Yakin zamanda acilacak populer tahmini konular

Tolga kirelli

Elit Apaçi
10 Ağu 2019
78
138
810
47
Marka
Ford
Sifir ve ikinci el arac fiyatlarinin geldigi noktada onumuzdeki donemlerde acilmasini bekledigim konular:
1) 300.000 km uzeri arac almak mantikli mi?
2) 20 yillik arac alinir mi? Nelere dikkat etmek gerekir?
3) 300.000 TL butceyle ilk sifir km aracimi alacagim. Clio mu corsa mi tavsiye edersiniz?
4) gurcistandan ucuz arac getirmek mumkun mu?
5) 20 yillik aracin sigorta edilemedigi dogru mu?
6) aracim 25 yillik, klasik statusune girdiginde bana bir avantaji olur mu?
7) bir yabanci bayan ile gostermelik olarak evlenip Turkiye’’ye vergisiz arac getirebilir miyim?
8) otv’siz veya indirimli otv’li arac alabilmek icin hangi yollar uygulanabilir?
9) pick up’lari sehir icinde kullanmak gercekten zor mudur? Tavsiye eder misiniz?
10) 4 yakin arkadas birlesip araba almaya karar verdik, daha once yapanlar varsa onemli gordukleri noktalari paylasabilir mi?
11)aracimin ikinci el degeri yukselince yeni sattim, metrobuse binmenin puf noktalarini merak ediyorum

Benzeri konulari hep birlikte gorecegiz sanirim...

MehmetAydin

Mehmet AYDIN
Panpa
10 Haz 2019
1,826
2,101
2,570
31
Niğde
Marka
Chevrolet
10 ve 11 cidden üzerine kafa yorulası. :D
Kurbana girer gibi 7 kişi toplaşıp bir araca girme fikri güzelmiş.Hayatı boyunca toplu taşıma keyfini tatmamış olanlar için de çözüm yolları olmalı.

hakikionur

Panpa
Beta Programı
16 Eyl 2016
519
1,270
2,520
30
Marka
Volvo
Şehir içi için Pick up alınır mı konusunu ciddi ciddi düşünüyorum ya. Avrupa fiyatlarına en yakın araçlar pick uplar şuan. Makyajlı Hilux a yükseliyorum ama Burak Ertem beğenmemiş çok

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,037
7
51,372
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Sifir ve ikinci el arac fiyatlarinin geldigi noktada onumuzdeki donemlerde acilmasini bekledigim konular:
1) 300.000 km uzeri arac almak mantikli mi?
2) 20 yillik arac alinir mi? Nelere dikkat etmek gerekir?
3) 300.000 TL butceyle ilk sifir km aracimi alacagim. Clio mu corsa mi tavsiye edersiniz?
4) gurcistandan ucuz arac getirmek mumkun mu?
5) 20 yillik aracin sigorta edilemedigi dogru mu?
6) aracim 25 yillik, klasik statusune girdiginde bana bir avantaji olur mu?
7) bir yabanci bayan ile gostermelik olarak evlenip Turkiye’’ye vergisiz arac getirebilir miyim?
8) otv’siz veya indirimli otv’li arac alabilmek icin hangi yollar uygulanabilir?
9) pick up’lari sehir icinde kullanmak gercekten zor mudur? Tavsiye eder misiniz?
10) 4 yakin arkadas birlesip araba almaya karar verdik, daha once yapanlar varsa onemli gordukleri noktalari paylasabilir mi?
11)aracimin ikinci el degeri yukselince yeni sattim, metrobuse binmenin puf noktalarini merak ediyorum

Benzeri konulari hep birlikte gorecegiz sanirim...
5. konuyu bir ara ben açacağım. Yenisini alamadık, eskiyi yenileyip kullanmaya devam..

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,237
45,840
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Şu iyiymiş. Çifte vatandaşlık alınabilirse Almanya, İsveç, Finlandiya, Portekiz, İspanya v.s oralardan gireriz foruma. Biraz daha spora devam edeyim belki yabancı hatun için şansımız artar. Yerliden bir hayır görmedik bir de ithal deneyelim.

Son düzenleme:

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Şu iyiymiş. Çifte vatandaşlık alınabilirse Almanya, İsveç, Finlandiya, Portekiz, İspanya v.s oralardan gireriz foruma. Biraz daha spora devam edeyim belki yabancı hatun için şansımız artar. Yerliden bir hayır görmedik bir de ithal deneyelim.
Bak bu iyiydi heehatatat. Çifte kavrulmuş, bir taşla iki kuş. Hem hatun hem araba.hatatat Bak kardeşi falan varsa biliyorsun mevzuyu.;)

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,237
45,840
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Bak bu iyiydi heehatatat. Çifte kavrulmuş, bir taşla iki kuş. Hem hatun hem araba.hatatat Bak kardeşi falan varsa biliyorsun mevzuyu.;)
Hele bir kapağı atayım da isteyen tüm forumdaşları aldıracağım. Güzel bir Volvo s90 karşılığı evlenmeyi düşünebilirim. Hem İsveç fena bir yer değil. Alamanya da olabilir. Zaten araba için evlenmeyi bile düşünen kitle ancak böyle bir otomobil forumundan çıkardı ahsdhashd 😅

Son düzenleme:

Tolga kirelli

Elit Apaçi
10 Ağu 2019
78
138
810
47
Marka
Ford
Şehir içi için Pick up alınır mı konusunu ciddi ciddi düşünüyorum ya. Avrupa fiyatlarına en yakın araçlar pick uplar şuan. Makyajlı Hilux a yükseliyorum ama Burak Ertem beğenmemiş çok
Ben 3 hafta once, buyuk bir tesaduf eseri bayiden sifir km ford ranger wildtrak aldim. Ikinci arac olarak kullaniyorum ve ev ile isyerinde bu arac icin otopark imkanim var. dolayisiyla park sikintisi ile ilgili yorum yapamam. Birinci kopruyu kullanmam gerektiginde evin diger aracini tercih edebiliyorum.

yeni motor ve sanziman bence cok basarili, 2.0 motorun rakiplerine gore vergi avantajini da dusununce, cok mantikli bir secenek oldugunu soyleyebilirim. Seneye muhtemelen vw ile ortak uretime gececek ford, dolayisiyla 2022 ‘de kasa degisimi muhtemel. Ama 10 yildan uzun suredir hep yenilenmis ve olabildigi kadar rafine edilmis bir model ford ranger. Sehir icin kullaniminda fazlasi ile mutlu edecektir.

Bu fiyatlardan sifir bir binek arac almayi hayatimin geri kalaninda dusunmuyorum. Gelir vergisi vs yeterince odedigim icin, benzin ve alkol konusunda da vergiden kacinamadigimiz icin, binek arac otv’si yoluyla bu kadar yuksek vergi vermeyi de dusunmuyorum artik.

2.0 motorlu bir jip alsaydim, 350 bin TL yerine herhalde yaklasik 750-800 bin TL odemem gerekecekti (sadece otv kdv farkinin kabataslak hesabi, bu fiyatlara sifir 2.0 motorlu jip/ suv olup olmadigini da bilmiyorum) . Aradaki 400 bin TL fark icin,jipten daha az konfora ve arka suspansiyonlarin makas olmasina vs coktan raziyim

Dedigim gibi ozellikle park konusunu dert etmiyorsaniz, bir araba parasi kadar da otv odemek istemiyorsaniz, bence pick up cok mantikli bir secenek

saglikli gunler

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım