Telefon Önerisi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Zenfone 2'ler 1500 TL altı, 4GB ram'li telefondur. Kullanıyorum, takoz gibi ağır ve kalın olması dışında memnunum. Ama Asus'un şöyle bir kazığı oldu. Erteleye erteleye en son 2016'nın 2. çeyreğinde Android 6 getireceğiz dediler. Bu tarih geçtikten sonra bir daha da ses çıkarmadılar. Hala gelmedi o Marshmallow. Sizin bütçenizde benim önereceğim marka Huawei olur. Gerçekten kaliteli ve kullanışlı telefonlar üretiyorlar. Modellerine bir göz atmanızı öneririm. Samsung kadar akıllı telefon mazisi olan iyi bir markadır. Ailede 2 tane Huawei var. Asus'un getirmediği güncelleme, daha alt modeller olmasına rağmen o Huawei'lere geldi. Arayüzü de çok sade ve anlaşılır. Tasarımı da ince ve hafiftir.

Zenfone 2'ler 1500 TL altı, 4GB ram'li telefondur. Kullanıyorum, takoz gibi ağır ve kalın olması dışında memnunum. Ama Asus'un şöyle bir kazığı oldu. Erteleye erteleye en son 2016'nın 2. çeyreğinde Android 6 getireceğiz dediler. Bu tarih geçtikten sonra bir daha da ses çıkarmadılar. Hala gelmedi o Marshmallow. Sizin bütçenizde benim önereceğim marka Huawei olur. Gerçekten kaliteli ve kullanışlı telefonlar üretiyorlar. Modellerine bir göz atmanızı öneririm. Samsung kadar akıllı telefon mazisi olan iyi bir markadır. Ailede 2 tane Huawei var. Asus'un getirmediği güncelleme, daha alt modeller olmasına rağmen o Huawei'lere geldi. Arayüzü de çok sade ve anlaşılır. Tasarımı da ince ve hafiftir.
bıde o lanet ekran parlaklıgı ve kap bulamama sorunu :D

Hocam Zenfone 2 tavsiye ettiğim bir abim aldı, kronik hoparlör sorunu varmış bazı telefonlarda ve fan sıkıyor. Serviste çözemedim mahcup oldum biraz :D Her beni gördüğünde başıma kakıyor telefonu.
Özellikleri ve donanımı gerçekten iyi bir telefon ama işte...

bıde o lanet ekran parlaklıgı ve kap bulamama sorunu :D
Orjinal flip cover aldım. Her kuruşuna değer diyorum. Dayanmaz diyordum, gayet güzel dayanıyor da. Ekran parlaklığı handikap. Geçenlerde o ekranı kırmayı da başarmıştım. Dışarda 140liraya ön panel komple orjinaliyle değişti. Yedek parça olarak ekonomik bir seçim olduğunu anlamış oldum :)
@bedirhan. Şansıma ben herhangi bir sorun yaşamadım.
Ama Asus markasına geçmişten beri güvenim yoktur. Amatör ruhla telefon yapıyorlar diye denedim aldım. Hakikaten de azıcık profesyonelleşince en azından yazılım tarafından bana yine kazık atmayı başardılar.

Orjinal flip cover aldım. Her kuruşuna değer diyorum. Dayanmaz diyordum, gayet güzel dayanıyor da. Ekran parlaklığı handikap. Geçenlerde o ekranı kırmayı da başarmıştım. Dışarda 140liraya ön panel komple orjinaliyle değişti. Yedek parça olarak ekonomik bir seçim olduğunu anlamış oldum :)
@bedirhan. Şansıma ben herhangi bir sorun yaşamadım.
Ama Asus markasına geçmişten beri güvenim yoktur. Amatör ruhla telefon yapıyorlar diye denedim aldım. Hakikaten de azıcık profesyonelleşince en azından yazılım tarafından bana yine kazık atmayı başardılar.
ben arka kamera camını kırmayı basarmıstım sattım 700 e mıs gıbı oh dedım sımdı samsung a gectım bundan oncede apple ve lg denedım sırayla gıdıyorum :D

Şu anda S7 kullanıyorum ve günceleme desteği beni biraz hayal kırıklığına uğrattı, daha hala 7.0 android gelmedi mesela.
O konuda Samsung Türkiye'nin uyuşukluğu da etkili maalesef. G5'e de 7.0 gelmedi daha. Aslında bunun iyi bir yanı da var. Bize geç geldiği için ilk sürüm sorunlarını yaşamıyoruz. Bize gelene kadar düzeltilmiş oluyor. Açıkçası ben 7.0'ı pek aramıyorum. Telefonun hızı ateş ediyor :D

Hocam ben eylül ayından beri falan marshmallow kullanıyorum ama
emoji52.png

Benim tek sorunum ekran parlaklığında bi titreme oldu anında gönderdim 5 gün içinde geri geldi. Hız vs memnunum valla zenfone 3 gelsin param olursa düşünmeden alırım. Bilgisayarım asus k53sv 7 senedir kullanıyorum, powerbankım 10050lik zenpower telefonum zenfone2 :D:D

Son düzenleme:
Hocam ben eylül ayından beri falan marshmallow kullanıyorum ama [emoji52]
Benim tek sorunum ekran parlaklığında bi titreme oldu anında gönderdim 5 gün içinde geri geldi. Hız vs memnunum valla zenfone 3 gelsin param olursa düşünmeden alırım. Bilgisayarım asya k53sv 7 senedir kullanıyorum, powerbankım 10050lik zenpower telefonum zenfone2 [emoji23][emoji23]
a4759e56e19efb2e63199688f56fec80.jpg

S6 alınabilir. S7'yi geçen aldık 2200 kusure samsung turkiye garantili, ithalatci garantili dusunursen 2000e bulunabilir belki. Note 4 alinabilir z5 de guzeldir o fiyata. ama telefonu babam kullanmayacak olsaydi kesinlikle s7 degil de xiaomi mi5 alirdim 1150 liralara kadar dusmustu dolardan geri 1200 kusur olmus olabilir bilemiyorum ama fiyat/performansin atasidir kendisi..

satma nedenlerımden bırı guncelleme gelmemesıydı su an saskınım vallahı.ekran parlaklıgı normal bı super amoled ın yarısı keske su tasarımına ekran cozunurluk ve parlaklıgına onem verselermıs tadından yenmez o telefon. bu arada arka kamera camı 200 lıra haberınız olsun :D

Hahahah valla iphone'dan falan ucuz olsundu :))

Hocam ne alırsan al ama metal kasalı bir şey al. Telefonun kasası gerçekten en önemli donanımlardan biri ve bu zamana kadar çoğu kasa yapısına sahip telefonu denedim ama metal cidden çok iyi. Hem zor hasar alıyor hem de ısınma kolay gerçekleşmiyor.
Ayıptır söylemesi 6 ay önce note 4 aldım, fiyatı düşeceğine 300 lira zam gelmiş yazıktır. Son güncellemeden sonra da telefon nirvanaya ulaştı. 2 gün önce şarj ettim hala %25 şarjı var.

Son düzenleme:
Hocam ne alırsan al ama metal kasalı bir şey al. Telefonun kasası gerçekten en önemli donanımlardan biri ve bu zamana kadar çoğu kasa yapısına sahip telefonu denedim ama metal cidden çok iyi. Hem zor hasar alıyor hem de ısınma kolay gerçekleşmiyor.
Ayıptır söylemesi 6 ay önce note 4 aldım, fiyatı düşeceğine 300 lira zam gelmiş yazıktır. Son güncellemeden sonra da telefon nirvanaya ulaştı. 2 gün önce şarj ettim hala %25 şarjı var.
hocam bunun nedenı ıse radyosundan kaynaklı. baktılar bız bu telefon sahıplerınden nasıl daha para koparırız ıcınde hazır sekılde alıcısı olan telefonlara trt bandrolu adı altında ekstra zam geldı ama ıphone da olmadıgı ıcın onlarda yok. yapılabılecek en mantıklı seylerden bırını yapmıssınız gule gule kullanın. bıde arka plan uygulamalarını tasarruf moduna alın sarj omru bıraz daha fark edecektır

hocam bunun nedenı ıse radyosundan kaynaklı. baktılar bız bu telefon sahıplerınden nasıl daha para koparırız ıcınde hazır sekılde alıcısı olan telefonlara trt bandrolu adı altında ekstra zam geldı ama ıphone da olmadıgı ıcın onlarda yok. yapılabılecek en mantıklı seylerden bırını yapmıssınız gule gule kullanın. bıde arka plan uygulamalarını tasarruf moduna alın sarj omru bıraz daha fark edecektır
Ben zaten hiç kullanmadığım işime yaramayan uygulamaların hepsini devre dışı bıraktım yalandan hafıza ve ram kaybı olmasın diye. Malum ıvır zıvır çok uygulama yüklü halde geliyor. Arka plan uygulamaları ise otomatik modda. Kendim el ile hangilerinin kapatılıp açılacağına karar verebiliyorum fakat çok makale okudum, ne kadar uygulama kapatılırsa o derece fazla şarj yiyormuş. Çünkü o uygulamaları her girmek istediğinizde sıfırdan açıyor ve sıfırdan uygulamayı açmak arka planda bekletmesinden daha fazla güç istiyor ve şarj götürüyormuş. Zaten uzun süre kullanmadığım uygulamaları kendisi tasarruf moduna alarak sonlandırıyor.

Son düzenleme:
Ben zaten hiç kullanmadığım işime yaramayan uygulamaların hepsini devre dışı bıraktım yalandan hafıza ve ram kaybı olmasın diye. Malum ıvır zıvır çok uygulama yüklü halde geliyor. Arka plan uygulamaları ise otomatik modda. Kendim el ile hangilerinin kapatılıp açılacağına karar verebiliyorum fakat çok makale okudum, ne kadar uygulama kapatılırsa o derece fazla şarj yiyormuş. Çünkü o uygulamaları her girmek istediğinizde sıfırdan açıyor ve sıfırdan uygulamayı açmak arka planda bekletmesinden daha fazla güç istiyor ve şarj götürüyormuş. Zaten uzun süre kullanmadığım uygulamaları kendisi tasarruf moduna alarak sonlandırıyor.
bendede gecıcı olarak j7 var hocam cogu uygulamasını ya sıldım sılınmeyenlerıde kapattım. ben genelde kapatıyorum arka plan ama dedıgınızde kulaga mantıklı gelıyor :D benım tek puf noktam ekran super amoled note 4 ten emın degılım arka fonu sıyah renklı olunca sarjına etkı ettıgı. benımde kullanıma baglı 2 gun cıvarı gıdıyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...