VW Golf makyajlandı!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
hiç gitmedim ama bence orada da en az biz kadar bu segmentler değer görüyordur ceyhun bey. bizim ülkede çok pahalı orada ucuz diyoruz ama öyle olsa almanyada yol başına 10 tane 3 serisi görürüz fakat o kadar 3 serisi yok dünyada :) bence onlar için de durum çok farklı değildir
Benim babam çok sık almanya ya gidiyor iş sebebi ile heryerde e serisi c serisi passat golf kaynıyor ve b segmenti tartışması olmuyormuş genelde. Bende babamın yalancısıyım.

Son düzenleme:
neyse makyajlı golf ün testi gelsin tekrar konuşalım :) biz rahatız sonuç için

Bu fiyatları ile alabilecek varsa zaten konuşuruz artık :D ben zaten rahattım hangi c segmentine bakarsanız bakın fiyatı hepsinin daha uygun golf fiyatı o kadar yükselmiş ki insignia,mondeo,superb gibi d segmentleri geliyor bundan bahsediyorum :)

Ama VW'in kendi geliştirdiği bağımsızdan iyi değil.
Olabilir ama otopark testinde "torsiyonda kullandık pek birşey farketmedik" demişlerdi.Golfün konfor-tutuş dengesi iyi ama makyajlısında eğlenceye izin verirse iyi olur çünkü eğlenemiyorsunuz,ben o multimedya ekranını pek sevmedim çok sonradan takılma gibi...

Kalas gibi duran makyajsız golf 7 gitmiş. Daha hoş gözüken bir golf 7.5(diyelim) gelmiş. Makyajsıza tasarım olarak 5 üzerinden 1 veriyordum. Makyajlıya oyum 5 üzerinde 3. Far gerçekten hoş olmuş. Tamponu da beğendim. Ama aklıma takılan görselin R modeli olması. Stock versiyona oyum 5 üzerinde 2 olabilir.

Olabilir ama otopark testinde "torsiyonda kullandık pek birşey farketmedik" demişlerdi.Golfün konfor-tutuş dengesi iyi ama makyajlısında eğlenceye izin verirse iyi olur çünkü eğlenemiyorsunuz,ben o multimedya ekranını pek sevmedim çok sonradan takılma gibi...

Hocam cyclone nun golf 7 için 10.1 inç lik ekranı var onun gibi duruyor bence.

Gelmiş geçmiş en iyi Golf Mk6'dır. En iyi Passat ise B5.5'dir. VW bu modellerden sonra getirdiği yeni modellerde kendini hiç iddaalı yapamadı.

zaten o fiyatlara hiçbiri alınmaz. sana ben çoğu kez onu söylemek istedim. zaten alınmayan modeller üzerinden fiyat eleştirisi yapmak anlamsız. bmw 320i konuşurken de 300 bine yaklaşıyor opsiyonlarıyla diyor muyuz.

Bende şunu demek istiyorum diğer arabalardan donanımı çıkaralım şuan comfortline 1.6 tdi dsg golf 100k ulaşmış donanım dengi astra 87 308 85k arada her türlü fiyat farkı oluyor

Şu makyaj olayını bazı yönlerden de iyi buluyorum açıkçası. Şimdi focus 3 alan birisi eğer ki ford'lara aşinaysa bilir ki 3,5 yani makyajlı kasa ( ki makyajlı demeye bin şahit lazım ) bambaşka bir boyutta çıkacak piyasaya ki öyle de oldu. Hani Ford'da para verip alıyorsun ama makyajla beraber araban ciddi eskiyor öyle böyle değil. Ben kendimi 3,5'a değil de mk4 focus'a biniyor gibi hissediyorum bazen 3'leri gördükçe. O sebeple bazen vw'nin bu tasarımda fazla değişikliğe gitmemesi mevzusu, yeni araç alanlar için faydalı olabiliyor.

Şu makyaj olayını bazı yönlerden de iyi buluyorum açıkçası. Şimdi focus 3 alan birisi eğer ki ford'lara aşinaysa bilir ki 3,5 yani makyajlı kasa ( ki makyajlı demeye bin şahit lazım ) bambaşka bir boyutta çıkacak piyasaya ki öyle de oldu. Hani Ford'da para verip alıyorsun ama makyajla beraber araban ciddi eskiyor öyle böyle değil. Ben kendimi 3,5'a değil de mk4 focus'a biniyor gibi hissediyorum bazen 3'leri gördükçe. O sebeple bazen vw'nin bu tasarımda fazla değişikliğe gitmemesi mevzusu, yeni araç alanlar için faydalı olabiliyor.

O eski sahipleri için çok büyük bir artı ama yeni şeyler bekleyenler içinde büyük bir eksi bunca tepki de zaten bu yüzden.

o konuda katılıyorum fazla fiyat farkı var. ama şunu da kabul etmek gerekir ki aynı fiyatta olamayacak kadar da araba farkı var

Maalesef o fark yok özellikle 140bg kaldıramayan ön takımlar ya da lift off over yaparken arkanın acayip şekilde kopması ya da o direksiyondaki ölülüğü düşününce özellikle mühendislik gereken yerlerde kat etmesi gereken daha fazla işi var her şey maalesef bir kaç gözü kadife kaplayarak olmuyor.

İşin gerçeği bence başka. Bu makyaj VW için fazla bile, hiç Golf'ün bu şekilde makyajlandığını gördünüz mü? Ben hiç görmedim. Mevcut kasa Golf aslında erken gelmiş ve iyi çalışılmış bir araçtı, çünkü VW'nin deli gibi parası vardı. Emisyon olayı olmasaydı böyle bir makyaj yerine en fazla 1 yıl daha mevcut haliyle satılıp, Golf 8'e geçerlerdi.
Ancak VW'nin ödeyeceği çok ciddi tazminatlar, geri alacağı bir sürü araç var. Audi WEC'den çekildi, VW WRC'den çekildi, emekli olan bir sürü çalışanın yerine yenisi alınmayacağı bildirildi, Audi A3'ün yenilenme tarihi uzatıldı vs... En bombası da MQB'nin daha ucuz bir versiyonunu istiyormuş üst kademe yöneticiler. Yani anlayacağınız emisyon meselesi yeni yeni etkilemeyi başladı firmayı. Bu bağlamda firma asıl yoğunluğunu ve parasını emisyon skandalına vermişken, yakın zamanda Golf 8 çıkaramayacakları için Golf 7'yi makyajlayıp mevcut modelin yaşam süresini uzatıyorlar. Ayrıca adım gibi eminim ki bu araçta tasarruf için bir yerlerden eksiltmeler yapılmıştır, çünkü yapmak zorundalar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...