Trafik çevirme

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,636
1
64,453
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Çevirdiler yılbaşı gecesi ehliyet yerine kimliği verince promil testi de yedik :d
asdfasdf o benim de başıma geldi. Tepedeydim klasik gbtye geldiler ehliyet dedi kimlik vermişim. Karanlıkta farketmedim ne bileyim, üflettiler daha yeni gelmiştim alkol yoktu sıkıntısız devam etti :D Zaten evime 200 metre, yanımda da alkol kullanmayan arkadaşım vardı

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Sadece bir arkadaş içmeyecek diye kapıda 3 araba varken 7 kişi tek araba gittik, ne giderken ne gelirken çevirme görmedik. Hem de Alaçatı-Konak güzergahında. Olsun, çevirme olur diye yapmamıştık bunu zaten :D Ama keşke olsaydı, alkollü araç kullanan o kadar insan vardı ki o gece.
Arabanın ruhsatında 5 kişi yazıyorsa (araçta 5 emniyet kemeri varsa), belirtilen istiap haddi aşıldıysa bu yaptığınız cezaya tabi. :)

Son düzenleme:

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Trafiği riske atmaktan, ehliyeti kaptırmaktan (kiralık araçla hem de:D) iyidir be. Kaç paraymış cezası onun? o_O

Kesinlikle katılıyorum ilk söylediğinize. Yanlış anlaşılmasın kınadığım falan yok. Yeri geldi bizde 5'ten fazla kişi bindik, gerekse yine bineriz. Ama cezaya tabi olduğunu bilin diye yazdım, çevirmeye o şekilde girip ceza yemek var. :)
Kitaba göre durum bu ama ne kadar uygulanıyor bilgim yok.

Trafik ceza madde 65/1-a: Taşıma sınırı üstünde yolcu almak
2018 yılında 86 lira + sürücüye 10 ceza puanıymış. Fazla yolcular en yakın yerleşim biriminde indirilmek zorunda.

Son düzenleme:

planco

Elit Apaçi
21 Eki 2018
138
155
935
Eskişehir
Marka
Volkswagen
Kesinlikle katılıyorum ilk söylediğinize. Yanlış anlaşılmasın kınadığım falan yok. Yeri geldi bizde 5'ten fazla kişi bindik, gerekse yine bineriz. Ama cezaya tabi olduğunu bilin diye yazdım, çevirmeye o şekilde girip ceza yemek var. :)
Kitaba göre durum bu ama ne kadar uygulanıyor bilgim yok.

Trafik ceza madde 65/1-a: Taşıma sınırı üstünde yolcu almak
2018 yılında 86 lira + sürücüye 10 ceza puanıymış. Fazla yolcular en yakın yerleşim biriminde indirilmek zorunda.

Hayır yanlış anlaşılma yok, anladım niyetinizi :) Çok uygulandığını sanmıyorum çünkü hiç denk gelmedim, neyse çok fazla değilmiş cezası :D

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
Asker kraldır ya babadır, abidir. Geçen yılbaşında Dağın tepesinde güle s*ça alkol alırken bizi izleyen Jandarma, eve dönüşte çevirmede dur bile demedi. Dağdan aşağı inerken bilmem kaçıncı virajda patlayıp çamura oturduğumuzda aynı jandarma gelip bizi o çamurdan çıkardı. Karşısında ayakta zor duruyorken, her konuşmamda yüzüne 0.5 promil alkol tükürüyorken o komutan “çekici lazım bunu çıkarmak için” dediğinde yüzüne nasıl acıklı baktıysak “öğrenci misiniz” diye sorup evet yanıtını verdiğimizde, askerlerine “bu araba bugün burdan çıkacak” diyerek komutan ve iki er, üç asker bir tesis güvenliği, bir ev arkadaşı ve ben çamurun içinde arabayı kaldırıp altına taşları dizerek yol yaptık. Onlar arkadan iterken ben direksiyonda gaz verdim. Komutan çamurun içinde, arkamdan araba itiyordu... Arabayı çıkardıktan sonra yüzüne karşı ne dualar ettim hatırlamıyorum. İyi dersler çocuklar dedi mutlu yıllar dedi ve askerlerini alıp gitti. O komutan benim kurtarıcı meleklerimden biridir. Nasip olmadı bulup ziyaretine gitmek.

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,280
1
9,427
4,970
kocaeli
Seat Leon kullanıcısı iseniz (özellikle mk2) her çevirmede çevrilmeye mahkumsunuz [emoji23]

Lenovo K53a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,027
3
4,918
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
Dün ben de az kalsın yakalanıyordum :)

Sapak boştu,kmlerce safety driver modunda ekonomi kasarak sürmüşüm.Yerlerde ıslak,ulan dedim :) Kapattım ESP'yi,dipgaz girip kontrayla çıktım virajdan,önümde çevirme varmış.O anın şokuyla kendime çeki düzen vermem ve ESP yi açıp yine Safety driver moduna girmem 2 saniyeden az sürdü :D Allahtan uzağımdaki araba beni perdelemiş olacak ki,çevirmede beni durdurmadılar.Bu vesileyle artık bu haşin modumu aracında yapısına uygun olarak offroad'a saklamaya karar verdim :)

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,278
3,898
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Her çevirmede istisnasız durdurulurum altımda ki araba ne olursa olsun. Tipimi görmesi yeter..
Bir çoğu artis artis geliyor ehliyeti şak diye eline verince thug life yapıyorum ve zevk alıyorum.

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,684
2
9,601
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Asker kraldır ya babadır, abidir. Geçen yılbaşında Dağın tepesinde güle s*ça alkol alırken bizi izleyen Jandarma, eve dönüşte çevirmede dur bile demedi. Dağdan aşağı inerken bilmem kaçıncı virajda patlayıp çamura oturduğumuzda aynı jandarma gelip bizi o çamurdan çıkardı. Karşısında ayakta zor duruyorken, her konuşmamda yüzüne 0.5 promil alkol tükürüyorken o komutan “çekici lazım bunu çıkarmak için” dediğinde yüzüne nasıl acıklı baktıysak “öğrenci misiniz” diye sorup evet yanıtını verdiğimizde, askerlerine “bu araba bugün burdan çıkacak” diyerek komutan ve iki er, üç asker bir tesis güvenliği, bir ev arkadaşı ve ben çamurun içinde arabayı kaldırıp altına taşları dizerek yol yaptık. Onlar arkadan iterken ben direksiyonda gaz verdim. Komutan çamurun içinde, arkamdan araba itiyordu... Arabayı çıkardıktan sonra yüzüne karşı ne dualar ettim hatırlamıyorum. İyi dersler çocuklar dedi mutlu yıllar dedi ve askerlerini alıp gitti. O komutan benim kurtarıcı meleklerimden biridir. Nasip olmadı bulup ziyaretine gitmek.

O komutanın ben t..eşekkürlerle ellerini öperim , jandarma her zaman candır saygılar sevgiler :)

noyanyn

Noyan Yenicelioglu
Taklacı Güvercin
15 Mar 2018
33
102
385
istanbul
Marka
Volvo
Biraz şans işi.. Saruhanlı İzmir yönünde polis çevirdi. Allah'tan asayişti. Cüzdanımı evde unutmuşum ve elbette ne ehliyet ne de kimlik var yanımda. İç cebimde İstanbul Kart vardı, TC yazsın yeterli dedi memur bey.. Büyük duamı aldı açık konuşmak gerekirsek. Ceza kesmeden yol verdi.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım