Sizce Bu Buzdolabını Almalı Mıyım?

ecuetos

Elit Apaçi
12 Ocak 2020
74
18
970
28
İstanbul
Marka
Renault
Merhabalar. Yarın bir buzdolabı almayı düşünüyorum. Siemens markasına yoğunlaştım. Üç kişi yaşıyoruz. Fakat kafama takılan konu herkes kompresöre dikkat et demiş. Ben kompresör kısmından pek anlamıyorum ve baktığım model 483 litre. Siemensteki arkadaşlar üç kişi bu buzdolabına yetebileceğimizi söylüyor. Kompresör konusunda da iyi midir bilemedim. Fiyat olarak 17.500 TL fiyat geçiyorlar. Bütçem 21.000 TL. Sizce almaya değer mi, beni uzun süre götürür mü? Teşekkürler.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,237
45,840
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Forumda açıkçası bu konuyla ilgili teknik bir ayrıntı, detay verebilecek pek kimse yoktur diye düşünüyorum. Beyaz eşya işiyle uğraşan birileri varsa belki. Onun haricinde beyaz eşya ürünlerinde Bosch, Samsung, Siemens gibi markalar zaten en sağlam, dayanıklı ürünleri üreten firmalar olarak bilinir.

Alper45

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,075
3,075
4,070
26
Kalıcı olarak ban yememiş olsaydı @Tuncay19 belki bilgi verebilirdi... Zamanında şöyle bir mesaj yazmış kendisi :

g.c.

Gökhan
Panpa
27 Eki 2016
1,544
2,719
3,570
Aydın
Marka
Mitsubishi

Profilo BD3055IECN modelini kullanıyorum. 483 lt​

Bildiğiniz üzere BSH grubu muadil ürünleri içerisinde ki kompresörler ve dış malzeme hep aynı. Zaten kodlarda benzerlik gösteriyor. Sadece içeride ki plastik ve görsel değişiyor. 2014 yılında aldım çok sesli buz kırma yapması harici şikayetimiz olmadı. O buz kırma sesine alışıncaya kadar insan yadırgıyor biraz ama sonra normal karşılanıyor.

Eksi olarak dondurucu kısmında bizde aydınlatma yok görebildiğim kadarıyla buna da koymamışlar.
Birde dondurma haznesi üst üste yığılınca çok kullanışsız oluyor. Hacim tam olarak kullanılamıyor.
Merhabalar. Yarın bir buzdolabı almayı düşünüyorum. Siemens markasına yoğunlaştım. Üç kişi yaşıyoruz. Fakat kafama takılan konu herkes kompresöre dikkat et demiş. Ben kompresör kısmından pek anlamıyorum ve baktığım model 483 litre. Siemensteki arkadaşlar üç kişi bu buzdolabına yetebileceğimizi söylüyor. Kompresör konusunda da iyi midir bilemedim. Fiyat olarak 17.500 TL fiyat geçiyorlar. Bütçem 21.000 TL. Sizce almaya değer mi, beni uzun süre götürür mü? Teşekkürler.

Son düzenleme:

rmzn

Taklacı Güvercin
18 Eki 2021
36
26
345
Bursa

Samsung modellerine bakablirsiniz 20 yıl kompresör garantisi vardı yanlış hatırlamıyorsam.

Berkin

Reis
Yönetici
Admin
7 Eyl 2016
4,066
3
15,352
5,720
26
Istanbul
Marka
Honda
Kalıcı olarak ban yememiş olsaydı @Tuncay19 belki bilgi verebilirdi... Zamanında şöyle bir mesaj yazmış kendisi :
Maalesef kendisi bizim çamaşır makinesi arızasını yanlış teşhis etmişti, çok daha ucuz ve kolay bir çözümü varmış.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım