullanılmış gerekirse piyasasından 3-5 daha pahalı bir ikinci ele yönelirdim maksimum 50 bin tl bütçeli...Sonuçta bu bir araba tüm birikimimi varımı yoğumu vermemeliyim.Türkiye'de herkes böyle düşünse her köşe başı borçlu(20 bin tl peşinatlı) passat cla f30 olmazdı kaldıramadığın yükün altına girmeyeceksin kardeşim.Çok ciddi olmuş yumuşatayım, benim yorumlamam bu kadar o o şekül giyinir bu bu şekül giyinir.:D
Böyle bir yorumu kim yapacak diye bekliyordum. Dediklerinizde haklısınız. Bu devirde o kadar para bağlamak biraz zor.

0 km ibiza fabia corsa yerine 2. el astra almıştım. Yani 0 km X segment yerine 2. el temiz X+1 segment araba aldım ve hala daha etrafımda bahsettiğim arabalara bindikçe doğru karar verdiğimi düşünüyorum, mutluyum :)

Sıfırıyla arasında hatırı sayılır fiyat farkı olan ve temiz kullanılmış bir ikinci el olmadığı sürece sıfır alırım kafam rahat olur :D atıyorum ikinci eline 85 vereceğime sıfırına 90 verir alırım ama ikinci el 80 olursa düşünürüm :D
TM'ciyim varsa şekliniz integrale bekleriz:cool::cool:

Özellikle lüks araçlarda ki fiyat farkı çok oluyor. Malum o kesimde araçlarını pek hor kullandığını görmedim ve sürekli değiştirdikleri için yukarı cıkıldıkca ikinciel az kullanılmış daha mantıklı oluyor.
Sıfırıyla arasında hatırı sayılır fiyat farkı olan ve temiz kullanılmış bir ikinci el olmadığı sürece sıfır alırım kafam rahat olur :D atıyorum ikinci eline 85 vereceğime sıfırına 90 verir alırım ama ikinci el 80 olursa düşünürüm :D
TM'ciyim varsa şekliniz integrale bekleriz:cool::cool:
Yapıştırr mustoo
2h37n1v.jpg

Özellikle lüks araçlarda ki fiyat farkı çok oluyor. Malum o kesimde araçlarını pek hor kullandığını görmedim ve sürekli değiştirdikleri için yukarı cıkıldıkca ikinciel az kullanılmış daha mantıklı oluyor.

Yapıştırr mustoo
2h37n1v.jpg
X=a.sinu dönüşümü yapıyoruz rahat ediyoruz :D konuyu saptırmayalım zabıta tezgahımızı yıkar :D :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...