Sizce En Efsanevi F1 Pilotu Kim? (ANKETLİ)

Sizce Efsane kim?

• Ayrton SENNA

Kullanılan: 43 39.4%
  • Niki LAUDA

Kullanılan: 10 9.2%
  • Michael SCHUMACHER

Kullanılan: 48 44.0%
  • DİĞER

Kullanılan: 8 7.3%

• Kullanılan toplam oy
    109

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,048
6,912
5,020
github.com
Marka
BMW
Gekmiş geçmiş en başarılı pilot Ayrton SENNA. Spor kariyerini yanında oldukça da değerli bir kişilik. En efsanevi pilot ise bence Kimi Raikonnen. Herifin cidden kendine has bir tarzı var.

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
F1'i çok fazla takip etmem ama bir gerçeği öğrenmem benim için yeterli oldu.

F1 otomobilinde gazı böyle pompalayarak viraj dönmek diğer tüm tekniklerden çok daha zordur, gazı her pompalamanızda aracın dengesi bozulur çünkü bu makinelerde en ufak bir sert gaz darbesi arabayı bozmaya yeter, limitte bile olmanıza gerek yok.Bu sebepten genellikle sürüşü daha kolay olduğu için ve fiziksel anlamda daha mantıklı olduğu için yumuşak sürmeye çalışırlar en azından gaz pedalına daha yumuşak davranılır.Yumuşak sürmeyi herkes pratikle bir seviyeye kadar getirebilir ama bu pompalama hareketi tek bir kişiye özgün ve fizik kurallarına göre çok çok yüksek hata payı vardır, uzun antrenmanlarla çözmek kolay değildir(bir nevi doğuştan bir yetenek denilebilir).Hal böyle iken diğer sürücülere laf düşmemesi gerektiğini düşünüyorum.

Zoru başaran olasılık olarak çok çok daha zor işler başaran, hayata meydan okuyan kişilere hayranlık duyuyorum.

Son düzenleme:

Kagan

Driver
Panpa
8 Eyl 2016
1,263
2,245
2,570
Ankara
Senna konusunda şöyle bir gerçek var var; 300den 100ün altına fren yaparken direksiyona verdiği emirler insanüstü bir durum, ayrıca bir şey daha var o da direksiyon sertliği; açık tekerlekli bir yarış aracının direksiyonunu deneyimledim ve döndürebilmek için manyakça tork uygulamak gerekiyor yanlış tasarım olsa direksiyon kırılır gerçekten, mesleğinin hakkını verdiğini bunu yapabilmesinden bile anlarım ben.

Son düzenleme:

ahmet.sahin

Profesör
11 Eyl 2016
85
55
1,010
28
Nazilli Elazığ Malatya Üçgeni
Marka
Renault
Senna konusunda şöyle bir gerçek var var; 300den 100ün altına fren yaparken direksiyona verdiği emirler insanüstü bir durum, ayrıca bir şey daha var o da direksiyon sertliği; açık tekerlekli bir yarış aracının direksiyonunu deneyimledim ve döndürebilmek için manyakça tork uygulamak gerekiyor yanlış tasarım olsa direksiyon kırılır gerçekten, mesleğinin hakkını verdiğini bunu yapabilmesinden bile anlarım ben.

Kısa zaman içinde yakaladığı başarı yeter de artar bence

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
İki binlerin yarısını biraz geçkin süreye kadar F1 takip ettim. Hâliyle benim için Michael Schumacher.

gettyimages-1577438-1560869693.jpg

man28

Asfalt Kurutucu
4 Haz 2019
103
41
695
34
Marka
Volvo
renonun uçtuğu dönemlerde alonso iyi gidiyodu 2005'lerdeydi sanırım. kimi raikonen sempatik. komple olarak bence de schumacher ama adamı ailesi hala süründürüyor ve adından rant elde etmeye çalışıyor. senna zaten efsane arada videolarını izlerim. sato vardı hatırlar mısınız :d en manyağı da oydu

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,898
2
24,175
5,320
İzmir
Marka
Toyota
En bütün yarış pilotu: Lauda-----> Raikkonen
En bütün sürücü: Senna---F.Alonso
En bütün winner: Schumacher---- L.Hamilton

En sevdiğim pilot da R.Schumacherdir sadece duygusal bir bağım var
WholeThirstyCanadagoose-size_restricted.gif

Son düzenleme:

mehmeetakiff

Profesör
5 Haz 2020
514
923
2,020
22
Bir Yerler
Marka
Volkswagen
Efsanevi; Senna
Köşe Taşı : Schumaer
ama gönlümüzün baş tacı da ; Alonso...
Küçüklüğümün efsanesiydi be Fernardo Alonso ve sarı mavi renault f1 aracı...

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,048
6,912
5,020
github.com
Marka
BMW
Bu konuda vettel'in adı geçmemiş şaşırdım açıkçası. Özellikle içinde bulunduğum sezondaki performansı oldukça kötü olsa da kendisi hem pilot hem stratejist hem marshall hem mekaniker :D. Hamiltonun aracına defalarca bakıp sonra kendi aracına baktığı görüntüleri bulursam buraya atarım. Özellikle yağmur sürüşlerinde inanılmaz başarılı buluyorum kendisini. Geleceğin yıldızı ise Leclerc veya Verstappen. Tifosi olduğumdan hem de verstappenin itici tavırlarından Leclerc'i kendime daha yakın görüyorum. Önümüzdeki yıllarda altında başarılı bir araba pitwall da ve pit'de başarılı bir ekip olduktan sonra şampiyon olmaması sürpriz olur. Bazen deneyinsizliğinden dolayı hatalar yapıyor geçtiğimiz Istanbul Park yarışının son virajında olduğu gibi

emert20

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,449
6,787
4,270
26
Denizli
Marka
Fiat
Bu konuda vettel'in adı geçmemiş şaşırdım açıkçası. Özellikle içinde bulunduğum sezondaki performansı oldukça kötü olsa da kendisi hem pilot hem stratejist hem marshall hem mekaniker :D. Hamiltonun aracına defalarca bakıp sonra kendi aracına baktığı görüntüleri bulursam buraya atarım. Özellikle yağmur sürüşlerinde inanılmaz başarılı buluyorum kendisini. Geleceğin yıldızı ise Leclerc veya Verstappen. Tifosi olduğumdan hem de verstappenin itici tavırlarından Leclerc'i kendime daha yakın görüyorum. Önümüzdeki yıllarda altında başarılı bir araba pitwall da ve pit'de başarılı bir ekip olduktan sonra şampiyon olmaması sürpriz olur. Bazen deneyinsizliğinden dolayı hatalar yapıyor geçtiğimiz Istanbul Park yarışının son virajında olduğu gibi
Kırmızı şortli sen ya medyasın ya polissin :D O nası bakmaktır öyle :D

• Haha
Tepkiler: 2jzihtiyar
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım