Sınırsız Paranız Olsa Alacağınız ilk 3 Araba

• Konuyu başlatan Sodalayn
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

assettocorsaa

Profesör
11 Eyl 2016
685
1,268
2,270
GT-R 3.8L V6 0-100 2.8 sn
Aventador 6.5L V12 0-100 2.9 sn
Şimdi anladın mı neden GT-R :) Bu araba bir mühendislik harikası dostum.

OOoo 0-100 'ü süpermişş. Respect.

jnl9fh.jpg

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,263
45,894
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Beyler, artık öyle has alman aracı vs tarzı kalıplar pek kalmadı. 90'lı yıllarda üretim maliyetlerini oluşturan kalemler belli ve azdı. Dolayısıyla Alman sağlamlığı dediğimiz o mevzu parça kalitesi ve işçiliğe yatırılmış bütçe demekti aslında. Şimdi sayfalar dolusu donanım ve teknolojik oyuncak opsiyonlarıyla dolu üretimler. Keza metalurjiye daha fazla bütçe ayrılmaya çalışılması, motor teknolojilerinin büyük bir hızla hep daha fazla geliştirilmeye çalışılması gibi bir çok yeni maliyet kalemleri eklenmiş vaziyette 90'larda üretilen araçlara göre. Hangi markalar, araçlarını minimum maliyet korkusuyla ve kısıtlamasıyla üretiyorsa o araç günümüz araçları içinde sağlam ve iyi demektir. Nerede üretildiğinin bir önemi yok. O yüzden bu Almandır sağlamdır, bu ispanya üretimdir ortadır, bu amerikan üretimdir cacıktır v.s günümüz için pek geçerli değil artık.
Seçeceğim araçlar içinde de 3 tanesini belirlemem mümkün değil, zira çok fazla var. Ama ilk 3'e kesin girecek aracım Ferrari F50'dir.

Son düzenleme:

fksarall

Panpa
8 Eyl 2016
1,548
3,367
3,770
Ankara
Marka
BMW
@assettocorsaa R35'in ağır olduğu doğru da viraj kabiliyetsiz bir araba değil pek. Hem çekiş sistemi hem motoru iyi, şasisi de oldukça dengeli. Daha hafif olsa tabii ki daha iyi olurdu ama R35'e düz yol arabası demek hata biraz. Mesela:

assettocorsaa

Profesör
11 Eyl 2016
685
1,268
2,270
@assettocorsaa R35'in ağır olduğu doğru da viraj kabiliyetsiz bir araba değil pek. Hem çekiş sistemi hem motoru iyi, şasisi de oldukça dengeli. Daha hafif olsa tabii ki daha iyi olurdu ama R35'e düz yol arabası demek hata biraz. Mesela:

Ben kötü demedim sadece fazla abartılıyor. :)
Ferrari 458 Speciale, Cayman GT4, AMG GT-R veya Porsche GT3 RS gibi şaheserlerin adı bile geçmedi daha.
55733803gfabb.jpg

fksarall

Panpa
8 Eyl 2016
1,548
3,367
3,770
Ankara
Marka
BMW
Ben kötü demedim sadece fazla abartılıyor. :)
Ferrari 458 Speciale, Cayman GT4, AMG GT-R veya Porsche GT3 RS gibi şaheserlerin adı bile geçmedi daha.
55733803gfabb.jpg
Kendi adıma konuşmam gerekirse, ortadan motorlu arabaları sevmiyorum, hem tasarım hem teknik açıdan. Saydığın araçların arasından listeme koyabileceğim tek araba AMG GT, ki onun yerine de F12 koydum mesela. Porscheleri sevsem de ilk 3'üme giremiyorlar ne yazık ki. R35'in overrated olduğuna katılırım ama kesinlikle mühendislik olarak iyi bir otomobil.

zenesturhan

Profesör
7 Eyl 2016
180
246
1,185
Ankara
1.McLaren P1 (turuncu)
2.Range Rover SVAutobiography Long (siyah)
3.C63S (siyah)
+e92 m3 (jerez black)
+s65 cabrio (lacivert-kırmızı tente)
+wrx stı (beyaz) tavanda led aydınlatma ve kayak takımları

letsbox

Profesör
16 Kas 2016
62
124
1,060
3 tane range rover lwb s/c autobiography alır, ikisini kaynaklatır, üçüncüyü de üstüne kat çıkardım. Paranın gözü kör olsun. :)

HTC One_M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Lexus LS vb. uzun yol vs. durumlar için konforlu bir araba.
Harley-Davidson Vrod, Fatboy vb. bir motosiklet
Renault ZOE, BMW i3 vb. şehiriçi için elektrikli küçük bir araba.
Sınırsız param olsa güzel, nezih bir Akdeniz şehrine yerleşirdim. Üstteki 3 araçta bana fazlasıyla yeterdi. Paranın ucu bucağı yoksa her ülkede yatırım yaparak vs. kendini kabul ettiriyorsun zaten.

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Önce Almanyadan bir vatandaşlık alırım. Çünkü sınırsız param olsa bile Türkiyeye vergi olarak bir arabanın 5 katı para ödemem. Gitsinler fabrika kurup çalışsınlar.
1 adet Panzerkampwagen Panther Auf G (1944 model olcak)
1 adet Maybach s600 son model
1 adet Tesla Model S P100D
1 Adet Tesla Model X P100D
1 Adet Toyota Land Cruser,
Birde Otoparka üye olup 1000 begeni yapan herkese birer tane Hyundai İ10 1,2 Benzinli otomatik alacam.

ESEB19

Profesör
Beta Programı
8 Eyl 2016
423
425
1,395
Marka
Volkswagen
Önce Almanyadan bir vatandaşlık alırım. Çünkü sınırsız param olsa bile Türkiyeye vergi olarak bir arabanın 5 katı para ödemem. Gitsinler fabrika kurup çalışsınlar.
1 adet Panzerkampwagen Panther Auf G (1944 model olcak)
1 adet Maybach s600 son model
1 adet Tesla Model S P100D
1 Adet Tesla Model X P100D
1 Adet Toyota Land Cruser,
Birde Otoparka üye olup 1000 begeni yapan herkese birer tane Hyundai İ10 1,2 Benzinli otomatik alacam.
Milyonersiniz ve türkiye kazanmasın diye almanya vatandaşlığı alıp almanlara kazandırcaksınız ...

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Valla aslında sınırsız para değilde.. ne zaman görsem beğendiğim, geçen gün önümde dip gaz yapınca kulaklarımın bayram ettiği bir Infinity FX 35, 37, 45... kesinlikle benzinli olanından alıp, böyle arası sıra çıkıp kullanmak isterdim. Aslında almasın alırımda .. öyle bir arabayı kenarda yatırmak büyük lüks

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım