Vectra C OPC Line

Atilgan

Elit Apaçi
13 Mar 2017
250
237
945
Bursa
Marka
Opel
Merhabalar...Aracım 2004 model Vectra C Opc Line dır. Aldığımda,5 yıl önce 2. sahibinden, 118 bin km deydi..Şu an 161 bin km de...Biraz fazla düşkünüm, aracın 6-7 bin km de bir buji, filtre ve yağını; 60 bin km'de bir de triger ve V kayışlarını değiştiririm. Aracı almamın tek amacı AFL farların ilk kez opel tarafından Signum Vectra C lerde tanıtılması ve kullanılmasıdır. Aldıktan sonra ilk yaptırdığım şey AFL farlar olmuştur. Araçta değişen mekanik olarak Volant dişlilerinden, şanzıman yağı ve baskı balatalar, süspansiyonlar, EGR, Motor ve yük salıncakları, Radyatörler, fren diskleri ve kaliperleri vs vs... Araçtaki bazı özellikler şöyledir;

-AFL Farlar (Bu farlar; direksiyon açısına göre ve hıza duyarlı olarak sürücünün 90' sağını ve solunu, 110 km/h üstündeki hızlarda tam önünü 5-7 derece kısa hüzmelerin otomatik olarak yukarı kalkması ile birim zamanda alınan yolun daha verimli aydınlatılmasını ve Bi-xenon ile daha verimli kısa ve uzun hüzmeleri kapsamaktadır.)
-Valeo Park koruma ve Park sensörü ( Bu park sensörü, 8 sensörden ve ses ikazlı dijital uyarı ekranından oluşmaktadır. İsteğe göre dilerseniz sadece sinyal ile ya da hem sinyal hem de korna ikazı ile, aracı park etmeniz ve kapılarını kitlemenizden 2 dk sonra aracınızın önüne ya da arkasına yaklaşan araçları önce seri yanan 4'lü ler ile eğer daha da yakınlaşırsa sinyal ve korna ile ikaz eder. Yaya veya hayvanlardan etkilenmez)
-Valeo Şerit Takip, Kaza kayıt ve yorgunluk ikazı sistemi (Bu sistem, aracın ABS veya ESP sinin devreye girmesi ile kayda girer ve 30 sn boyunca kaza anını video görseli olarak kaydeder. Ayrıca kesik ve düz şeritleri takip ederek, şerit kenarlarına fazla yaklaşıldığında ya da şeritten çıkıldığında sesli uyarıda bulunur. Sistemde kesintisiz olarak 1 saat ve katlarında yapılan yolculuklarda, mola verilmesi gerektiğini de hatırlatan yorgunluk uyarıcısı bulunur. Ayrıca kırmızı ışıkta herhangi bir aracın arkasında iseniz ve sizden 3 sn önce hareket etmeye başladığında, yine ikazda bulunarak sizin yola bakmadığınız zamanlarda size hareket etmeniz için uyarıda bulunur.
-OZ 17'' Snowflake OPC jantlar ve 225 45 17 Kumho ecsta Sport ve Le Sport lastikler..
-Black and Decker Araç buzdolabı ( Soğutuculu, buz yapıcı ve ısıtmalı)
-İrmscher Laser Ön Logosuz Panjur,
-Depo Marka Ledli Smoke Arka stoplar.
-Hands Free, NAVI, Geri görüş, Bluetooth,
-Ses yalıtım
vs vs.....

Ekli dosyalar

• 13340550_1125623400793702_1371258646_o.jpg
    13340550_1125623400793702_1371258646_o.jpg
    748.4 KB · Görüntüleme: 1,185
  • ARABA-2.JPG
    ARABA-2.JPG
    216.2 KB · Görüntüleme: 1,121
  • ARABA-4.jpeg
    ARABA-4.jpeg
    391.1 KB · Görüntüleme: 618

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,656
1
64,538
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Vay vay vay donanım dolu vectra, Keyifli sürüşler diliyorum hocam hangi şehirdesiniz acaba onu da belirtebilir misiniz?

Atilgan

Elit Apaçi
13 Mar 2017
250
237
945
Bursa
Marka
Opel
Aracın maşallahı var. Çok diri duruyor.
https://otopark.com/forum/threads/vectra.3784/ konusuna görüşlerini bekliyorum. Bir arkadaşım vectra 2.2 gts aracını satacak. Gönderdiğim linkteki konuya düşüncelerini, tecrübelerini ve deneyimlerini benimle paylaşırsan sevinirim.
Sağolun, teşekkürler.. Kısaca yorumumu paylaştım.. And gibi mantıksal düşünüyorsanız almayın derim ancak Sinan gibi duygusalsanız kesinlikle tavsiye ederim.. :)

lozlevent

Levent
Profesör
9 Mar 2017
582
844
1,820
Marka
Ford
Sağolun, teşekkürler.. Kısaca yorumumu paylaştım.. And gibi mantıksal düşünüyorsanız almayın derim ancak Sinan gibi duygusalsanız kesinlikle tavsiye ederim.. :)
Karar veremiyorum :) Duygusal yönüm daha ağır bassa da Türkiye de yaşıyoruz :) 2. el de korkutmuyor değil.

Atilgan

Elit Apaçi
13 Mar 2017
250
237
945
Bursa
Marka
Opel
Karar veremiyorum :) Duygusal yönüm daha ağır bassa da Türkiye de yaşıyoruz :) 2. el de korkutmuyor değil.
Ben aracı 21750 ye almıştım.. Önden kazalı olarak ancak tampon ve sislerde sıkıntı vardı bir de sağ ön far tırnağı kırıktı. Ardından biraz topladım falan şimdi 40-45 arası piyasası... Sıfır araç önermem ama 2. elde pek çok iyi araç var. Mesela 406 2.0 dizel full modeller olabilir, roverlar var saablar güzeldir.. B.5.5 kasa passatlar da iyi araçlardır ama tabi pahalı :D

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım