KAPALI W246 B180 CDI vs Astra K CDTI

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan RYAN7R
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

RYAN7R

Özg
Panpa
4,160
29
Marka
Yok
Yarın Golf'ün satışını hayırlısı ile veriyorum. Satınca almak istediğim arabaları belirledim dersem yeri olur. Başlıkta belirttiğim iki araç arasında karar verme aşamasındayım(ilanları aşağıya atacağım). Seçtiğim araçların ikisini kendim için değil, aile kullanımı için düşünüyorum. O yüzden abiiii Golf satılıp bu arabalar alınır mı demeyin lütfen. Ayrıca aldığım arabadan tek beklentim az yakması ve otomatik olması, zaten evde performanslı ve iyi yürüyen bir bmw 1 imiz var, o benim o konudaki ihtiyacımı karşılıyor.

Şimdi, B180 CDI bildiğiniz üzere 1.5 dizel 109 hp 250 torkluk Renault motoruna sahip. Renault'un motorları hakkında bugüne kadar hiç bir şikayet duymadım. Eğer bu konuda detaylı bilginiz varsa benimle paylaşmanız beni mutlu eder :) Bu motorun realitede şehir içi koşullarında bu arabada yakıt tüketimi sizce ne olur? Şanzımana gelirsek, A-B-CLA-GLA'da mercedes çift kavramalı bir şanzıman kullanmakta, tam modeline ulaşamamış olsam da K7A350/KX7A350 kodlamasına sahip. Islak mı kuru mu kavramam net bilgi bulamadım. Ayrıca kulağıma bu şanzıman hakkında kötü bir yorum gelmedi sorun anlamında. Sadece downshiftleri biraz kötüymüş o da zaten benim umrumda değil. Yeter ki sorun çıkarmasın. Bu aracı niye düşünüyosun derseniz, mercedes olması, gepgeniş olması ve 2. el fiyatının uygun olmasından dolayı tercih ediyorum. Başka bir sebebi yok. Alacağım araç 2014 model, baz paket, 70 bin km de, sağ arka çamurluk boyalı, yaklaşık 300 liralık bir trameri var. Anladığım kadarıyla da uzun dönem kiralama aracı, böyle bir aracı alan kişi zaten haşin kullanmamıştır. Zaten ekspertize sokup alırım arabayı. Araç Intercity tarafından satılık. Aracımız:

https://www.sahibinden.com/ilan/vas...benz-b-180-cdi-style-otomatik-520543698/detay

şanzıman: https://mercedes.7zap.com/tr/jp/ga/suv/k7a350/k7a350/d55/724004/fg/0/0/27/0/

https://mercedes.7zap.com/tr/eu/ga/suv/k7x350/k7x350/d55/724011/fg/0/0/27/0/

Astra K 1.6 CDTI 136 hp A/T olan ünite zaten belli, hem motoru hem de şanzımanı ile sorunsuz. Test ettim beğendim zaten arabayı. Almak istediğim araç 2016 model, 9 bin km de, tramer kaydı yok, ön kaput değişmiş, sağ arka kapı ve çamurluk boyalı. Uzun dönem kiralama aracı ve hatta ünlü diyebilirim(benim deli bir arkadaşım plakayı görünce hatırladı :D :D)
6.30 dan sonrasını izleyin :D Neyse, konuyu saptırmayayım. Çok yakın arkadaşımın babası Opel'de satış sonrası bölge müdürü ve şu an aracın satıldığı bayide staj yapıyor zaten. Bana inebilecekleri maksimum fiyatı söyleyecek, 84-86 arası bir rakam telafuz ederse ciddi düşünürüm ama 86001 TL vermem. Çünkü geçenlerde 22 binde tıpatıp astra sadece kaput değişmiş(buz düşmüş ve tramer 2400 tl) 85 bin liraya satıldı. Bu arabanın km si daha düşük ama km 13 bin az, ona istinaden bu aracın ederinin bu olduğunu düşünüyorum. Bakımlar için herhangi bir sorun olmasına karşın yetkili serviste bakımları yapılacak, eğer ileride bir sıkıntı çekersem arkadaşım bana elinden geldiğince yardımcı olabilsin diye. Aracımızda bu:

https://www.sahibinden.com/ilan/vas...-cdti-136-hp-dynamic-otomatik-501114741/detay

Sizin bu konudaki bilgileriniz, fikirleriniz nedir merak ediyorum.

Hayirli olsun

1- on panjur degisik (A serisi gibi), daha hircin ve sportif bir goruntusu var
Ekli dosyayı görüntüle 11281 Sis lambalari asagida
Ekli dosyayı görüntüle 11282 gunduz ledleri
Ekli dosyayı görüntüle 11283 daha sportif panjur ve yeni far grubu
2- Arka tarafta hissedilir bir degisiklik yok.
3- Direksiyon komple yeni, Kadranlarda ufak farklar var, daha genis ve daha iyi cozunurluklu orta ekran. torpidoda krom butonlar
Ekli dosyayı görüntüle 11284 Ekli dosyayı görüntüle 11285

Cok marjinal bir fark goremedim, evet daha guzel olmus ama bu farklar insani makyajli almaya surmez.

Birde Intercity’deki elemana sanziman yagi isini sordum, 5 yil veya 90 bin km de degisiyor dedi, mercedes kitapcigi oyle degil dedim, ben mengerlerde uzun sure calistim, degisim araliklarini boyle yapiyoruz dedi. Peki dedim.

Cok marjinal bir fark goremedim, evet daha guzel olmus ama bu farklar insani makyajli almaya surmez.

Birde Intercity’deki elemana sanziman yagi isini sordum, 5 yil veya 90 bin km de degisiyor dedi, mercedes kitapcigi oyle degil dedim, ben mengerlerde uzun sure calistim, degisim araliklarini boyle yapiyoruz dedi. Peki dedim.
Walla sen bilirsin ama bence bu farklar 10 binden cok eder:
sunroof + deri koltuk (fiyat haricinde sundugu ferahlik) + makyaj + 23 bin km fark + (fazladan) 2 parca degisen vs vs
Hangi sehirdesin bilmiyorum ama dedigim gibi deri koltuk, sunroof u olan makyajli kasa bir aracin icine bin, multimedia ekrani fln gor ve sonra degerlendir, dedigim farklari baska turlu anlayamazsin.

Walla sen bilirsin ama bence bu farklar 10 binden cok eder:
sunroof + deri koltuk (fiyat haricinde sundugu ferahlik) + makyaj + 23 bin km fark + (fazladan) 2 parca degisen vs vs
Hangi sehirdesin bilmiyorum ama dedigim gibi deri koltuk, sunroof u olan makyajli kasa bir aracin icine bin, multimedia ekrani fln gor ve sonra degerlendir, dedigim farklari baska turlu anlayamazsin.

Tamamdir, bi bakayim, ama Ankara’nın ilcelerine bile gidemeyecek durumdayim araba almak icin, oyle diyeyim.

Bi liste yaptim

Ekli dosyalar

• 4BCF98C9-4355-416C-BAB5-509ACED4508E.png
    4BCF98C9-4355-416C-BAB5-509ACED4508E.png
    998 KB · Görüntüleme: 313
Astra'da satış sonrasını direk olarak eksi hanesine yaz. Öyle bir şey yok. Fiat, Ford, Opel, Seat, Mazda servisleriyle muhatap olduk bugüne kadar, Opel'in servisleri kadar ağır kazıklayan olmadı. Parasında da değilim, işini kötü yapan insanlar ve bunun sorumluluğunu kesinlikle kabul etmeyen yetkili servisler var. Mercedes'te de memnuniyetsizlikler olabilir ama bu derece büyük fiyasko ağı kurabileceklerini sanmıyorum :). Bütün servisleri mi rezillik çıkarır ya...

Bindiğim araç arkadaşımın ablasının aracıydı..2 çocuğu var ve rahat ediyor o araçla. Başka beklenti yoksa aile aracı olarak gayet mantıklı :)

Şimdi bu araca "tü kaka" der gibi oldum ama...

Dediğim gibi madem gitmeyecek ve böyle biraz daha geniş, yüksek bir araç benim için daha iyi olacak .. o zaman MPV nin getirdiği o imaj zedelenmesini, marka ile kapatmakta mantıklı gelmeye başladı ..
Ben akşam bir araştırıyım şu B leri ... hoş daha önce araştırmıştım ve yalıtım kusurları olduğunu okumuştum .. belki onlar eski model di .. ama yinede bir bakayım ...

Ya ben simdi dusunmeye basladim da eger babamlar bu aldigim arabayi bana verirlerse B serisinden nefret ederim. O yuzden B serisini listemden cikarma ihtimalim var.

D segmenti bir araba alip siyah kumas koltuklara oturmak , biraz boş sanki araç . İlerde pisman olunabilir .

Lenovo A7000-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

En sevdigim kombin, siyah ic kumas, dis opak beyaz. Standardi severim. Her seye doydum tadini aldim, artik mantikli davranmayi seviyorum.

Ya ben simdi dusunmeye basladim da eger babamlar bu aldigim arabayi bana verirlerse B serisinden nefret ederim. O yuzden B serisini listemden cikarma ihtimalim var.

En sevdigim kombin, siyah ic kumas, dis opak beyaz. Standardi severim. Her seye doydum tadini aldim, artik mantikli davranmayi seviyorum.
Ben de krem rengi sevmiyorum diğerleri de pahalı oluyor o yüzden siyah candır ahkdhanb

Boyle bir araci sirket muduru falan kullanmistir. Arkadasimin babasi unilever da bolge muduru, onda bu arabadan var mesela sirket arabasi olarak.

Ekli dosyalar

• 8FFBC567-D006-4EC2-8F5D-A93F77540EA5.png
    8FFBC567-D006-4EC2-8F5D-A93F77540EA5.png
    486.6 KB · Görüntüleme: 231
  • 6E127442-5930-4977-9948-D7899DE9C1BA.png
    6E127442-5930-4977-9948-D7899DE9C1BA.png
    463.3 KB · Görüntüleme: 221
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...