Tosfed etkinliği

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

sinanknc

Profesör
13 Kas 2016
136
149
1,185
Çok teşekkürler hocam çarşamba günü okuldan sonra gideceğim autoshowa. Şimdiden heyecan bastı be büyük ihtimal ben de boyumun ölçüsünü alacaklardanım ama o havayı tatmak bile yeterli :) inşallah hepimizin gönlünce geçer ve güzel vakit geçiririz :)
İnternetten başvuru yapıldıktan sonra ön elemeye -nasıl olacağını söylemediler- tabi tutacaklar. Ardından 12 kişiyi belirleyecekler. Yarış lisansı gerekmiyor sadece sitedeki kriterleri karşılamak yeterli olacaktır. Seçilen 12 kişiye profesyonel lisans çıkarılacak ve 1 sezon boyunca körfez pistinde yarışma hakkına sahip olacaklar ondan sonrası tamamen kişisel becerilere kalmış iyi olanların yürüyebileceği söyleniyor. Organizasyonun tamamen ücretsiz olduğu söylendi. Bu yazdıklarımı eğer Autoshow'a giderseniz Fiat standında sorabilirsiniz. Nasip olursa katılacağım ya boyumun ölçüsünü alacağım ya da boy ölçüsü alacağım:)
Bu etkinliğin asıl yapılma amacının bu sporun sadece zenginlere hitap etmediğini göstermek olduğunu söylediler ve gelecek yıllar için formula pilotu yetiştirmek olduğunu. Tabi formula pilotu bu etkinlik sonucunda yetişmeyecek onun için daha küçük yaşlarda karting turnuvaları olacağı söyleniyor, hayırlısı bakalım gelecek günler ne götürecek hep beraber göreceğiz.
Azıcık araç hakkında da bilgi vereyim. Egea Sedan 1.6 Mjet kullanılıyor araç olarak. Anlayacağınız üzere araç stok değil. Yazılım ve motordaki birkaç güncellemeden sonra 180Hp&450Nm gibi değerlere ulaşılmış. Araç Omp ile beraber yapılmış, arka koltuklar ve bir sürü ıvır zıvır iptal edilmiş; rollcage, koltuk vb. yarış ekipmanları ile donatılmış. Fuarda sergilenen araçta hala camlar değişmemiş, bunların yarışa çıkmak için yapıldığı zaman pleksiye dönüştürüleceğini söylediler. Araç 1300 kilo civarındaymış ki bu ağır olduğu anlamına geliyor. Ancak kaput, bagaj kapağının daha hafifletileceği -hala stoklarmış- ve body kit içinde hafifleştirmeler geleceğini belirttiler. Demelerine göre bagajda NOS'ta bulunmaktaymış ancak motor ve bagaj Omp izin vermediği için açılmıyor, bunun sebebiyse içinden sökülebilecek parçalar olduğu ve aracın daha geliştirme aşamasında olduğundan dolayı çekilebilecek fotoğrafların internette dolaşıp hırsızlık gibi bir takım sıkıntılardan dolayı duyulan endişelermiş.

DKB34

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
866
2,026
2,520
27
İstanbul
Marka
Seat
Yüksek ihtimalle bende katılıcam hadi bakalım. Merak edenler için otomobilin resmi fuarda çekmiştim
5g3O9d.jpg
01a5VL.jpg

ALvl2q.jpg

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,295
1
9,445
4,970
kocaeli
Elemeler ya volkicar ile yada prokartlar ile olur . Bu arada kilonuzu problem etmeyin , araçlar 13.5bg direksiyon kabiliyeti iyi olan onu tolore edebilir . Ayrıca biliyorsunuz eğimli yerlerde potansiyel enerjiniz fazla olur :)

Bu arada benim size pist hakkında tecrübe edinmeniz için çeşitli forumlarda burası hakkında yazılmış yazıları okuyun mesela adam diyorki : - pirelli virajina 3. Vitesle girin startfinish duzlugune tam gaz girin . Bilmem nerdeki körblere dikkat edin . Bu tarz yazıları okuyun (TT De vardı)
YouTube deki pistin videolarını izleyin hatta mümkünse time triallere katılın (ayda yılda bir düzenleniyor / denk gelirse)

Lenovo A7000-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,616
18,404
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Elemeler ya volkicar ile yada prokartlar ile olur . Bu arada kilonuzu problem etmeyin , araçlar 13.5bg direksiyon kabiliyeti iyi olan onu tolore edebilir . Ayrıca biliyorsunuz eğimli yerlerde potansiyel enerjiniz fazla olur :)

Bu arada benim size pist hakkında tecrübe edinmeniz için çeşitli forumlarda burası hakkında yazılmış yazıları okuyun mesela adam diyorki : - pirelli virajina 3. Vitesle girin startfinish duzlugune tam gaz girin . Bilmem nerdeki körblere dikkat edin . Bu tarz yazıları okuyun (TT De vardı)
YouTube deki pistin videolarını izleyin hatta mümkünse time triallere katılın (ayda yılda bir düzenleniyor / denk gelirse)

Mesela ben senden 25 kilo ağırdım herhalde go kartta aldım mesela eheheheheheheheheheheh

Tapatalk kullanılarak Tapatalk aracılığıyla gönderildi

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,295
1
9,445
4,970
kocaeli
Mesela ben senden 25 kilo ağırdım herhalde go kartta aldım mesela eheheheheheheheheheheh

Ulan onu karıştırma şimdi :D

Ya panpa valla anlamiyom nasıl oldu . Ama gebzeye gidelim birdahakine tur bindirecem sana .

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,616
18,404
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Ulan onu karıştırma şimdi :D

Ya panpa valla anlamiyom nasıl oldu . Ama gebzeye gidelim birdahakine tur bindirecem sana .

Benim bileğim de kalındır yani ;)
Gebze bana bi İstanbul kadar da bi ara outlet yapıp gündüzden showroom gezelim

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Direk altımıza bu egeaları veya volkicarları felan vermezler bence arkadaşlar :D:D:D daha çok basit karting turları(en baba 3 tur) bekliyorum ben simulasyonda pek gerçekci olmaz zannımca iş simülasyonla bitseydi oooh:p

emre16

Panpa
8 Eyl 2016
1,607
4,922
4,070
28
Aydın / Bursa
Marka
Renault
Direk altımıza bu egeaları veya volkicarları felan vermezler bence arkadaşlar :D:D:D daha çok basit karting turları(en baba 3 tur) bekliyorum ben simulasyonda pek gerçekci olmaz zannımca iş simülasyonla bitseydi oooh:p
Valla bakalım görcez ama facebook sayfasından bi çocuk 18 yaşındayım ehliyetim yok bize göre bişey Yok mu tarzı bişey yazmıştı tosfed de karting etkinliğimiz olacak onu da duyurucaz yakında demişti aklıma geldi şimdi :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım