KAPALI Sol Ön Taraftan Gelen Ses?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
3 Mar 2020
695
376
945
28
Sinop
Marka
Volkswagen
Merhaba Forum. Aracımda aslında yaklaşık 1 aydır ara ara duyduğum bir ses vardı. Camlar kapalı gittiğimde ses gelmiyor Havalar ısındığından camlar açık kullanıyorum ve bu sebeple sesi duyuyorum.
Ses Hızlandıkça artıyor ve boşta düz yolda vs de de geliyor. Tık tık tık tık tarzı bir ses hem sanki bir şey çiziliyor gibi ince geliyor ama daha tok bir ses. Bugün Arkadaşımla yokuş aşağı giderken dinledik kendisi balata sesi iyi balata öter gibi bir cümle kurdu lakin ses vıızzzz şeklinde sürekli gelmiyor tık tık tık şeklinde hızlandıkça artan bir ses olduğundan benim kafama pek yatmadı.
Ne tavsiye edersiniz ve ne olabilir?
Bilgi olarak ekleyeyim yaklaşık 2000km önce Lastikleri değiştirmiştim. Tam olarak lastik değişimi ile mi başladı bilemiyorum çünkü camlar kapalı gezdiğimden duymuyordum

VİDEOSU

Son düzenleme:

Berkin

Reis
Yönetici
Admin
7 Eyl 2016
4,064
3
15,330
5,720
26
Istanbul
Marka
Honda
Arabanın yüzlerce parçası olduğunu ve bunların çoğunun hareketli olduğunu varsayarsak bu konuyu çözüme kavuşturmak imkansız olabilir :)

Video çekmeniz lazım.

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
3 Mar 2020
695
376
945
28
Sinop
Marka
Volkswagen
Ancak Zip olarak atabildim. İndirilenlerden .zip yazısı .mp4 olarak değişirse çalışır

Ekli dosyalar

• VID-20200514-WA0003.zip
    1.9 MB · Görüntüleme: 0
Son düzenleme:

UCY

Profesör
29 Kas 2019
267
869
2,195
İstanbul
Marka
Fiat
lastiğe çivi veya taş girmiş yada sakız yapışmış olabilir. Lastikte problem yoksa bilya sesi olabilir, arabayı krikoyla kaldırıp ses geldiğini düşündüğünüz lastiği elinizle çevirin sürtme sesi geliyorsa büyük ihtimal bilya gitmiştir değişmesi lazım.

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Ön düzen yaptırdıktan sonra diskin etrafını saran ince koruma sacı gibi bir şeyin diske sürttüğünü fark ettim. Bir sonraki gün götürüp disk balata komple değiştirdim, o sacıda biraz kanırtarak düzeltmiştik ve ses geçmişti. Yakın zamanda akslara bağlı herhangi bir parça üzerinde işlem yaptırdınız mı ?

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
3 Mar 2020
695
376
945
28
Sinop
Marka
Volkswagen
Ön düzen yaptırdıktan sonra diskin etrafını saran ince koruma sacı gibi bir şeyin diske sürttüğünü fark ettim. Bir sonraki gün götürüp disk balata komple değiştirdim, o sacıda biraz kanırtarak düzeltmiştik ve ses geçmişti. Yakın zamanda akslara bağlı herhangi bir parça üzerinde işlem yaptırdınız mı ?
Sadece lastik değiştirdim. Onun haricinde yetkili serviste bakımı yapıldı fakat parça değişmedi. Balataların 10.000km daha ömrü var değiştirelim mi dediler kalsın demiştim

Son düzenleme:

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
3 Mar 2020
695
376
945
28
Sinop
Marka
Volkswagen
lastiğe çivi veya taş girmiş yada sakız yapışmış olabilir. Lastikte problem yoksa bilya sesi olabilir, arabayı krikoyla kaldırıp ses geldiğini düşündüğünüz lastiği elinizle çevirin sürtme sesi geliyorsa büyük ihtimal bilya gitmiştir değişmesi lazım.
Lastikte problem yok. Kriko ile kaldırıp bir çeviririm bakalım ne oluyor. Eğer ses gelirse kesin bilya mı demektir? Yoksa yine balata disk vb bir neden olabilir mi?

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,853
26,182
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Bilye rulman vs. gibi değil pek. Krikoya kaldırıp hangi lastik olduğunu tespit edip gerekirse jant lastiği bi alıp bakın derim direkt servise götürmek istemiyorsanız

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
3 Mar 2020
695
376
945
28
Sinop
Marka
Volkswagen
Bilye rulman vs. gibi değil pek. Krikoya kaldırıp hangi lastik olduğunu tespit edip gerekirse jant lastiği bi alıp bakın derim direkt servise götürmek istemiyorsanız
hocam bu ses rulman sesi gibi değil. sanki diskin yüzeyi bozulmuşta her turu tamamladığında sürtüyormuş gibi geldi bana.
Sol ön lastik. Lastikte disk ve balataya mı bakayım.
Servise de gidebilirim. Ben serviste yalandan yere masraf çıkarmasınlar diye önce bir fikir sahibi olmak istemiştim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım