Toyota Corolla Far Tavsiyesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,237
45,840
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Olmazsa ikisindende alır birini kısa birini uzun yaparım :) eski araçlarda xenonlu tüm araçlarda yıkama vardı son yıllarda yıkamasız xenonlu araçlar var diye hatırlıyorum hocam ? @CenkGs
Vallahi hocam kimisi diyor ki merceksiz geçtim, kimisi diyor ki far yıkama istemediler.. Hangisi kesin doğru ben de şaşıyorum. Ama işimi garantiye almayı sevdiğim için eğer prosedürde bir değişiklik yapmadılarsa far yıkama, mercek ve far ayar kumandası istiyorlar diye biliyorum. Led farlarda yıkama olmuyor mesela.
Yani şöyle söyleyeyim; profil resmimde gördüğünüz focus'u farı standart merceksiz halojen farlardan, far yıkama da yok. Bu fara ben xenon ampulü alıp, takıp, muayeneye girersem beni geçirmezler öyle diyeyim.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,237
45,840
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Tam olarak aldığım ışık bu. :) Beyaza yakın ama tamamen beyaz olarak algılamayın. Hafif sarı tonu yine var.
Dediğim gibi hocam iki ampul arasındaki tercih tamamen kişisel zevklere ve beklentilere kalıyor. Görselde de görüldüğü gibi ben rengi daha az beyaz olan ( yağmurlu havalar için ) ve parlaklığı daha fazla olan aydınlatmayı tercih etmeye çalıştım. Tamamen tercih meselesi yani. Beklentileri karşıladığı sürece iki ampul de üzmeyecektir :)

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,040
7
51,372
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Dediğim gibi hocam iki ampul arasındaki tercih tamamen kişisel zevklere ve beklentilere kalıyor. Görselde de görüldüğü gibi ben rengi daha az beyaz olan ( yağmurlu havalar için ) ve parlaklığı daha fazla olan aydınlatmayı tercih etmeye çalıştım. Tamamen tercih meselesi yani. Beklentileri karşıladığı sürece iki ampul de üzmeyecektir :)
Hocam ilk alırken bu iki ampulü sadece ismen biliyordum. Görsel bir referansım yoktu. Alıp taktığımda ilk başta bana da çok beyaz gelmişti, o yüzden yağmurda siste sıkıntısı olur mu diye endişe duymadım değil. Ama tam beyaz değil, garip bir tonu var ve görüşün sıkıntılı olduğu hava koşullarında beni hiç yormadı.
@Mustafak hocam önce hangisi karşınıza çıkarsa onu alın. Ben öyle yapmıştım, memnun kaldım. :)

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,237
45,840
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Bu arada arkadaşlar önemli bir konuya da değineyim; hangi ampulü alırsanız alın, aydınlatma performansı aracınızın farlarının kondisyonu ve kalitesiyle doğru orantılıdır. Farlarınızın içi sararmaya başlamışsa ampul tam performans vermez, farın içindeki o parlak kısım yani reflektör kaliteli değilse keza yine tam performans vermez. O sebeple farlarınızın kondisyonunu da göz önünde bulundurmanızda fayda var ampullerin performansını değerlendirirken.

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,237
45,840
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Hocam ilk alırken bu iki ampulü sadece ismen biliyordum. Görsel bir referansım yoktu. Alıp taktığımda ilk başta bana da çok beyaz gelmişti, o yüzden yağmurda siste sıkıntısı olur mu diye endişe duymadım değil. Ama tam beyaz değil, garip bir tonu var ve görüşün sıkıntılı olduğu hava koşullarında beni hiç yormadı.
@Mustafak hocam önce hangisi karşınıza çıkarsa onu alın. Ben öyle yapmıştım, memnun kaldım. :)
Aynı şekil benimde başıma geldi hocam. Tam tarif edilmiyor sarı beyaz arası değişik bir rengi var, ben de ilk kullandığımda yağmurda sorun olur mu diye düşündüm ama bir sıkıntı oluşturmadı. İki ampul de çok iyidir alanı üzmez.

Mustafak

Panpa
8 Eyl 2016
1,652
4,709
3,770
31
Afyonkarahisar
Marka
Toyota
@CenkGs @berkertekin teşekkür ederim hocalarım bilgilendirme için ikiside beni tatmin eder dediğiniz gibi hangisini uygun yada önce bulursam alırım belki ikisindende alıp kısa uzun yaparım maddi durumuma bağlı. Mercekli xenonla arkadaşlarım kayseride muayeneden geçildiği söylüyorlardı iki yılım var zaten muayeneye ama kaliteli xenon hem pahalı hemde farda sararmaya sebep olduğu için düşünmüyorum merceklede hafif bi beyaz görüntü istediğimden bu iki fardan birini alıcam arabaya daha yapılacaklar var şu son sene çok yoğun bi bitsinde başlıcam inşallah. Tekrardan teşekkür ederim

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,237
45,840
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
@CenkGs @berkertekin teşekkür ederim hocalarım bilgilendirme için ikiside beni tatmin eder dediğiniz gibi hangisini uygun yada önce bulursam alırım belki ikisindende alıp kısa uzun yaparım maddi durumuma bağlı. Mercekli xenonla arkadaşlarım kayseride muayeneden geçildiği söylüyorlardı iki yılım var zaten muayeneye ama kaliteli xenon hem pahalı hemde farda sararmaya sebep olduğu için düşünmüyorum merceklede hafif bi beyaz görüntü istediğimden bu iki fardan birini alıcam arabaya daha yapılacaklar var şu son sene çok yoğun bi bitsinde başlıcam inşallah. Tekrardan teşekkür ederim
Rica ederim hocam. Merceksiz farda bile fara bakıldığında beyazımsı o renk çok net belli oluyor ki mercekli far ışığı daha iyi toplayabildiği için sizde o beyazımsı renk daha net, derli toplu ve güzel gözükecektir bu iki ampulle. İnşaallah istediğiniz gibi olur hocam, alıp kullanmaya başladığınızda hangi ampul olursa olsun tecrübelerinizi duymak isteriz. Kazasız sürüşler inşaallah.

cingoz debriyaj

Panpa
Destekçi
8 Eyl 2016
559
1,118
2,520
23
Marka
Zirai Traktör
Arkdaşlar bugün toyota nataşı aradım ve adam oraya buraya bakarak sorarak uzun bir bekleme ardından şu cevabı verdi: önde iki ampul var biri hb3 diğeri h11 baktım fakat xtreme lerde böyle bir seçenek bulamadım en azından yurtiçi sitelerde yarın başka bir servisi aramayı düşünüyorum.

Son düzenleme:

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,608
18,397
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Arkdaşlar bugün toyota nataşı aradım ve adam oraya buraya bakarak sorarak uzun bir bekleme ardından şu cevabı verdi: önde iki ampul var biri hb3 diğeri h11 baktım fakat xtreme lerde böyle bir seçenek bulamadım yarın başka bir servisi aramayı düşünüyorum.
Panpa kitapçıktan baksana en doğru kaynak orası.Toyotalarda kitapçıkta yazar.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,237
45,840
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Arkdaşlar bugün toyota nataşı aradım ve adam oraya buraya bakarak sorarak uzun bir bekleme ardından şu cevabı verdi: önde iki ampul var biri hb3 diğeri h11 baktım fakat xtreme lerde böyle bir seçenek bulamadım en azından yurtiçi sitelerde yarın başka bir servisi aramayı düşünüyorum.
Hocam google da hb3 extreme vision yazınca görsellerde çıkıyor ama zor bulunan bir ampul çeşidiyse stoklarda falan bulmak kolay olmayabilir. Dediğim gibi philips ve osram iki marka da işinizi görür. Hangisini bulabilirseniz onu alın.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,237
45,840
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Osram nightbraker unlimited ürünü de iş görür kardeşim. Hangisini kolay temin edebilirsen onu al, memnun kalmazsan diğerini alırsın bu sefer. Öyle bütçeyi çok zorlayacak kadar pahalı ürünler değil bunlar.

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,608
18,397
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Osram nightbraker unlimited ürünü de iş görür kardeşim. Hangisini kolay temin edebilirsen onu al, memnun kalmazsan diğerini alırsın bu sefer. Öyle bütçeyi çok zorlayacak kadar pahalı ürünler değil bunlar.
Golf'e uygun olan philips xtreme vision hepsiburadada 45 lira verdiği performansa göre baya uygunlar yav.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım