Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,280
3,907
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Yakında uzun yola çıkacağız 3 şöförüz 1500km git 1500km gel toplam 3000km yol yapacağız.
Yol için müzik tavsiyelerinizi bekliyorum ve başka nelere dikkat etmeliyim ?
Rota
İstanbul-Amasya (600KM)
Amasya-Tokat (180KM)
Tokat-Kilis (530KM)
Orada gezmek vs. derken git gel 3000 km yi geçebilir bile ani karar değişikliği alıp başka şehirlere de gitmeyi seviyoruz açıkçası.
Not:
Araç bakımlarını aksatmadan yapmaktayım ve yola çıkmadan önce de mutlaka usta ile beraber de kendim kontrol ederim.

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,289
1
9,443
4,970
kocaeli
Yollar genel olarak güzel gideceğiniz rotada , gitmeden önce çalışma olan yerler varsa belirleyin . Biz Sivas'a giderken Yozgat'ta çalışma varmış yoldan ayrıldık kaybolduk :)

Gece yolculuk yapacaksanız soğuk nescafeler alabilirsiniz , uykuya birebir .

Lenovo K53a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,280
3,907
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Yollar genel olarak güzel gideceğiniz rotada , gitmeden önce çalışma olan yerler varsa belirleyin . Biz Sivas'a giderken Yozgat'ta çalışma varmış yoldan ayrıldık kaybolduk :)

Gece yolculuk yapacaksanız soğuk nescafeler alabilirsiniz , uykuya birebir .

Zaten Tokat'a kadar sorun yok ama asil sorun Kilis daha önce hic karayolu ile gitmedik o biraz korkutuyor. Bakalım nav. sürekli açık tutma düşüncem var zaten..

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,607
18,394
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Sürekli olarak Kocaeli-Tokat yapıyoruz. Ankara’ya kadar otobanda gideceksiniz zaten yollar güzel. Amasya’ya kadar fena değil fakat Amasya sonrası Turhal’a kadar yollar 2 şerit ve biraz bozuk. Çok fena da yol sesi yapar. Turhal-Tokat Merkez arası yol çiçek gibi aka aka gidersiniz. Bu arada uzun yol için Nescafe Xpress tavsiye ederim uyku gidermeye birebir. Çorum’da flaşla patlayan radarlar var hız limiti olan 70 i geçmeyin. Boşuna radar cezası ödemeyin. Tokat’a kadar yollar güzel sıkıntısız gidersiniz. İyi yolculuklar :)

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,280
3,907
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Sürekli olarak Kocaeli-Tokat yapıyoruz. Ankara’ya kadar otobanda gideceksiniz zaten yollar güzel. Amasya’ya kadar fena değil fakat Amasya sonrası Turhal’a kadar yollar 2 şerit ve biraz bozuk. Çok fena da yol sesi yapar. Turhal-Tokat Merkez arası yol çiçek gibi aka aka gidersiniz. Bu arada uzun yol için Nescafe Xpress tavsiye ederim uyku gidermeye birebir. Çorum’da flaşla patlayan radarlar var hız limiti olan 70 i geçmeyin. Boşuna radar cezası ödemeyin. Tokat’a kadar yollar güzel sıkıntısız gidersiniz. İyi yolculuklar :)
Teşekkürler bakalım inşallah sıkıntısızca gider geliriz..
Osmancık da geçen yıl 1000 kusur tl bıraktım o yüzden artik dikkat ediyrumo..

Mehmet55

Profesör
8 Eyl 2016
255
361
1,395
Marka
Opel
Yorulma hissi gelmese bile maksimum 2 saatte bir şoför değişseniz güvenli olur. Kazasız belasız yolculuklar.

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
Müzik değil ama öneri söylüyorum. Gece ışıklar gözünü alıyorsa sarı gözlüklerden al ışığı kesmek için. Yoksa göz çok yoruluyor ve erken uyku geliyor. Onun yanında fazla hareketli parçalar yorar bir süre sonra. Nescafe, çay gibi şeyler almayı da unutma. Termos çok işe yarıyor.

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,280
3,907
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Yorulma hissi gelmese bile maksimum 2 saatte bir şoför değişseniz güvenli olur. Kazasız belasız yolculuklar.
Teşekkürler, zaten tahmini 600 km - 600 km gideceğiz o yüzden yarı yarıya bölüşürüz gibi geliyor ama tabi kim daha iyi hissediyorsa o sürer duruma bağlı yani..
Müzik değil ama öneri söylüyorum. Gece ışıklar gözünü alıyorsa sarı gözlüklerden al ışığı kesmek için. Yoksa göz çok yoruluyor ve erken uyku geliyor. Onun yanında fazla hareketli parçalar yorar bir süre sonra. Nescafe, çay gibi şeyler almayı da unutma. Termos çok işe yarıyor.
Elimizden geldiğince zaten gündüz yolculuğu yapacağız, yani ezandan sonra çıkmayı düşünüyoruz bakalım.
Araba da çocuk da olacak zaten ıvır zıvır ağır olmayacak şekilde bulunduracağız..
Bu Powerade Enerji içeceği de epey işe yarıyor daha önce kullanmıştım, bu sene hem onu hem de nescafe alacağım bakalım.
Yolda ilerlerken kendime hedef koyuyorum mesela burdan başlayınca bolu geçeceğim veya bolu dağında duracağım diye o zaman hem bana daha kolay geliyor yol biraz da psikolojik galiba.. Ama oraya ulaşacağım diye de uykusuzken devam etmem..

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,280
3,907
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Gözlük zaten normal olarak kullanmaktayım dereceli olarak o da normal değil camında zaten güneş ile alakalı cartıngen curtungen var işe yarıyor ama önceki camlara nazaran daha iyi güneşte performans vermekte.
Bakalım ayarlayabilirsem kendime bir güneş gözlüğüde edineceğim..

ahmet.kocak

Profesör
18 Mar 2017
280
268
1,445
38
ankara
Marka
Kia
Spotify varsa ve 60 - 80 arası yabancı müzik seviyorsanız bir liste oluşturmuştum. Onu tavsiye ederim. İsterseniz liste adını mesaj atarım size. İyi yolculuklar.

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,280
3,907
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Spotify varsa ve 60 - 80 arası yabancı müzik seviyorsanız bir liste oluşturmuştum. Onu tavsiye ederim. İsterseniz liste adını mesaj atarım size. İyi yolculuklar.
Spotify var siz yine de bana dm atabilirseniz çalma listesini iyi olur duruma göre bakarım hoşuma giderse dinlerim :) Normalde pek aram olmasa da yabancı müzikle yine de denemkten zarar gelmez..

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,289
1
9,443
4,970
kocaeli
Teşekkürler, zaten tahmini 600 km - 600 km gideceğiz o yüzden yarı yarıya bölüşürüz gibi geliyor ama tabi kim daha iyi hissediyorsa o sürer duruma bağlı yani..

Elimizden geldiğince zaten gündüz yolculuğu yapacağız, yani ezandan sonra çıkmayı düşünüyoruz bakalım.
Araba da çocuk da olacak zaten ıvır zıvır ağır olmayacak şekilde bulunduracağız..
Bu Powerade Enerji içeceği de epey işe yarıyor daha önce kullanmıştım, bu sene hem onu hem de nescafe alacağım bakalım.
Yolda ilerlerken kendime hedef koyuyorum mesela burdan başlayınca bolu geçeceğim veya bolu dağında duracağım diye o zaman hem bana daha kolay geliyor yol biraz da psikolojik galiba.. Ama oraya ulaşacağım diye de uykusuzken devam etmem..
Gundüz yolculuğu hiç çekilmez ya , biz genelde uzun yola gece çıkarız . Gündüz hava çok sıcak oluyor ... Diyeceksinizki klima var , malum atmosferikte baya etkiliyor :)

Gece çıkmak en iyisi , serin serin ...

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,280
3,907
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Gundüz yolculuğu hiç çekilmez ya , biz genelde uzun yola gece çıkarız . Gündüz hava çok sıcak oluyor ... Diyeceksinizki klima var , malum atmosferikte baya etkiliyor :)

Gece çıkmak en iyisi , serin serin ...

Biz de hava aydınlanmadan çkıyoruz genelde namazdan sonra arkadakiler zaten uyuyor bir süre sonra da bir-iki molayla varıyoruz. Yani sabah çıkınca 6 gibi öğlen bir aksilik olmazsa en geç 13.00 gibi Amasya'ya varıyoruz. Tokat zaten 2-2,5 saatlik yol orada hiç sıkıntı yok.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım