KAPALI Volkswagen & Honda

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Drimatik

Taklacı Güvercin
16 Ara 2017
15
19
295
Bedavadan çıkıp biri deseki iki son model arabadan sadece biriini seçme hakkınız var Volkswagen' ı mı seçerdiniz Honda' yı mı ?

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,240
45,845
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Hangi model, hangi motor + şanzıman seçeneği, hangi donanım paketi, hangi amaçla kullanılacak, otomobilden ne bekleniyor.. gibi gibi bir çok soruya göre cevabı değişebilecek bir konu. En çok satılan iki modeli olan golf ve civic'i hesaba katarsak sürüş zevki, iç ve dışta daha sportif tasarım isteyenlerin Honda'ya yönelmesi daha uygun. Her ne kadar Honda'yı sevsem de özellikle motor + şanzıman seçeneklerindeki ciddi eksiklikten dolayı Vw'i tercih ederdim sanırım.

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Bir üyenin başka bir üyeyi özel mesaj yoluyla uyarması bana doğru gelmiyor. Bu yaptığımda doğru değil aslına bakarsanız ama forum çöplüğe döndükten sonra peşinden gittiğimiz doğruların pek bir anlamı kalmıyor.

Konu içeriğindeki soruya biraz daha ayrıntılı yaklaşıyorum:

Honda Civic Type R vs Volkswagen Golf R

Honda Civic vs Volkswagen Golf

Honda Jazz vs Volkswagen Polo

Honda Civic
vs Volkswagen Jetta

Honda Accord vs Volkswagen Passat

Honda CR-V vs Volkswagen Tiguan

Koyu yazdıklarım benim tercihlerim olurdu. Motor, şanzıman, donanım gibi özelliklerin denk olduğunu varsayarak tercih yaptım.

saracer

Panpa
Destekçi
6 Kas 2016
1,239
5,027
4,470
40
Istanbul & Basra (Irak)
Marka
Lexus
Bunun uyarma şekli bu mudur konu başlığının altına yazmak mıdır ?
Arkadasim tekrar hosgeldin, sanirim sordugun soru aslinda, modellerden ziyade markalarin karsilastirilmasindan ibaret ki bu da zaman zaman forumdaki tartismalara konu oluyor.
Honda nin japon sorunsuzlugu mu? yoksa VW in alman isciligi mi?
Honda nin geleneksel atmosferik motoru (her ne kadar turbo secenekleri de olsa da) ve cvt sanzumani mi? yoksa VW in son teknoloji turbo motor ve cift kavramali sanzumani mi?
Honda nin kendine ozgu tasarimi mi? yoksa VW in seat, audi, skoda da kullanilan herkesin gormekten sikildigi tasarim dili mi?
Yani ben soru da bi absurdluk gormuyorum, sen de kendince insanlarin daha cok hangi egilimde oldugunu ogrenmeye calismissin.
Aslinda forumda vakit gecirdikce devamli bu konu ile ilgili birseyler konusulduguna sahit olacaksin.
@Samed M. foruma yeni gelen arkadaslara bu sekilde dakka bir gol bir yapmaya devam ettigimiz surece, neden kimse gelmiyoru tartismaya devam ederiz. Nacizane tavsiyem, forumdaki herkese sanki kendimizden 10 yas buyukmus gibi saygili davranirsak bu gibi sorunlar yasanmayacagini dusunuyorum.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,656
1
64,539
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Arkadasim tekrar hosgeldin, sanirim sordugun soru aslinda, modellerden ziyade markalarin karsilastirilmasindan ibaret ki bu da zaman zaman forumdaki tartismalara konu oluyor.
Honda nin geleneksel atmosferik motoru (her ne kadar turbo secenekleri de olsa da) ve cvt sanzumani mi? yoksa VW in son teknoloji turbo motor ve cift kavramali sanzumani mi?
Honda nin kendine ozgu tasarimi mi? yoksa VW in seat, audi, skoda da kullanilan herkesin gormekten sikildigi tasarim dili mi?
Yani ben soru da bi absurdluk gormuyorum, sen de kendince insanlarin daha cok hangi egilimde oldugunu ogrenmeye calismissin.
Aslinda forumda vakit gecirdikce devamli bu konu ile ilgili birseyler konusulduguna sahit olacaksin.
@Samed M. foruma yeni gelen arkadaslara bu sekilde dakka bir gol bir yapmaya devam ettigimiz surece, neden kimse gelmiyoru tartismaya devam ederiz. Nacizane tavsiyem, forumdaki herkese sanki kendimizden 10 yas buyukmus gibi saygili davranirsak bu gibi sorunlar yasanmayacagini dusunuyorum.

Çok güzel cevap şahsım adına öncelikle teşekkür ediyorum.

Forum sitemize dönem dönem troll girişleri oluyor. Trollerin de en çok kaşıdığı konu vw dsg mevzuları oluyor. Bu gerçeği kabul ediyorum, ancak her üyeyi ve her konuyu trollmüş gibi değerlendirmemek gerekiyor.

Lütfen @saracer in de belirttiği gibi biraz saygı.

ahmet.kocak

Profesör
18 Mar 2017
280
268
1,445
38
ankara
Marka
Kia
Hoşgeldiniz. Yukarıda yapılan modellere baktım VW'den Polo ve Passat' ı diğerlerinde Honda'yı tercih ederdim ben

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

mcanerg

Panpa
14 Eyl 2016
1,710
3,402
3,720
Marka
BMW
Honda NSX alayım ben
Daha önce golf (2005 1.6fsi full) 2010 jazz full 1.3 kullandım , honda gerçekten sorunsuz ve atmosferik motorları canavar gibi küçücük motor ama hem sorunsuz hem nispeten güçlü boyuna göre, ancak vw konforlu malzeme kalitesi yüksek, aynı donanımlar almanlarda daha iyi işlev görüyür mesela ikisinde de yağmur sensörü var kağıt üzerinde ama kullanımda almanlar çok daha işlevsel oluyor, iç malzeme kalitesi almanlarda yüksek ancak o malzemede çabuk yıpranıyor öyle de bir eksisi var

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,042
7
51,377
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Son göçük skandalı nedeniyle Civic modelini ayırıyorum, yeni nesil crv ve hrv modellerine de hiç ısınamadım. Accord ve Jazz'ı Passat ve Polo'ya tercih ederim. Onun dışında VW ağır basıyor.

Berkin

Reis
Yönetici
Admin
7 Eyl 2016
4,066
3
15,354
5,720
27
Istanbul
Marka
Honda
Bence konuda bir problem yok :) Forum halen oldukça yeni, 1 yıllık. Dolayısıyla böyle genel konuların açılması şimdilik sorun değil.

TSIDSG

Panpa
10 Eyl 2016
2,399
9,449
4,970
İstanbul
Volkswagen markası ( grubu değil ) rakiplerinden daha kaliteli ve hissiyatı lüx araçlar üretiyorlar, teknolojileri çok ileride ve donanım olarak zenginler.
Benim tercihim az donanımlı düşük motor teknolojisine sahip bir Honda olurdu, çünkü donanım ve teknoloji ne kadar az olursa sorunlarda o kadar az olur.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Volkswagen markası ( grubu değil ) rakiplerinden daha kaliteli ve hissiyatı lüx araçlar üretiyorlar, teknolojileri çok ileride ve donanım olarak zenginler.
Benim tercihim az donanımlı düşük motor teknolojisine sahip bir Honda olurdu, çünkü donanım ve teknoloji ne kadar az olursa sorunlarda o kadar az olur.
Sinanida kaybettik...

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,042
7
51,377
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Güzel de, son kalelerden biri Honda da göçtü be kardeşim. :) Otoparkta dururken göçtüler :D Elde son kalanlar Toyota ve Mazda.

Drimatik

Taklacı Güvercin
16 Ara 2017
15
19
295
Anlaşıldığıma sevindiğim doğru. Burada insanların bilgilerine güvendiğim için tercih eddikleri markayı merak ediyorum yani bir piyasa adı vardır ona göre koydukları işlevlerde ortadadır.
İstediğim cevap bazı arkadaşlardan gelmesede genelde çoğu yararlı bilgi teşekkürlerimi sunuyorum...

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Haksız çıktığıma ilk kez sevindim doğrusu. Gerçek bir üye kazandık aramıza en nihayetinde, hepimiz için iyi bir durum bu.

Saygıyı yaşa bağlamayı doğru bulmuyorum. Önemli olanın ambalajın değil içindekiler olduğuna inanırım.

Üslubum yeni bir üye için fazla sert olmuş bu yüzden @Drimatik 'den özür dilerim fakat ardından yazdığım mesajın konu içeriğine verilebilecek öznel olarak en ayrıntılı cevap olduğunu da beni eleştirirken göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederim. Emin olun amacım sert bir tavır olsa o kadar şey yazmazdım.

Özel bir kimliğe büründürmeden tüm sürücüleri kucaklayan, belkide tek Türkçe platformun tüm üyelerinin her zaman daha iyiye yol almasını dilerim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım