Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Bugün Samsung S8'i inceledim alıcı gözüyle, 4000 tl fiyat etiketi vardı. Camekan içinde Note 8 de vardı o da sanırım 5000 tl. Note 5 2600 tl iken (Ben nerdeyse 1 yıl önce 2300'e almıştım) Note 8'in 5000 tl olması saçmalığın daniskası. O fiyatlara çıkılacaksa Iphone'dan başkası yalan arkadaş.
Ooo alirim bi dal sevdigim konu. Iphone pil buyutsun , ekran cozunurlugunu halletsin bide hizli sarj adaptorunu ekstra para almadan icine koysun kutusunun son olarak kulaklik girisini tekrar koyarsa iphone 5s te biraktigim apple a geri donerim

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Ana ekrandan menüye geçişte s8 de kasma ve donma varmıydı hocam ?
Dikkat ettiniz mi acaba
Haklısınız hocam 5.000 lira android telefona biraz fazla donanım olarak iyi olsa da
S8 veya note 8 de begendigim tek nokta ekran acik ara piyasadaki en iyi cercevesiz ekranlar. Ne iphone daki gibi ustten absurt ekrandan kesmesi var nede google pixel 2 deki gibi ekran yanmasi var. Su andaki iphone x deki mukemmel ekraninda ureticisi samsung ama cozunurlugu note 8 e gore yerlerde.bana gore ne olursa olsun herhangi bir amiral gemisi 4 5 milyar etmez. Su dakikadan sonra ben gidipte cercevesi olan bir telefon zaten almamda butcem az ise alacagim tek amiral gemisi one plus 5 veya 5t hic olmadi mi 6.

Cagdas Cag

Panpa
Destekçi
10 Şub 2017
2,840
6,727
4,520
Marka
Audi
Ooo alirim bi dal sevdigim konu. Iphone pil buyutsun , ekran cozunurlugunu halletsin bide hizli sarj adaptorunu ekstra para almadan icine koysun kutusunun son olarak kulaklik girisini tekrar koyarsa iphone 5s te biraktigim apple a geri donerim
İphone 6S geldi. 1715 mah bataryası var. Resmen komedi :D LG G2 de 3000 mah var. Telefon nasıl değiştireceğim düşünüyorum?? Bu arada kulaklık girişi var 6S'te :D :D

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
İphone 6S geldi. 1715 mah bataryası var. Resmen komedi :D LG G2 de 3000 mah var. Telefon nasıl değiştireceğim düşünüyorum?? Bu arada kulaklık girişi var 6S'te :D :D
Valla iphone guncel telefonlarimizda pil hacmini 2 katina cikardik demedikleri surece kapilarindan gecmem net .sarj isiyle ugrasamam.isin komigi s8 ve iphone x batarya boyutlari arasinda muazzam fark var ama iphone x daha uzun surede sarj oluyor nedennn miii kutudan hizli sarj adaptoru cikmiyor oda ekstra. Adamlar vw nin telefon subesi gibi hersey opsiyon:D

Mehmet

Profesör
7 Eyl 2016
5,850
12,558
4,970
Teyzemde 5 s var hala çalışıyor ama zorlaya zorlaya .İlk geldiği zamanki haline hasta olmuştum ama artık o eski halinden eser yok:(

Cagdas Cag

Panpa
Destekçi
10 Şub 2017
2,840
6,727
4,520
Marka
Audi
Valla iphone guncel telefonlarimizda pil hacmini 2 katina cikardik demedikleri surece kapilarindan gecmem net .sarj isiyle ugrasamam.isin komigi s8 ve iphone x batarya boyutlari arasinda muazzam fark var ama iphone x daha uzun surede sarj oluyor nedennn miii kutudan hizli sarj adaptoru cikmiyor oda ekstra. Adamlar vw nin telefon subesi gibi hersey opsiyon:D
Aslında bataryayı 3000'e çıkarsa, kamerayı iyileştirse güzel telefon ama dediğin gibi S8 alınır o paraya. Paşa paşa da kullanılır yani. Apple'nin cezbedici yanı iyi güncelleme veriyor namıssızlar :D :D

Mehmet

Profesör
7 Eyl 2016
5,850
12,558
4,970
S8 veya note 8 de begendigim tek nokta ekran acik ara piyasadaki en iyi cercevesiz ekranlar. Ne iphone daki gibi ustten absurt ekrandan kesmesi var nede google pixel 2 deki gibi ekran yanmasi var. Su andaki iphone x deki mukemmel ekraninda ureticisi samsung ama cozunurlugu note 8 e gore yerlerde.bana gore ne olursa olsun herhangi bir amiral gemisi 4 5 milyar etmez. Su dakikadan sonra ben gidipte cercevesi olan bir telefon zaten almamda butcem az ise alacagim tek amiral gemisi one plus 5 veya 5t hic olmadi mi 6.
Bu arada s8 ve note 8 zamanla çok yavaşlar mi kronik sorunu var mıdır bilmem ama 2016 da alınan S7 ler yavaşlamaya başladı bariz fark ediliyor

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Bu arada s8 ve note 8 zamanla çok yavaşlar mi kronik sorunu var mıdır bilmem ama 2016 da alınan S7 ler yavaşlamaya başladı bariz fark ediliyor
Abi her android nazli. Bilincli bir kullanicinin elinde s7 kesinlikle yavaslamaz cevremdeki gorduklerimden en azindan durum boyle. Note 5 ler de su an şıkır şıkır . Ama dedigim gibi ios isletim sistemi gibi rahat basit ve kullanisli degil. Android kullanirken ara ara yoklamak lazim .
Iki isletim sistemi arasindaki fark neredeyse pc tarafinda oldugu gibi. Biri daha cok ozellestirilebilir modifiye edilebilir ve daha farkli seyler icin kullanilan windows, digeri daha basit isler icin oyun oynanmayacak kullanisli ve hizli mac

Mehmet

Profesör
7 Eyl 2016
5,850
12,558
4,970
Abi her android nazli. Bilincli bir kullanicinin elinde s7 kesinlikle yavaslamaz cevremdeki gorduklerimden en azindan durum boyle. Note 5 ler de su an şıkır şıkır . Ama dedigim gibi ios isletim sistemi gibi rahat basit ve kullanisli degil. Android kullanirken ara ara yoklamak lazim .
Iki isletim sistemi arasindaki fark neredeyse pc tarafinda oldugu gibi. Biri daha cok ozellestirilebilir modifiye edilebilir ve daha farkli seyler icin kullanilan windows, digeri daha basit isler icin oyun oynanmayacak kullanisli ve hizli mac
Birde anlamadığım olay şu 2 telefonda da oyun filan veya gereksiz sacma sapan programlar yok ama neden böyle oldu çözemedim. Kullananlar bunu dert ediyor mu etmiyor ama benim aklıma takildi

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Birde anlamadığım olay şu 2 telefonda da oyun filan veya gereksiz sacma sapan programlar yok ama neden böyle oldu çözemedim. Kullananlar bunu dert ediyor mu etmiyor ama benim aklıma takildi
Benim kendi yontemim su. Haftada 1 2 defa ayarlardaki veya ana menudeki
Smart manager programini calistirip cerezleri siliyorum . Ram bosaltmasini yapiyorum. Hicbir zaman telefonumda arkada planda uygulama acik kalmaz.gereksiz buldugum uygulamarin cogunu ya sildim yada devre disi biraktim.senede 1 defaya mahsus hard reset atiyorum. Tum bunlari her android kullanicisi yapsin demiyorum ben hard kullandigimdan oturu tum bu islemler hatta su an bu mesaji yazarken tek ekranda 4 kosede farkli uygulamalar acik. Bir kosede youtube video oynuyor digerinde mail guncelliyorum burasi ve whatsapp .normal insanlar icinde dediklerimin ceyregi bile is gormesine yeterli. (Kullanicilar erkekse ek tavsiyeler gerekli)

mgdedeoglu

Reis
7 Eyl 2016
3,232
9,855
5,320
36
Stuttgart
Maşallah benim 1 yılı dolduran Note 5 şimdilik gayet iyi. Bir tek bazen facebook videolarını oynatırken yarıda kesiliyor, onun haricinde sıkıntım yok.

Onemanband

Fatih
Panpa
8 Eyl 2016
1,135
1
3,133
3,770
İstanbul
Marka
Skoda
Güzel video olmuş.
OoOooOo Ayfondo!

Bu deliyi 5 senedir takip ediyorum, bi ara hobi olarak izlerdim videolarını. Müziklerini vs. telefonuma atıp dinlemişliğim de vardır.
Ama şu videosu da göstermiştir ki, iPhone almak artık çok ciddi bir fanboyluk gerektiyor.

Kaç yıllık iPhone fanı bunları söylüyor.
Xiaomi rocks.

小蜜岩石

Cagdas Cag

Panpa
Destekçi
10 Şub 2017
2,840
6,727
4,520
Marka
Audi
@Sailor

İphone 5 - 1440 mAh (2012)
İphone 5S - 1570 mAh (2013)
İphone 6 - 1800 mAh (2014)
İphone 6S - 1715 mAh (2015)
İphone 7 - 1960 mAh (2016)
İphone 8 - 1821 mAh (2017)

LG G2 - 3000 mAh (2013)

Son düzenleme:

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
@Sailor

İphone 5 - 1440 mAh (2012)
İphone 5S - 1570 mAh (2013)
İphone 6 - 1800 mAh (2014)
İphone 6S - 1715 mAh (2015)
İphone 7 - 1960 mAh (2016)
İphone 8 - 1821 mAh (2017)

LG G2 - 3000 mAh (2013)
Iphone 7plus 2900 ampermis. Ama o derecede bir ekran suresi veremiyor. Sarj sureleride cok uzun. Yani adamlar buyuk pil koysa dahi oyle kotu degerleri varki bugune kadar hicbir apple etkinliginde pilden bahsetmediler o derece

Cagdas Cag

Panpa
Destekçi
10 Şub 2017
2,840
6,727
4,520
Marka
Audi
Iphone 7plus 2900 ampermis. Ama o derecede bir ekran suresi veremiyor. Sarj sureleride cok uzun. Yani adamlar buyuk pil koysa dahi oyle kotu degerleri varki bugune kadar hicbir apple etkinliginde pilden bahsetmediler o derece
Bataryalarının kapasiteleri düşük olduğundan her zaman yeni bir model tanıttıklarında, önceki bataryaya göre %10 daha fazla açık ekran süresi - oyun süresi vb. şeylerle sunum yapıyorlar. Dikkat ettiysen kamerada da aynı şey geçerli. Rakamları pek kullanmazlar :)

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım