Telefon Önerisi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

maximaorhan

Dispatcher
8 Eyl 2016
5,510
17,959
5,320
33
34
Maşallah 2 günler havada uçuyor yahu ben yanımda powerbank ile geziyorum benim telefon mu bozuk ne :D

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,248
45,846
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
bendede gecıcı olarak j7 var hocam cogu uygulamasını ya sıldım sılınmeyenlerıde kapattım. ben genelde kapatıyorum arka plan ama dedıgınızde kulaga mantıklı gelıyor :D benım tek puf noktam ekran super amoled note 4 ten emın degılım arka fonu sıyah renklı olunca sarjına etkı ettıgı. benımde kullanıma baglı 2 gun cıvarı gıdıyor
Normalde amoled ekranlar güç tasarrufu ile bilinir fakat bazı modellerin çözünürlük değerleri yüksek olduğundan daha fazla güç tüketebiliyor, o sebeple batarya hacmi daha büyük telefonları tercih ediyorum ben de :)

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Maşallah 2 günler havada uçuyor yahu ben yanımda powerbank ile geziyorum benim telefon mu bozuk ne :D
hocam benım pıl 3000 amp ondan galıba bıde :D @CenkGs kesınlıkle hocam bende alırken arka kamera 4k olmasın ama 1080p olsun parmak ızı olmasın ama ekran buyuk ve parlak olsun , ıslemcısı ve ram cok guclu olmasın ama ısımı kurtarsın gecıcı dıye dıye 1000 mılyar bazında j7 aldım acıkcası asus beklıyorum onada verecegım maks 2 . onun ustu bana telefon ıcın asırı gelıyor acıkcası

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,248
45,846
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
hocam benım pıl 3000 amp ondan galıba bıde :D @CenkGs kesınlıkle hocam bende alırken arka kamera 4k olmasın ama 1080p olsun parmak ızı olmasın ama ekran buyuk ve parlak olsun , ıslemcısı ve ram cok guclu olmasın ama ısımı kurtarsın gecıcı dıye dıye 1000 mılyar bazında j7 aldım acıkcası asus beklıyorum onada verecegım maks 2 . onun ustu bana telefon ıcın asırı gelıyor acıkcası
Ben de kasası sağlam, ekran çözünürlüğü iyi, batarya hacmi büyük ve ekranı büyük bir telefon arıyordum. Zaten ben note 4 alırken 1700 lira gibi uygun bir rakama geldi.
Android kullanıcılarına da hayat kurtaran bir tavsiye vereyim gerçi çoğunuz biliyorsunuzdur. Android telefonlarını yılda en az 1 kez wipe yapmak gerekiyor daha düzgün kullanım için. Malum çoğu android ne kadar donanımlı olursa olsun bir süre sonra ufak ufak takılmalar, daha fazla pil tüketme v.b şeyler yapabiliyor. Hatta güncellemeler geliyor ama aynı modelde bir güncelleme iyi işler çıkarırken, diğer aynı model telefonda aynı performansı gösteremeyebiliyor. Bunun için wipe yani hard format gerekiyor. Ayarlar kısmından fabrika ayarlarına geri dön şeklinde telefonu sıfırlamak yeterli gelmiyor. Güç tuşu ve ses tuşlarından doğru telefonu sıfırlamak gerekiyor. Yılda 1 kez bunu yaptığınızda android telefonlar çok daha verimli çalışıyor ve gelen güncellemeler çok daha verimli performans sergiliyor.

maximaorhan

Dispatcher
8 Eyl 2016
5,510
17,959
5,320
33
34
Ben de kasası sağlam, ekran çözünürlüğü iyi, batarya hacmi büyük ve ekranı büyük bir telefon arıyordum. Zaten ben note 4 alırken 1700 lira gibi uygun bir rakama geldi.
Android kullanıcılarına da hayat kurtaran bir tavsiye vereyim gerçi çoğunuz biliyorsunuzdur. Android telefonlarını yılda en az 1 kez wipe yapmak gerekiyor daha düzgün kullanım için. Malum çoğu android ne kadar donanımlı olursa olsun bir süre sonra ufak ufak takılmalar, daha fazla pil tüketme v.b şeyler yapabiliyor. Hatta güncellemeler geliyor ama aynı modelde bir güncelleme iyi işler çıkarırken, diğer aynı model telefonda aynı performansı gösteremeyebiliyor. Bunun için wipe yani hard format gerekiyor. Ayarlar kısmından fabrika ayarlarına geri dön şeklinde telefonu sıfırlamak yeterli gelmiyor. Güç tuşu ve ses tuşlarından doğru telefonu sıfırlamak gerekiyor. Yılda 1 kez bunu yaptığınızda android telefonlar çok daha verimli çalışıyor ve gelen güncellemeler çok daha verimli performans sergiliyor.
bunlar güzel bilgiler şu "wipe" olayını ilk kez duydum. bu wipe denen olaylar komple bilgiler galeri vs sıfırlanıyor değil mi aynı fabrika ayarlarına döndürmedeki gibi?

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,248
45,846
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
bunlar güzel bilgiler şu "wipe" olayını ilk kez duydum. bu wipe denen olaylar komple bilgiler galeri vs sıfırlanıyor değil mi aynı fabrika ayarlarına döndürmedeki gibi?
Tüm veriler dediğin gibi sıfırlanıyor hocam. Fakat fabrika ayarlarına geri dön dediğimizde uygulamalardan geriye kalan bazı cache dediğimiz veriler tam olarak silinmiyor. Fabrika ayarlarına geri dön dediğimizde aldığımız ilk güne döndüğünü sanıyoruz ama telefonu hard format yaptığımızda asıl ilk aldığımız gün ki hale geliyor. Google'da görsellerle ve youtube da video eşliğinde nasıl yapıldığı anlatılıyor.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
hocam bıde eger arada oyun veya programları bedava yukleyeyım yanı apk yukleyeyım derken telefonu dıs kaynaklara acık hale getırıyoruz emın olmadıgımız yazılımlar yavaslatabılıyor . ek olarak takılı ıse hafıza kartı ve telefon uyumlulugu da onemlı. 3. partı uygulamaları yuklerken verdıgım ızınlere o yuzden cok dıkkat ederım.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,248
45,846
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
hocam bıde eger arada oyun veya programları bedava yukleyeyım yanı apk yukleyeyım derken telefonu dıs kaynaklara acık hale getırıyoruz emın olmadıgımız yazılımlar yavaslatabılıyor . ek olarak takılı ıse hafıza kartı ve telefon uyumlulugu da onemlı. 3. partı uygulamaları yuklerken verdıgım ızınlere o yuzden cok dıkkat ederım.
O yüzden mümkün olduğunca az ve güvenilir uygulamaları yüklemeye çalışıyorum ben de hocam. Hafıza kartımın da gb düşük zaten. Onu da bir kaç uygulama ve resim, müzik dosyaları için kullanıyorum.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
benim batarya da 3000 mAh, ben de powerbank'la geziyorum hiç oyun oynamazsam konum kapalı bir gün anca gidiyor
sız soyleyınce baktım telefona yuzde 95 su an 4 .30 saat once almısım ama arada sadece whatsapp var . sanırım cenk hocamın soyledıgı seyı bır denesenız tabı back up alıp yaparsanız sanırım pıl omrude fark edecektır

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,656
1
64,539
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Yok ya ben rahat durmuyorum alışkanlık oldu sürekli bildirimlere tapatalk'a vs bakıyorum telefon elimden düşmüyor

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,248
45,846
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Yok ya ben rahat durmuyorum alışkanlık oldu sürekli bildirimlere tapatalk'a vs bakıyorum telefon elimden düşmüyor
Android telefonlar biraz bebek gibidir bakmak, özenmek gerekiyor. Alalı 6 ay oldu daha hiç yere düşürmedim, çok fazla uygulama yükleyip gereksiz yere de kasmıyorum telefonu. Bazı temel sosyal medya hesapları hepsi bu. Bu şekilde ömrünü biraz daha uzatabiliyorum ama bizim telefonlar da bu evreye gelecek her telefon gibi. İşte bu süreci uzatmak adına tedbirler almak geliyor ancak elimizden.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,656
1
64,539
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Android telefonlar biraz bebek gibidir bakmak, özenmek gerekiyor. Alalı 6 ay oldu daha hiç yere düşürmedim, çok fazla uygulama yükleyip gereksiz yere de kasmıyorum telefonu. Bazı temel sosyal medya hesapları hepsi bu. Bu şekilde ömrünü biraz daha uzatabiliyorum ama bizim telefonlar da bu evreye gelecek her telefon gibi. İşte bu süreci uzatmak adına tedbirler almak geliyor ancak elimizden.

Katılıyorum, benimde 5 ay oldu iki defa düşürdüm ama her düşürdüğümde beynimde bi kaç hücrenin intihar ettiğini hissettim :)))

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,248
45,846
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Katılıyorum, benimde 5 ay oldu iki defa düşürdüm ama her düşürdüğümde beynimde bi kaç hücrenin intihar ettiğini hissettim :)))
Benim de içim gidiyor telefonu düşürdüğümde çünkü pek hassaslar düşürülmeye karşı. Batarya ve menüler arası geçiş hızı performansını arttırmak için, takılma ve donmayı azaltmak için geliştirici ayarlarından Pencere animasyonu ayarı, Geçiş animasyonu ölçeği ve Animatör süre ölçeğini de sıfıra indirmek yahut 0.5 olarak ayarlamak da işinize yarayabilir.

maximaorhan

Dispatcher
8 Eyl 2016
5,510
17,959
5,320
33
34
ya benim telefon çok çılgın benden önce merdivenleri falan inmeye başlıyor mesela paldır küldür :D ama şeytan kulağına taşşş gibi çok şükür bi iki ufak tefek çizik var kasasında sadece. ben de çok kullanıyorum telefonu o yüzden 1 gün dayanmıyor galiba powerbank nimet gibi geliyor valla :)

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Benim de içim gidiyor telefonu düşürdüğümde çünkü pek hassaslar düşürülmeye karşı. Batarya ve menüler arası geçiş hızı performansını arttırmak için, takılma ve donmayı azaltmak için geliştirici ayarlarından Pencere animasyonu ayarı, Geçiş animasyonu ölçeği ve Animatör süre ölçeğini de sıfıra indirmek yahut 0.5 olarak ayarlamak da işinize yarayabilir.
hocam saygıyla egıldım bunu bılen cok kısı oldugunu dusunmuyordum bende sız soyleyınce hatırladım ama gelıstırıcı ayarlarını acabılmek ıcın yapılması gerekenlerı ekleyeyım bende ayarlar telefon bılgılerı buıld numarasına yazı cıkıncaya kadar tıklayın ayarlar aktıf hale gelecektır

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,656
1
64,539
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Önerileriniz için teşekkürler telefonu şarjdan alınca uygulayacağım :D

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,248
45,846
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
hocam saygıyla egıldım bunu bılen cok kısı oldugunu dusunmuyordum bende sız soyleyınce hatırladım ama gelıstırıcı ayarlarını acabılmek ıcın yapılması gerekenlerı ekleyeyım bende ayarlar telefon bılgılerı buıld numarasına yazı cıkıncaya kadar tıklayın ayarlar aktıf hale gelecektır
Önerileriniz için teşekkürler telefonu şarjdan alınca uygulayacağım :D
Rica ederim hocam. Telefonu her %100 şarjdan sonra yeniden başlatırsanız ram sıfırlanır telefon daha rahat çalışır, batarya biraz daha uzun gidebilir. Ayrıca belli aralıklarla ayarlardan uygulamalara girerek ( özellikle sosyal medya uygulamaları) ön belleği temizle/veriyi sil derseniz, uygulamalara girerken yahut kullanırken yaşayabileceğiniz donma kasılma gibi şeyleri de azaltmış olursunuz. Hızlı şarj özelliğiniz varsa bunu acil durumlar haricinde pek kullanmamaya çalışın. Hem batarya ömrünü düşürüyor hem daha çabuk tükeniyor.
İşte bu yukarıda bahsettiğim şeylerle beraber bu tarz pek çok ayrıntı var. Bunlara uygun hareket edip, telefona iyi bakılırsa androidler daha uzun ömürlü ve iyi performanslı olabiliyor. Paylaşalım ki herkes rahat etsin.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım