KAPALI Suv kararsızlığı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kaansoysal

Profesör
19 Eki 2016
415
514
1,645
32
Mersin
Beyler bayanlar 1.lite ecoboost focusumu 1 hafta önce sattım ve bir suv almaya karar verdim velakin havuz problemi gibi işin içinden çıkamadım gelin beraber beyin yoralım;
Aklımdaki araç aslında hyundai tuscon elite yada biraz sıkarak elite plustı fakat sonradan işin içine dizel kadjar girdi sonradan ikinci el 2014 2015 x1 veta q3de dahil oldu sizce bunlardan hangisini almak mantıklı olur ve ilerde sıkıntı çıkartmaz ayrıca karar verirken benzin sarfiyatını ve vergisinide hesaba katmanızı rica ediyorum

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Beyler bayanlar 1.lite ecoboost focusumu 1 hafta önce sattım ve bir suv almaya karar verdim velakin havuz problemi gibi işin içinden çıkamadım gelin beraber beyin yoralım;
Aklımdaki araç aslında hyundai tuscon elite yada biraz sıkarak elite plustı fakat sonradan işin içine dizel kadjar girdi sonradan ikinci el 2014 2015 x1 veta q3de dahil oldu sizce bunlardan hangisini almak mantıklı olur ve ilerde sıkıntı çıkartmaz ayrıca karar verirken benzin sarfiyatını ve vergisinide hesaba katmanızı rica ediyorum
Benzin sarfiyatı + kalite + ikinci el değeri + rafinelik hususlarında Q3 başı çeker fakat bagaj hacmi ve kullanışlılık konusunda pek başarılı değil. Ben olsam Kadjar'ın yakınından bile geçmezdim. Tucson sağlam yakacaktır ve malzeme kalitesi konusunda da yer yer sizi tatmin etmeyebilir. X1 iyi hoş ama sanki SW givi duruyor ayrıca yakıt tüketimi onunda yüksek ve pratiklik konusunda Q3'de olsugu gibi X1'de de eksiklikler var. Benim tavsiyem hepsini test edip içinize en çok sinen aracı almanız yönünde olacaktır. Şimdiden hayırlı olsun :). Bütçe müsait ise Kodiaq bakmakta fayda var.

kaansoysal

Profesör
19 Eki 2016
415
514
1,645
32
Mersin
Benzin sarfiyatı + kalite + ikinci el değeri + rafinelik hususlarında Q3 başı çeker fakat bagaj hacmi ve kullanışlılık konusunda pek başarılı değil. Ben olsam Kadjar'ın yakınından bile geçmezdim. Tucson sağlam yakacaktır ve malzeme kalitesi konusunda da yer yer sizi tatmin etmeyebilir. X1 iyi hoş ama sanki SW givi duruyor ayrıca yakıt tüketimi onunda yüksek ve pratiklik konusunda Q3'de olsugu gibi X1'de de eksiklikler var. Benim tavsiyem hepsini test edip içinize en çok sinen aracı almanız yönünde olacaktır. Şimdiden hayırlı olsun :). Bütçe müsait ise Kodiaq bakmakta fayda var.
Kodiac için gittim fakat aracın orta dolulukta olanına 147.800 cekti ve 1 saat pazarlık yaptım benim bütceyi 30bin kadar dövüyor.q3'ü 125 bine buldum 2015 1.4 tfsi 150hp,x1 var 115 bin 2014 1.6 143 hp,tuscon 120 bin 1.6 benzinli 4x2 gırtlak dolu

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Kodiac için gittim fakat aracın orta dolulukta olanına 147.800 cekti ve 1 saat pazarlık yaptım benim bütceyi 30bin kadar dövüyor.q3'ü 125 bine buldum 2015 1.4 tfsi 150hp,x1 var 115 bin 2014 1.6 143 hp,tuscon 120 bin 1.6 benzinli 4x2 gırtlak dolu
Bence Q3 al geç. Kalitesi sürüşü falan hepsinden daha iyi. Bizde de şu anda 2016 model Q3 var ondan dolayı rahat mukayese edebiliyorum ama yinede hepsini bi test etmemde fayda var.

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,921
2
24,234
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Kanalda tucson ve kadjar testleri var.Ordan bakıp fikir edinebilirsiniz.Aslında fiyat olarak sizin de istediğiniz civarlarda 500x göz kırpıyor otomatik dizel.Aa unutmadan 3008 e de bakabilirsiniz saydığım tüm arabaların testi var kanalda

kaansoysal

Profesör
19 Eki 2016
415
514
1,645
32
Mersin
Kanalda tucson ve kadjar testleri var.Ordan bakıp fikir edinebilirsiniz.Aslında fiyat olarak sizin de istediğiniz civarlarda 500x göz kırpıyor otomatik dizel.Aa unutmadan 3008 e de bakabilirsiniz saydığım tüm arabaların testi var kanalda
Testleri izledim tekrar tekrar hatta gidip kadjarı ve tusconu kullandım kadjar cok az yakıyordu (test arabasına biner binmez baktım ortalama 5.6 idi inanamadım)gayet sakin yırtınmadan ilerliyordu ama nereye elini atsan dandik plastik aksam adamı ifrit ediyor ve dayanıklılğından şüpheliyim,tuscon çok heybetli ve önden agrasif duruyor hoşuma gitti 4×2elit donanımdı ona ragmen oyuncağı çoktu fakat yoldaki lastik sesi ve tavandan gelen gıcırtı şüphe uyandırdı artı olarak 11.4 tuketim benzinli olarak binmeyi imkansız kıliyor sıvı lpg sistemi gerekli oda 6bin civarı masraf demek son olarak fiat bedava olsa almam huzünlü bir giulietta maceram var bence araçları inanılmaz kalitesiz.

sinanknc

Profesör
13 Kas 2016
136
149
1,185
Sizin yerinizde olsam hiç düşünmeden dizel 3008 alırdım. Hem 1.6 dizel vergi avantajlı, az yakar, dış görünüşü farklı, iç dizaynı farklı, şık ve kaliteli araç. Şimdiden alacağınız araç hayırlı olsun. Kazasız sürüşler.
Edit: biri 500x yazmış. Sitedeki testte And da Sinan da çok beğenmişti ona da bakabilirsiniz.

Son düzenleme:

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,042
7
51,377
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
...son olarak fiat bedava olsa almam huzünlü bir giulietta maceram var bence araçları inanılmaz kalitesiz.
Bence 500 ürün gamı dahil bütün Fiat'ları bir kenara koyun, 500x'i ayrı yere koyun. En azından gidin inceleyin, uzun uzun test sürüşüne çıkın derim. Crossover olarak hacmi tatmin eder mi etmez mi diye düşünürken Focus'u sattım dediğinize göre yeterli gelir diyebilirim :) Alternatif olarak 3008 de bakabilirsiniz. Ama 3008 de Focus'tan sonra süspansiyon ve şasi olarak çok hantal hissettirecektir. Hatta C-HR ve 3008 ile ilgili bir yazı yazmıştım, bakabilirsiniz, belki fikir edinmenize yardımı olur.

mfs1907

Profesör
18 Eyl 2016
112
154
1,235
İstanbul
Marka
Hyundai
Testleri izledim tekrar tekrar hatta gidip kadjarı ve tusconu kullandım kadjar cok az yakıyordu (test arabasına biner binmez baktım ortalama 5.6 idi inanamadım)gayet sakin yırtınmadan ilerliyordu ama nereye elini atsan dandik plastik aksam adamı ifrit ediyor ve dayanıklılğından şüpheliyim,tuscon çok heybetli ve önden agrasif duruyor hoşuma gitti 4×2elit donanımdı ona ragmen oyuncağı çoktu fakat yoldaki lastik sesi ve tavandan gelen gıcırtı şüphe uyandırdı artı olarak 11.4 tuketim benzinli olarak binmeyi imkansız kıliyor sıvı lpg sistemi gerekli oda 6bin civarı masraf demek son olarak fiat bedava olsa almam huzünlü bir giulietta maceram var bence araçları inanılmaz kalitesiz.
Abi bizim kasımdan beri 4x2 elite dct Tucson'unumuz var. Aklına gelebilecek her soruyu kendi çapımda cevaplarım.

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,921
2
24,234
5,320
İzmir
Marka
Toyota
O zaman yeni kuga ve ateca ya da bi göz atın derim.İkisini de sadece vidyolarda gördüm.Hem izlenimlerinizi de aktarmış olursunuz win&win

mgdedeoglu

Reis
7 Eyl 2016
3,232
9,855
5,320
36
Stuttgart
İlk tercihim 3008 olurdu orası net.
Ateca düşünmezdim. Ölü doğdu Ateca ülkemizde. Bu yıl 281 adet Ateca satılmışken, 3618 tane Tiguan satılmış. İnsanlar biraz daha fazla verip Tiguan alıyor.
Kadjar bunlardan 1 tık daha kalitesiz ama fiyat ve yakıt avantajı var.
Tucson denildiği gibi çok yakıyor.

kaansoysal

Profesör
19 Eki 2016
415
514
1,645
32
Mersin
O zaman yeni kuga ve ateca ya da bi göz atın derim.İkisini de sadece vidyolarda gördüm.Hem izlenimlerinizi de aktarmış olursunuz win&win
Bir ford sevdalısı olarak para verip almıyacacağım tek ford üretimi arabadır oendisi rakiplerinin çok aşşagısında teknik özelliklere sahip ve pek yakısıklı bir araç değil atecaya gelince mgdedeoglu arkadaşımızın dediği gibi tutunamadı piyasada o aracın piyada tutunabileceğini sanmıyorum ama yardımın için çok saol

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım