Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

baranp

Takipçi
13 Mar 2019
4
3
20
Bu 2 araba arasında kaldım arkadaşlar. Yakın zamanda alacağım lakin 2 araç da çok hoşuma gitti ve ikisini de kullanmışlığım var. Focus teknolojik donanım açısından daha ileri gibi sanki ama bilemiyorum. Focus'un yol tutuşu da biliyorsunuzdur ödüllü ve 1 numara. Alırsam full model alacağım. Ford'un ST-Line 5 Kapı _ 1.5L EcoBlue 120PS 8 İleri Otomatik modelini Leon'un ise FR ya da Xcellence modelinin arasında kaldım.

Ford: https://www.ford.com.tr/getmedia/fc...-7e3c0b1eaa4a/Yeni-Ford-Focus-Brosur.pdf.aspx

Leon: Yeni SEAT Leon Donanımlar | SEAT Türkiye

Fiyatlar:

https://www.seat.com.tr/yeniseat_files/20193514821441_LEON01MART2019MY190219.pdf
153.000 TL

https://www.ford.com.tr/getmedia/24f4ad40-7be3-4805-a134-bdba754d5a9f/Yeni_Ford_Focus.pdf.aspx
163.000 TL

Moderatör tarafında düzenlendi:

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,278
3,898
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Leonculara görünmeden fikrimi beyan edeyim,
Yol tutuşu bile yeter diyerek, mqb şasili esp ile dönen bir araç yerine tabi ki F O C U S diyorum.
Leon'daki trim sesi ve yol tutuşundaki verdiği geri tepkiler yüzünden ikisi arasında kesinlikle focus derim.
Bir de leonun yeni kasası 2019 sonunda tanıtılacak yani eski kasa olacak haliyle focus ise daha yeni piyasaya çıkmış araba olduğu için de focus derim..

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,027
3
4,918
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
Bir tarafta daha kasası yeni çıkmış,yol tutuşta zaten senelerdir C segmentinin gözbebeği olan bir model var.Diğeri de donanımlarıyla cezbeden,vw altyapısı sunan,oldukça ekonomik ve performansı iyi olan bir model var.Arabadan ne beklediğinize göre şekillenir fikirler ama burada Leon'u tercih etmek için çokta fikir yok gibi görünüyor.

Bence kesinlikle Focus tercih etmelisiniz.Hem ekonomik,hem yeni,hem makul performansta bir dizel motoru barındırıyor,hem geniş hem de daha konforlu.Leon zaten segmentinde liderliğe oynayan bir model olmadı,fp nin tap noktası oldu.Ayrıca Leonda bir zevk unsuru gibi görünen ama arızaya oldukça meyilli bir DSG şanzıman var,Focusta ise daha çiçeği burnunda 8 ileri Ford-Aisin ortaklığıyla üretilen bir şanzıman var.Mantıkta,akıl da Focus diyor bence.

Son düzenleme:

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,808
1
4,131
3,770
İstanbul
Marka
MINI
Bir tarafta daha kasası yeni çıkmış,yol tutuşta zaten senelerdir C segmentinin gözbebeği olan bir model var.Diğeri de donanımlarıyla cezbeden,vw altyapısı sunan,oldukça ekonomik ve performansı iyi olan bir model var.Arabadan ne beklediğinize göre şekillenir fikirler ama burada Leon'u tercih etmek için çokta fikir yok gibi görünüyor.

Bence kesinlikle Focus tercih etmelisiniz.Hem ekonomik,hem yeni,hem makul performansta bir dizel motoru barındırıyor,hem geniş hem de daha konforlu.Leon zaten segmentinde liderliğe oynayan bir model olmadı,fp nin tap noktası oldu.Ayrıca Leonda bir zevk unsuru gibi görünen ama arızaya oldukça meyilli bir DSG şanzıman var,Focusta ise daha çiçeği burnunda 8 iler ZF şanzıman var.Mantıkta,akıl da Focus diyor bence.
Focusdaki 8 ileri bilinenin aksine Ford üretimi, aisin ortaklığı olduğu söylenen bir şanzıman. Tork konvertörlü olsun 8 oranlı olsun taştan olsun :)

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,027
3
4,918
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
Focusdaki 8 ileri bilinenin aksine Ford üretimi, aisin ortaklığı olduğu söylenen bir şanzıman. Tork konvertörlü olsun 8 oranlı olsun taştan olsun :)
Hemen düzelttim.Yavaş değilse sorun yok valla,ki 0-100 izlemiştim şanzıman iyi iş çıkarıyordu lakin kasa ağırlığından mıdır,şanzımandan mıdır,motordan mıdıe bilmiyorum ama 300nm tork ve 120 beygire yakışmayacak şekilde,12 saniyede 100 e çıkıyordu otomobil.Motor gayet akıcı,ara hızlanmalar tatmin edici ama bir eksiklik var sanki.

Bilal

Panpa
7 Eki 2016
698
1,396
2,520
İstanbul
Hemen düzelttim.Yavaş değilse sorun yok valla,ki 0-100 izlemiştim şanzıman iyi iş çıkarıyordu lakin kasa ağırlığından mıdır,şanzımandan mıdır,motordan mıdıe bilmiyorum ama 300nm tork ve 120 beygire yakışmayacak şekilde,12 saniyede 100 e çıkıyordu otomobil.Motor gayet akıcı,ara hızlanmalar tatmin edici ama bir eksiklik var sanki.
Eğimdir hocam o eğim :);)

godofwar

Asfalt Kurutucu
13 Mar 2019
75
113
535
Leon bu paraları hak edecek bir araç değil. focus ise aşırı abartılmış bir araç. Bana kalırsa başka alternatifler değerlendirilmeli

Moderatör tarafında düzenlendi:

DeepSky

Profesör
6 Eki 2016
73
76
1,010
Marka
Porsche
Sizinki Çok Gereksiz Bi Soru Olmuş. Tercihine Leon u Ekleyen Herkes Aynı Cevabı Alıyor. Leon nun Geçtiği Böyle Bir Sürü Konu var.
Siz Şahin mi, Leon mu Deseniz bile , Burda Herkes Şahin Der....

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
Leon bu paraları hak edecek bir araç değil. focus ise aşırı abartılmış bir araç. Bana kalırsa başka alternatifler değerlendirilmeli
Aşırı abartılmış araç yurtdışında benchmark otomobil haline geldi Carwow dan bir hatchback in alacağı en yüksek notu aldı. Türkiyede dizel bağımsız süspansiyon olmayan versiyon ise ona bir sözüm yok lakin iç mekanın artan hacim ve kalitesi altyapının Bağımsızlar ile çok iyi bir hale gelmesi tutuş konfor dengesindeki muazzamlık motoru zaten piyasanın en iyi ve keyifli dizeli şanzıman kaliteli 8 ileri bu sefer Focus Golfü tahttan etti lakin tabi ülkemizde durum farklı bizde İlla VAG olacak

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım