Sis farları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Metinm

Profesör
8 Eyl 2016
73
225
1,060
Bilenler lütfen bilmeyenlere anlatsın uzun yolda normal hava şartlarında açılan arka ve ön sis farları küfür yemenizin dışında hiç bir getirisi yoktur... Dün Alanyadan döndüm ve gece boyunca yakılan arka sis farlarından gına geldi. Zaten park lambalarınız yanıyor siz görünüyorsunuz o sis leri yakınca nooluyor? Otomobile 100bg mi kazandırıyor? Laborgini yada ferrari mi oluyor araba ne yanii??? Arka sis lambalarını kullanmayı bilmeyenler için söylüyorum görüşün azaldığı sisli ve yağışlı zamanlarda belirgin olmanız için Araca konulmuş bir güvenlik Lambasıdır. Aksesuar DEĞİLDİR.......

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,201
45,791
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Tüm sis farlarına uyuz oluyorum fakat ön sis farı yine bir kaç saniye içinde gelip geçiyor. Malum araç karşı şeritten geliyor ve gidiyor. Arkamdan gelince de ya basıp uzaklaşıyorum ya da yavaşlıyorum geçsin diye. Ama arka sis farını yakanı öldüresim geliyor. Hele bir de kırmızı ışıkta tam arkasına denk gelme, göz falan kalmıyor insanda ve kaçamıyorsun da.

Son düzenleme:

Metinm

Profesör
8 Eyl 2016
73
225
1,060
Uzun yolda gidiyorum zaten yol gidiş geliş sollama imkanı bulana kadar o farlar adamın gözünü oyuyor arkadaş... Kaç kişinin önüne geçip kendi sislerimi yakıp söndürdüm anlar belki diye yok adam söndürmüyor... Pesss

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,602
18,388
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Tokat'tan gelirken çoğu arabanın arka sisi açıktı.Kör ediyorlar.Gerede'de trafik kitlenmişti.Biri önümüzde kaldı.İnip sövesim geldi adama.Çok rahatsız ediyorlar ya.Havalı mı hissediyorlar acaba?

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,201
45,791
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Uzun yolda gidiyorum zaten yol gidiş geliş sollama imkanı bulana kadar o farlar adamın gözünü oyuyor arkadaş... Kaç kişinin önüne geçip kendi sislerimi yakıp söndürdüm anlar belki diye yok adam söndürmüyor... Pesss
Tokat'tan gelirken çoğu arabanın arka sisi açıktı.Kör ediyorlar.Gerede'de trafik kitlenmişti.Biri önümüzde kaldı.İnip sövesim geldi adama.Çok rahatsız ediyorlar ya.Havalı mı hissediyorlar acaba?
Ben bu şekil rahatsız edici şeylere maruz kalınca selektör yakıyorum, eğer anlamazsa da uzunları ve sis farlarını açıp iyice rahatsız ediyorum özellikle önümdeyse. Karşıdan gelene de mutlaka selektörle ikaz ediyorum, söndürmezse uzunları söndürmüyorum. Ben de migren olduğu için önümde duran sis farı açık araçlar gözümden doğru çok fena ağrı yapıyor. Gerçekten saygısız insanlar.

Metinm

Profesör
8 Eyl 2016
73
225
1,060
O sisleri yakan mahluk zannetmiyorumki arkadan sellektörden uzunlardan anlasın....sen uzunları yakarsında bu bana niye uzun yakıyor diye birde üste çıkar. Kapasite olsa zaten sisleri yakmaz.. Birde çakma xenon cular var o konuya hiç girmiyim.....far yükseklik ayarı zaten yok uzun gibi kısalar gökleri aydılatıyor......

emert20

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,450
6,788
4,270
26
Denizli
Marka
Fiat
Şekil olucaz diye (en azından öyle sandıkları için), milletten olanca küfürü yiyorlar hala daha umurlarında olmuyor.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,201
45,791
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Ben aşırı rahatsız olduklarımı rahatsız etmek için uzunları yakıyorum ve söndürmüyorum. İşe yaramazsa da ilk gördüğüm ekibe plakasını verip şikayet ediyorum. Artık ne kadar işe yarar bilemiyorum ama maalesef elimden bu kadarı geliyor.

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Yapılacak tek şey , ki söylemişsiniz , uzunları yakıp onu kör etmek . Arkadaş insan hiç mi enpati kuramaz .

Onemanband

Fatih
Panpa
8 Eyl 2016
1,133
1
3,133
3,770
İstanbul
Marka
Skoda
Ben bunun cevabını buldum: Çoğu arka sis farı diye bir şey olduğundan bile habersiz. Ön sisleri açarken muhtemelen arka sisleri de açıyorlar ve farkında bile olmuyorlar.

Denizyagmur012

Profesör
8 Eyl 2016
376
212
1,145
26
Tokat

Evet tokatta çok var kardeşim. Peki broadway miydi sisle gidenlerden birisi(bir arkadaşım) :D Tamamen hava atmak, farklı görünmek amaçlı açılıyor.

assettocorsaa

Profesör
11 Eyl 2016
685
1,268
2,270
Bence de büyük bir kısmı yandığının farkında bile değil. Bazı araçlarda önleri açınca arkalar da açılıyor. Bazıları da bence farları yakmak için bilip bilmeden bütün tuşlara basıyolar ve öyle kalıyor.

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,697
2
9,628
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Uzun Yolda Gece Minimum Araç Olduğu Dağlık Kesimlerde Ve Sabah Yine Dağlık Kesimlerde Ön Sis Farlarımı Açıyorum , Ama Geçen Dalgınlığımla Otoparkın Karanlığında Arkayı Görmek İçin Arka Sisi Açmıştım Otoparktan Çıktım Unuttum Ama Çok Zaman Geçmeden 400-500 Metre Sonra Fark Edip Kapattım Arkamda Olan Ford Focustan Özür Dilerim :(

Kimi Zaman Dalgınlık Oluyor Ama Çoğu Kişi Bilerek Açıyor Sisleri.

Son düzenleme:

Metinm

Profesör
8 Eyl 2016
73
225
1,060
Yanlışlıkla açan %2 lik bir kısım olabilir belki. Benim denk geldiğim araçlar hiç öyle hata yapacak kullanıcı ve araçlar değildi. E Coupe, Leon, ibiza, BMW 3-5 , Tofaş Group......

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım