VW Golf makyajlandı!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
ben c segmenti standart motorlar için böyle bir değerlendirme klasmanı olduğunu düşünmüyorum. gti için desen hak veririm. fakat standart versiyonlar için konuşuyorsak bu muhabbet önden çekiş premium mu olura geliyor.

Yoo astra,focus ile bu dediklerimi çok rahat bir şekilde yapabiliyorsunuz. Yani şunu mu demek istiyorsunuz bu tür şeyleri yapabilmek için premium altyapıya ihtiyaç vardır?

Şu orta ekranın solundaki tuşları dokunmatik yapmalarını hiç sevmiyorum ya. Matah bir şey sanıyorlar ama yalnızca kullanımı zorlaştırıyorlar. Toyota'da Honda'da görüp Japon acemiliği dedik, Golf'te gördüğüme inanamadım. Hele o +/- tuşları yok mu... basarken kendimi Haldun Baba gibi hissediyorum :)

Gerisi jilet yalnız

Şu orta ekranın solundaki tuşları dokunmatik yapmalarını hiç sevmiyorum ya. Matah bir şey sanıyorlar ama yalnızca kullanımı zorlaştırıyorlar. Toyota'da Honda'da görüp Japon acemiliği dedik, Golf'te gördüğüme inanamadım. Hele o +/- tuşları yok mu... basarken kendimi Haldun Baba gibi hissediyorum :)

Gerisi jilet yalnız
Abi arabayı tuş kumanda denen çağdışılıktan kurtarıyolar işte heryer hayalete dönüyo sanki :D

şunu demek istiyorum. otobanda giderken kötü olduğu söylenen leon için bile konuşursak 160 a kadar hiçbir şekilde standart c lerin altına inmez. dar yollarda gazlarsak diye de bir değerlendirme klasmanı yok. bunu And beyler gibi sürüşün en tepesine çıkabilecek kişiler söyleyince anlıyorum fakat senin benim bunu eleştirmem için bu seviyede bir sürücü olmam lazım. ha bunu sen ben deneriz ama emin o çok kötü denilen leon la astrayı kullanırken çok ölümcül bir fark hissetmeyiz bizim sürüşte. ben gerçekçi konuşuyorum. şayet sen ben çok klas performans sürücüsü değilsek sürüşün %99 luk kısmı (senin tabirinle mobilya) bizi daha çok ilgilendirir.

Benim gazlamadığımı veya bu tür şeyleri yapmadığımı nereden biliyorsunuz elimde arabanın türü fark etmeksizin hafta da 2-3 kere gece 3-4 gibi çıkar kendi yaptığım 80km lik parkurumda gazlar dururum :)

ben de yapıyorum ara ara. ama benim yaptığım bir eleştiri onu kötü yapmaz onu söylüyorum. bu konuda bilirkişi değiliz hiçbir profesyonel anlamda. arabanın yapamadığı şeylerde senin benim de ciddi plotaj hatamız olabilir. o yüzden bizim seviyede yol tutmuyor eleştirisini ancak otobanda seyir halindeyken güven vermiyor şu şu arabaya göre dersek geçerli olur

O zaman şöyle bakalım benim gibi normal bir şoför bile golf limitlerine bu kadar rahat ulaşması benim için büyük bir hayal kırıklığı oldu daha iyisini beklerdim golften :)

Nasıl yani zafira golften daha mı iyi tutuyor?

Lastik önemli bir faktör Golftekiler nasıldı hatırlamıyorum yukarıdaki yazdığım cerato da ölmüşlerdi artık zafira da taze csc5ler vardı tutuşu ondan dolayı baya iyiydi ondan önce kış lastikleri vardı aynı yolda baya kayıyordu özellikle arkası :)

Edit: Continental sport contact 5 leri hangi arabaya tak o araba 5km daha hızlı döner virajları bundan eminim :)

Son düzenleme:
Lastik önemli bir faktör Golftekiler nasıldı hatırlamıyorum yukarıdaki yazdığım cerato da ölmüşlerdi artık zafira da taze csc5ler vardı tutuşu ondan dolayı baya iyiydi ondan önce kış lastikleri vardı aynı yolda baya kayıyordu özellikle arkası :)
Düz yolda makas atarak zafira ile takla atan birini biliyorum(bildiğin baş aşağı ve dümdüz yol, taze lastik ile). Kullandığın golfteki lastiklerde mutlaka bir sıkıntı var.

Düz yolda makas atarak zafira ile takla atan birini biliyorum(bildiğin baş aşağı ve dümdüz yol, taze lastik ile). Kullandığın golfteki lastiklerde mutlaka bir sıkıntı var.

Valla kullandığım araba golf bile olmayabilir azıcık gaza oturunca direk sarıyordu araba değişikti valla 1.6 tdi da mesela bu tür sorunlarla karşılaşmadım şehir içinde torku yaya yaya gidiyordu. Ayrıca düz yoldaki manevralarda kazalardaki en büyük sorun 2. yapılan direksiyon müdahalesidir eğer o sırada bide frene dokunursa zaten spin,takla kaçınılmaz oluyor.

Thomas dayı lansmana katılmış birde video çekmiş buyrun izleyin bakalım.

Gerisi jilet yalnız
Hay yaşa. Yola bakarken bazen direksiyon dışında insanın eli istem dışı orta konsola gidebiliyor. Orada en azından ses için ele gelen bir kumanda olmazsa bütün dikkat dağılıyor. Sürücü basit bir ses açma-kısma işleminde dokunmatiği tutturmak için gözünü yoldan ayırmak zorunda kalmamalı. O kumandayı dokunmatik yapan, manuel vitesi de dokunmatik yapsın. :)

Hay yaşa. Yola bakarken bazen direksiyon dışında insanın eli istem dışı orta konsola gidebiliyor. Orada en azından ses için ele gelen bir kumanda olmazsa bütün dikkat dağılıyor. Sürücü basit bir ses açma-kısma işleminde dokunmatiği tutturmak için gözünü yoldan ayırmak zorunda kalmamalı. O kumandayı dokunmatik yapan, manuel vitesi de dokunmatik yapsın. :)
İste mk7.5 golfun herhelde tek falso su şu butonlar olur fakat alt paketlerde o tuş geri gelecektir ve bizde türkiye de yaşadığımıza göre sıkıntı yok.

Gerisi jilet yalnız
Abi bence orda yine bir işlevsellik vardır bugüne kadar vw'i kullanım kolaylığında övdük özellikle GOLF'de eğer dediğin gibiyse çok ayıp olur :D hayalet gösterge çok iyi olmuş ve temalı olucak diyolar inşallah öyle olur,1.5 tsi'da 1.4'deki olan kafadan kayma sorunu yoktur inşallah :D

Thomas dayı lansmana katılmış birde video çekmiş buyrun izleyin bakalım.
dedim ve +/- tuşları öyle kullanılmış...Herşeyi anlarımda şu golf'ün yol tutuşuna laf yapmak nedir bide o arabalar ile :D Dizel golfün test yazısını okuyun.Ama ortadaki ekran BERBAT ötesi olmuş ya one abi bildiğin type R'daki ekran gibi olmuş sonradan takılma...Şimdiki Discover Pro'muydu neydi onu taksalarmış bari...

Şaka maka başka bir araba Makyajlansa bu kadar olay olmaz :D heryerde olay olmuş bu kadarmı iyi bu araba :D hemen bu nasıl makyaj diye çamur atıyolar :D emisyon olayıda yavaş yavaş etkisini göstermeye başladı :D ah şu diğer arabalarınada özellikle jettayada golf kadar kassan be...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...