Türkiyedeki bu trafiğin hali insanlarımızın cahilliği nereye kadar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mevlut olcy

Profesör
8 Eyl 2016
105
81
1,035
Az önce şehir içinde 15 km yol katettim kanser olmama az kaldı desem yeridir. Tam 20 tane sinyalsiz dönüş yapan saydım. Birtaneside tam kavşaktayım sol şeritte sola dönüş var. önümdeki sola sinyal vermeden döndü tam o anda sağ şeritten biri gelip önüme kırdı sola dönmek için freni kökledim hızım 30 flandı ufakta olsa bi kaza atlattım. Yemin ediyorum bu insanların araç kullanmasından iğreniyorum. Bu arada Aksarayda yaşıyorum 68.

Kagan

Driver
Panpa
8 Eyl 2016
1,263
2,245
2,570
Ankara
O da birşey mi bugün biri önümde frene oturup yoldaki birine selam verdi arkadakiler kornaya basınca fırladı gitti ama olayın kahramanı jetta olduğu için hiç şaşırmadım :D

Akın

Panpa
Beta Programı
9 Eyl 2016
3,367
7,206
4,970
İstanbul-Tunceli
Marka
Yok
Genel de bolu yolun da direksiyon başın da uyuyanları çok görüyorum. Korna çalmasan kaza yapacaklar. Bundan 4-5 sene önce gri focus lu bir adam uyuya kalmıştı korna çaldık nafile adam patladı.

kaanc5

Profesör
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
904
1,201
2,320
İstanbul/Lüksemburg
Marka
BMW
Zekayla ilgisi yok malesef kuralsız umursamaz bir toplumuz. Ne ehliyet kursunda öğretilmesi gerekenler öğretilir ne kurallar düzgün denetlenir ne de insanlar birbirine saygı duyar. Umarım zaman ilerledikçe insanların eğitimi ve bilinci artar.

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Aksaray' ın heryeri kör nokta, 1 aylık arabayı patlatıyorduk sokak arasında böyle 10 cm' le falan kurtardı. Bazı şeylerin insanıyla alakası yok, misal Aksaray' da kurulan EDS' ler dolmuşçulara bile kemer taktırdı, yanlış mıyım @mevlut olcy hocam ? İlk zamanlar basmışlar cezayı kemer takma oranı %1' den (o da ben :D) %100' e yükseldi. Bazı durumlarda ceza da çok önemli. Seve seve öğretemiyorsan basacaksın cezayı. Tabii bize yaptıkları gibi tuzak radar da atmayacaksın, para için değil düzen için olmalı cezalar. Bu işlerin başında kim varsa onda zihniyet olacak yani, zihniyet önemli. Yeni nesil de önemli fakat öyle kurtaramayız. Zihniyetli bir nesil yetişiyor olsa da hâlâ davar yetiştiren insanların sayısı da çok fazla.

@abkhaz

Asfalt Kurutucu
15 Kas 2016
11
4
595
Malesef ülkemizde cezalar caydırıcı değil ve kontrol sistemi çok zayıf,yoksa insan heryerde insan,bunu türk insanına maal etmek doğru değil bence,sorun sistemde,basit bir örnek türkiyede döner kavşak içindeki araca kimse yol vermez,ki ülkemiz dahil tüm dünyada kuraldır,yol hakkı döner kavşak içindeki araca aittir,ülkemizde nezaman kaza olur ozaman polis gelir kuralı uygular ve kavşak içindeki haklı olur,yaya geçitlerinde yaya görünce,ceylan görmüş aslan gibi gaza basan dolmuş şoförlerinden bahsetmiyorum,beğenmediğimiz romanya da bile yaya geçidinde yayaya yol vermemek kırmızıda geçmek birkaç ay ehliyetine maal oluyor,hele ki şu meşhur s2000 ciler türü mahlukatlar varya avrupada onların ömür boyu ehliyeti alınır,abartma diyen olursa bir not: yaklaşık 22 ülkede araç sürdüm,az çok kurallarını bilirim, selamlar

Yakup♤34

Profesör
14 Kas 2016
547
1,373
2,470
İstanbul
yolda giderken telefonla konuşan, sinyal vermeden şerit değiştirenler, yolda devamlı zikzak çizenler, kırmızı ışık ihlali yapanlar , güvenlik şeridinden gidenler gibi daha saymakla bitmez ama bunlar hergün karşılaştığımız şeyler .. demek istediğim biz ne kadar küfür etsek de kendimize zarar vermekten başka birşey yapmıyoruz .. yetkili kişiler tarafından denetim olması lazım ki veya denetim varsa eğer dahada sıkılaştırılması lazım ki biraz olsun önüne geçilmeli .. yoksa devamlı küfür,sinir,stres sadece kendimize zararımız ..

Kagan

Driver
Panpa
8 Eyl 2016
1,263
2,245
2,570
Ankara
Çoğunun pek de bir zararı yok, en çok yola bi çocuğun atlaması ihtimalinden korkuyorum. delirdim, ruh hastası ettiler beni. Yol müsait de olsa 90'ı geçemiyorum.

ementess

Asfalt Kurutucu
11 Kas 2016
13
6
595
Trafikte kanser olmamak elde değil. Kırmızı ışıklarda beklerken arkana dayanıp kornaya asılanı da var, iki şeritli yolun ortasında dörtlü açıp aarcını bırakıp gidenide. Daha neler neler. Sorunların sebebi cahillik değil bence ama, bilinçsizlik. Herkesi eğitebilirsiniz, bugün kime sorsanız dönüşlerde sinyal vermesi gerektiğini bilir. Ama ne yazıkki vermezler :) öğretmek lazım bence eğitmekten çok

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Valla trafiğin güzel yanıııııı yooookk. Çıldıracağım beyler çıldıracağım. Maltepe acibadem arasi sabah 7 de çıkıyorum tam 1.5 saat de anca gidiyorum. Trafik yokken ise 10 15 dakika.

Mertcan

Profesör
8 Eyl 2016
1,731
892
1,920
İstanbul
Marka
Volkswagen
Valla trafiğin güzel yanıııııı yooookk. Çıldıracağım beyler çıldıracağım. Maltepe acibadem arasi sabah 7 de çıkıyorum tam 1.5 saat de anca gidiyorum. Trafik yokken ise 10 15 dakika.
Geçen Çekmeköy'de arkamızdaki otomobil sanırsam trafikten sıkıldı sete benzer beton yerin üstüne çıktı arabanın altını vura vura gitti. 1 dakika dolaşmamak için inşaat halindeki yürüyüş yoluna girenler var.

Koraykaya

Koray
İcracı
4 Kas 2016
1,977
6,025
5,270
Didim
Marka
Dacia
denizlide araç kullanmak tam bir işkence 100 km hızla sol şeritte çevre yolunda seyir halindeyken adam orta şeritten ne sinyal ne bişi önüme direksiyon kırdı frene köklemesem giricektim bağırıncada dönüp el kol yapıyor

Yakup♤34

Profesör
14 Kas 2016
547
1,373
2,470
İstanbul
denizlide araç kullanmak tam bir işkence 100 km hızla sol şeritte çevre yolunda seyir halindeyken adam orta şeritten ne sinyal ne bişi önüme direksiyon kırdı frene köklemesem giricektim bağırıncada dönüp el kol yapıyor

Hocam bende otobanda 100 km hızla orta şeritte giderken sağ şeritteki adam üstüme doğru sürdü arabasını adama korna çalınca önüme geçti elinde telefonla konuştuğunu gördüm. o an sınırden kendımden geçtim selektör yapınca el kol hareketi yaptı üstüne dengesiz herif önümde ani fren yaptı bir kaç kere .. amacı neydi fren yapmakla ona vurmamı mı istedi bilinmez ama psikopat çok heryerde..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım