HABER Volkswagen Arteon | TEST

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
F10 kasaysa Allah'a yakın bana uzak olsun.. Vallahi billahi bıktım o aracın pat kütlerinden Ataşehir'in arnavut kaldırımlı saçma sapan yollarında.
F10 bana karakter olarak B7 Passat'ı hatırlatıyor :D:D oda sertti, dışı, içi kaliteliydi ve şirket aracı olarak veriliyordu :D.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,105
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Orası öyle yetmiyor diyeni cidden Allah çarpar hakikaten o araba yolu çok sağlam tutuyor valla :D. Arteon'da da ufak bi kodlamaya ESP işini halledersek zaten baya iyi yol tutuyor ayrıca 4 Motion sistemini güzel hissettirebiliyor ondan baya eğlenceli olur bence :D.
240'lık motoru yeterli bulmayıp yazılım atmaya kalkanlar bile olur esp ne ki hey gidi hey :D :D

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör

fksarall

Panpa
8 Eyl 2016
1,548
3,367
3,770
Ankara
Marka
BMW
G30 evet konforlu bir araç ama dediğim gibi benim deneyimlediğim araç 18 janta ve rft lastiklere sahipti ayrıca adaptif süspansiyon falan yoktu bide bunların üstüne ek olarak lastik basınçlarını bilmiyorum ki bence G30'un konforunun çok beğenildiği düşünülürse lastik basınçları fazlaydı araç ondan dolayı olduğundan daha sert bir yapıya sahipti. Ama bayilerde test aracı bulursanız lastik basınçlarını kontrol edip bi test etmenizi öneririm gerçekten konfor ve izolasyon konusunda şaşırtıyor. Son olarak kapı kaput gibi yerler arasında fazla boşluk var ve bazı yerler birbirini tutmuyor fakat bu araçlar daha ilk üretimlerden ondan dolayı bu tarz ufak detaylar bence normal. Zaten bi araç alınacaksa ilk üretiminin en az 3 4 ay üzerinden geçtikten sonra alınmalı ki bu tarz ufak hatalar olmasın yada çok daha minimalize edilmiş olsun :).
Hocam aynı segment premiumlara rakip olmak için üretilmiş bir arabada bu hatalar olmaz, olmamalı. Aynı üretim kusurları diğer 3 büyükte olsa yerden yere vururlar markayı.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,105
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
F10 bana karakter olarak B7 Passat'ı hatırlatıyor :D:D oda sertti, dışı, içi kaliteliydi ve şirket aracı olarak veriliyordu :D.
Yahu pat kütünden bıktım.. E segment araba nasıl öyle vuruntu yapar, konsolda nasıl öyle kütlemeye sebep olur aklım almıyor. Çıldırıyorum her kullanışımda.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Hocam aynı segment premiumlara rakip olmak için üretilmiş bir arabada bu hatalar olmaz, olmamalı. Aynı üretim kusurları diğer 3 büyükte olsa yerden yere vururlar markayı.
Bencede olmamalı haklısın ama ilk üretimlerden olduğu için hangi marka olursa olsun Bentley veya Rolls Royce hariç bence bu tarz ufak hatalar kabul edilebilir ama bundan 2 2.5 ay sonra üretilen Arteon'larda da bu hatalar olacaksa tabikide kabul edilemez :).

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Yahu pat kütünden bıktım.. E segment araba nasıl öyle vuruntu yapar, konsolda nasıl öyle kütlemeye sebep olur aklım almıyor. Çıldırıyorum her kullanışımda.
Aynı durum 18 jantlı B7'de de vardı o doğu ataşehirin arnavut kaldırımlarında paldır küldür :D:D ama şuda var konforsuz olmasına rağmen severdim bizim B7'yi güzel arabaydı aslında :).

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,105
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Çipli, basık ve sisli Arteon'lara hazırlanın :D:D:p. Umarım bu araç apaçi eline düşmez :rolleyes:.
O değil de 240'lık 4 motion passat beni otobanda çok rencide etti. Hala aklımdan çıkmıyor yaşadığım o şok. Lan 1.6 tdi passat yokuşta nasıl gazı çekip çekip bırakır, nasıl bana selektör yakar diye içim içimi yedi. Sonra zaten çok fena uzadı ama çok canımı sıktı. O günden beri stage 2-3 1.6 tdci motor fikirleri dolanıyor aklımda :D :D

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,105
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Aynı durum 18 jantlı B7'de de vardı o doğu ataşehirin arnavut kaldırımlarında paldır küldür :D:D ama şuda var konforsuz olmasına rağmen severdim bizim B7'yi güzel arabaydı aslında :).
Bir çok segmentte aslında bunu anlayabilirim ama mevzu E segment olunca ben çıldırıyorum. Kardeşim E'den yukarı F segment var, başka da binek otomobil segmenti yok. Bu nasıl konfor diye mantıksal karmaşaya düşüyorum :D

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Senin hayal gücüne tükürim belki gelen bütün arteonlar da tırdan düştü kaporta pert oldu yetkili servis adam akıllı düzeltmedi ;)

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Öyle olsa toplayamazlar canım Irlanda'da incelediğiminde kapı ayarı falan biraz kayıktı esas senin hayal gücüne puuu :D:D.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım