Toyota Corolla LPG Sorunu

mrtkap

Profesör
8 Ara 2017
897
1,654
2,320
İst.
Marka
Ford
Normal. O 130₺'yi zaten motorun ilk çalıştırmasında lpg'ye geçene kadar yakmıştır.
Hatta daha fazla yakmasını beklerdim. Yeni nesil lpg sistemlerinin bazıları, motoru perişan etmemek için, motor zorlanmaya başladığında veya belli devrin üstüne çıkınca benzinle çalışmaya başlayabiliyor. Sizde böyle bir şey de olmamış.
Evet bendede bu şekil araç 5000 devir üstüne çıktığında benzine geçerek püskürtme yapıyor aynı zamanda Toyota’da lift diye geçen etkiyi veriyor değişken sübap zamanlamalı subap hassasiyeti olan motorlarda kesinlikle yapılmalı

OziCorolla

Senkromeççi
10 May 2019
18
0
60
30
Marka
Toyota
Normal. O 130₺'yi zaten motorun ilk çalıştırmasında lpg'ye geçene kadar yakmıştır.
Hatta daha fazla yakmasını beklerdim. Yeni nesil lpg sistemlerinin bazıları, motoru perişan etmemek için, motor zorlanmaya başladığında veya belli devrin üstüne çıkınca benzinle çalışmaya başlayabiliyor. Sizde böyle bir şey de olmamış.
130 tl değil kardeşim lt o 800 Tl

OziCorolla

Senkromeççi
10 May 2019
18
0
60
30
Marka
Toyota
Evet bendede bu şekil araç 5000 devir üstüne çıktığında benzine geçerek püskürtme yapıyor aynı zamanda Toyota’da lift diye geçen etkiyi veriyor değişken sübap zamanlamalı subap hassasiyeti olan motorlarda kesinlikle yapılmalı
Gazcı bütün ayarları kapattı sıcaklık ayarı düşürdük belli devire gelince benzin yemesini kapalı
Benzin yememesi için ekü değişti enjektör değişti sorun devam ama tesisatta olabilir mi acaba sorun

Munferit

Panpa
Destekçi
Beta Programı
21 Eyl 2018
1,731
6,811
4,070
Istanbul
Marka
Volkswagen
Selamün aleyküm hayırlı günler herkese
Bende 2017 model Corolla 1.6 Advance otomatik araç var. 9000 km lpg taktırdım aracıma şuan 13000 km.
Aracım bu gaz sürecinde 2.5 buçuk depo benzin bitirdi ve aracım da benzin göstergesi ve yol bilgisayarı doğru göstermiyor.
Aracımı LPG de kullanıyorum ama genelde benzin ibresi düşüyor. Yol bilgisayarı gaz da gittiğim halde hep düşüyor hiç kendini yenilemiyor.
Bilgisi olan varsa cevap verebilirse çok memnun olurum.

Kullanım senaryonuzdan bahsetmemişsiniz. Kısa mesafe kullanıyorsanız değerler az bile. Onun dışında bir durumsa değerler normal değil.

Son düzenleme:

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
100km de 20 lira benzin 3 litre desek bence fazla, soğukken benzinde çalıştığını vs düşünürsek genellikle kısa mesefade kullanıyor olmanız lazım.
Eğer öyle değilse ayar vermeniz lazım sisteme.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,862
26,211
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Günde 4 kere kontak basıp toplamda 20km yapan passatımız kışın 100km de 25-30 liralık benzin yakıyordu. Şimdi 100km de 3 litre diyorsunuz ama o 100km yi kaç kontak ile yapıyorsunuz o da önemli. Bir de konunun en başında dedik benzin pompasına role diye sonradan bir şey taktırmak istemiyorum dediniz. Lpg zaten sonradan takılmış daha büyük ne taktırabilirsiniz ki? Lpg anında benzin tüketimi varsa taktırın role gitsin

• Haha
Tepkiler: Basri Amca

OziCorolla

Senkromeççi
10 May 2019
18
0
60
30
Marka
Toyota
Günde 4 kere kontak basıp toplamda 20km yapan passatımız kışın 100km de 25-30 liralık benzin yakıyordu. Şimdi 100km de 3 litre diyorsunuz ama o 100km yi kaç kontak ile yapıyorsunuz o da önemli. Bir de konunun en başında dedik benzin pompasına role diye sonradan bir şey taktırmak istemiyorum dediniz. Lpg zaten sonradan takılmış daha büyük ne taktırabilirsiniz ki? Lpg anında benzin tüketimi varsa taktırın role gitsin
Günde sabah akşam kullanım km 20 30 arası ortalama benzine geçiş süresi test ettim kısa sürede geçiyor benim anlatmak istediğim gazda gitmesi gereken mesafe benzinde gidiyor.
Ben gaz taktırmadan önce hemen hemen aynı tüketim mevcut

OziCorolla

Senkromeççi
10 May 2019
18
0
60
30
Marka
Toyota
Kullanım senaryonuzdan bahsetmemişsiniz. Kısa mesafe kullanıyorsanız değerler az bile. Onun dışında bir durumsa değerler normal değil.
Uzun yolda yaptım ama genelde şehir içi ortalama günde 20 km günde sabah akşam
4000 km de 800 lira benzin ve 1000 lira üstü gaz harcaması var
Ben gaz takılı olmadan aynı yolu hemen hemen hesaba vurunca aynı miktara yapıyotdırım. Gaz tasarruf dediler ama bende pek o olmadı.
Çevremde ki insanlara soruyorum benzin koymaları daha az araçlarına

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım