Şu an ki piyasaya göre arabanızı ne kadara satardınız?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ShadoWalkn

Panpa
27 Eyl 2016
1,423
2,430
2,570
İstanbul
Çok pratik ve potansiyel masraftan kurtarıcı bir özellik. Aracında sahip olanlar güle güle kullansın inşaallah.
Ama ona göre üretiliyor Cenk. O kadarda takılmamak lazım bence.

Yarın Velar'a bakmaya gideceğim yine. Aynı çekince bende kapı kolları için vardı. Herifler testin dibini yapmışlar artık. Baksana.. 6:57'e al izle. 1 saat boyunca kapı ve kapı kolu donsun diye kuru buz spreyi mi artık neyse basıyorlar. Sonuç süper.

Son düzenleme:

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,917
2
24,228
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Ne farkeder. Örnek ben varim.. Başak hanimin acemiligini gecirdigi i10 nun bitmek uzere olan debriyajini 20 bine yakindir kullaniyorum.. Servis 3000 daha gider dediginden beri 20 bin oldu.
Hipermilingte aksamları yormuyor olabilirsin peki motor.Ağırlığı altında zor zamanlar geçiren bir motor ve lpg li üstüne hipermiling kasılıyor güvensiz

fksarall

Panpa
8 Eyl 2016
1,548
3,367
3,770
Ankara
Marka
BMW
Ekli dosyayı görüntüle 8951

Şu kapıda yuvarlak içine almaya çalıştığım 2 tuştan biri dediğim işlevi görüyor hocam. Kışın aynalar buz tutunca arabayı açarken çatır çutur ediyor çok çekiyorum aynaların kapanmasından. O yüzden bmw'de ki sisteme bayılıyorum.
Biliyorum da, ona dokunmadan anahtardan da istenilen zamanda açılıp kapanabiliyor zaten. Neyse :D

Asıl korkulması gerekenler soğuktan ziyade insanlar. Önceki arabalarımızda bazı zekiler dışarıdan elle açmaya veya kapatmaya çalışıp elektrik motorlarını bozmuşlardı aynaların. Onlar daha sinir bozucu.

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Elektrikli ayna iki şekilde çalışır BMW'de.

Birincisi kontrol düğmesi ile içerden aç, kapat. Bunu yaparsanız sadece o düğme ile açıp kapatabilirsiniz.

Bunu anahtara taşıyacak olan sistem şudur. Aynalar açık, park ettiniz aracı. İndiniz, kapıları kilitlediniz. Sonrasında kilitleme tuşuna basılı tutarsanız aynaları da kapatır. Artık açıp kapatma görevi anahtara geçmiştir.

Bu şekilde ikinci seçeneği aktif etmiş olursunuz. Kapıları açtığınızda aynalar otomatik olarak açılır, kilitlediğinizde otomatik olarak kapanır.

Ne zaman içerideki düğme ile açar ya da kapatırsınız, o zaman tekrar anahtarla aç kapa sistemine taşımak için kapıları kilitlerken basılı tutmanız gerekir.

Soruya gelecek olursak;

Bugün satıyor olsam 1'i, 85.000 - 90.000 ₺ arası bir fiyata satışa çıkartırım. Benimkinin sıfırı olmuş 158.000 ₺. Fiyatı beğenmeyen gidip sıfırını almakta özgür.
BMW 1 lerin tamamında elektrikli ayna mı var?
Bizim bu civarda baya bir 1 serisi var son kasadan, bir kaçını elle kaparken gördüm ondan soruyorum. Donanıma göre mi değişiyor yoksa onlar bilmediğinden elle mi kapatıyor acaba.

summi

Profesör
9 Eyl 2016
193
258
1,335
Marka
BMW
Bizim bu civarda baya bir 1 serisi var son kasadan, bir kaçını elle kaparken gördüm ondan soruyorum. Donanıma göre mi değişiyor yoksa onlar bilmediğinden elle mi kapatıyor acaba.
Elektrokrom katlanır ayna denen bir opsiyon ile geliyor bu özellik. 1 kasalarda standart olmayabilir. Ama 3 kasa ve ilerisinde türkiye paketi ile geliyor diye biliyorum.

fearlessleon

Asfalt Kurutucu
30 Ocak 2017
39
113
685
2008 Bmc Levend XL 25k ya direk veririm
2007 Vw volt 17+1 42 ye bırakırım da yerine araba almak lazım, sifir ducato almak istesem az yakıyor diye bir dünya kredi falan başıma bela.
2011 Vw Crafter 19+1 85k'ya ama satmanın anlamı yok. Daha 6 ay önce krediyle aldık satarsak 50k kredi faizi kazığı yemiş oluyoruz.
1993 1.1uno üstüne ekleyip araba alacak olsam 9k ya bırakırım

Melih Eksi

Profesör
9 Eyl 2016
154
109
1,085
Skoda superb style 1.4 tsi act 150 bg manuel. Standart style paketi değişti. 117 bin tl oldu. Bizim ki ilk gelen style paketten. Çizikler olsun sürtmeler olsun. Cam değişti. Front asisst değişti. Kaputta az yamulma vardı düzelttirdik. Arka tampona vurdular hala öyle duruyor. Ama dolu bir araba. Acc kessy go ön bölge asistanı elektronik bagaj. Bi xenon adaptif farlar. He bir de standart katlanır ayna :D (camda küçük bir deforme var. Zannımca taş çarpmış. Onu da satarken değiştiririm) 85.250 ye aldık. 90 a bırakırım. 35400 de. Edit: Bagajın hemen yanındaki kaportayı deldiler. Serviste düzeltirdik boyattık. Deldiler dediğim çukur oluştu. Kamyon kapısını açarken dikkat etmediler herhalde. Yapıp kaçtılar. Kaputta da arka arkaya gelirken vurdu. Öyle yamuldu. O nedenle de ön bölge asistanı da gitti(front asist)

Son düzenleme:

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Ekli dosyayı görüntüle 8951

Şu kapıda yuvarlak içine almaya çalıştığım 2 tuştan biri dediğim işlevi görüyor hocam. Kışın aynalar buz tutunca arabayı açarken çatır çutur ediyor çok çekiyorum aynaların kapanmasından. O yüzden bmw'de ki sisteme bayılıyorum.

Çoğu araçta var bu özellik. Vag'da var..Megane 4 aracımda da var..Bmw'ye özgü bir şey değil

dreamer

Profesör
Beta Programı
8 Eyl 2016
610
695
1,770
a
Marka
Yok
2016 model kazasız boyasız hasar kayıtsız Vw Golf 1.6 tdi dsg comfortline 91bin tl aldı bir akrabam. Sahibindende bakıyorum fiyat 95bin üstü. Neden oradaki rakamlar bu kadar abartılı sizce ? Uygun fiyata ikinci el nasıl bulunur ?

dreamer

Profesör
Beta Programı
8 Eyl 2016
610
695
1,770
a
Marka
Yok
Doğru :D Cümle yanlış oldu. Uygun fiyat diye bir şey yok bu ülkede.

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,917
2
24,228
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Ben de 320 de gördüm halojen farları vardı sonda inip aynaları kapadı baz donanım linea spec ..

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,607
18,394
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
2016 model kazasız boyasız hasar kayıtsız Vw Golf 1.6 tdi dsg comfortline 91bin tl aldı bir akrabam. Sahibindende bakıyorum fiyat 95bin üstü. Neden oradaki rakamlar bu kadar abartılı sizce ? Uygun fiyata ikinci el nasıl bulunur ?
Kaç binde araba?Doddan uygun düşebiliyor 83-84 ken piyasası 81 e almıştık

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,607
18,394
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
10 bin km civarı bir şeydi. Biraz daha para biriktirebilirsem hemen kurtulacağım Fiesta'dan :)
90-91 e 30-40 bin aralığında temiz comfort tdi dsgleri veriyorlar genelde akrabanız iyi almış.Ben de 2015 tdi dsg comfort 36xxx km+tungsten gri+sürüş konfor paket sol arka kapı sürmeden boya sağ ön çamurluk boyasız onarım 87 den aşağı vermem şu an :)

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım