Yeni Ford Fiesta ST

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

2018 Ford Fiesta ST sonunda tanıtıldı. Araçta 1.5 200HP ve 290NM Tork gücünde bir motor olacak ayrıca motor 3 silindirli olmasına rağmen silindir kapatma teknolojisine de yer verilecek. Silindir kapatma teknolojisi 14 milisaniyede devreye girip çıkabilecek. Bu motorun manuel şanzıman ile birlikte alınabilecek olması bence çok güzel bişey.

Ford aracın yol tutuşunu iyilestirmek için yani kafadan kaymaları minimum seviyeye getirmek için Fiesta ST'ye Torque Vectoring System adı altında bir sistem yerleştirecek fakat bu sistem çok teferruatlı bir sistem olmayacak yani çok büyük bi etkisi olmayacak.

İç mekan olarak eski Fiesta ST'ye göre bence ileri atılmış çok büyük bir adım var. Özellikle Recaro koltuklar B&O ses sistemi ve direksiyon beni oldukça etkiledi. Yeni Fiesta ST'nin hem iki kapılı hemde dört kapılı versiyonları olacak. Bana kalırsa aracın arka tasarımı başarılı olmamış ama jantları ve rengi efsane olmuş.

Umarım 1.5 motor olmasıyla birlikte makul bir fiyatlandırma ile satışa sunulur. Bu arada unutmadan araçta sürüş profil secenekleri olacak. Yani Sport, Normal ve Track adı altinda 3 adet seçenek sunulacak. Bu modlar ile birlikte aracın gaz tepkisi, direksiyon sertliği ve egzoz sesi degişime ugrayabilecek (umarım düzgün bir ses efekti koyarlar).

Araç ile ilgili detaylı haberi, eski Fiesta ST ile ufak çaplı bir karşılaştırmasını ve Mat abimizin hazırladığı videoyu aşağıda bulabilirisiniz. Yeni Fiesta ST sizce nasıl olmuş?
http://www.motor1.com/news/137077/ford-fiesta-st-hot-hatch/
http://www.motor1.com/news/137098/ford-fiesta-st-oldvsnew/
http://www.carscoops.com/2017/02/this-is-2018-ford-fiesta-st-and-it-has.html?m=1

tesla

Profesör
3 Şub 2017
358
453
1,095
bundan sonra benim mantık şu, 120 bin param mı var. qasqahi alacagıma 90 bine 3-4 yaşında c serini mercedes alırım aradaki 30 bine sanayide değişmesi gereken tüm parçaları sıfırlarım. biliyorum ikinci el alırkende sahibi yüksek fiyattan alıyoruz zaten, ilk sahibi o vergiyi de ödedi ama bundan sonra bireysel olarak boykot ediyorum valla ne vercem megane 100 bin o paraya 6 yaşında q7 bulursun. isterse sanayide herşeyni 20 bine değiştireyim. qasqahiden iyidir. tabi örnek abartı gibi oldu ama anlatabilmişimdir umarım. çok uçmadan premiumdan alır restore ederim

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,238
45,841
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Diğer markaların şu arabayı inceleyip, piyasaya hothatch diye sundukları oyuncakları bu arabaya bakarak geliştirmeleri gerek.
Yahu hiç bir şey değilse de şu günümüzün en büyük problemlerinden biri olan elektrikli direksiyonlarda kontrol hissinin üzerinde biraz daha çalışılması gerekiyor. Premium modellerde bile bunu yapmakta gerçekten zorlanan markalar var.

TSIDSG

Panpa
10 Eyl 2016
2,399
9,449
4,970
İstanbul
Yahu hiç bir şey değilse de şu günümüzün en büyük problemlerinden biri olan elektrikli direksiyonlarda kontrol hissinin üzerinde biraz daha çalışılması gerekiyor. Premium modellerde bile bunu yapmakta gerçekten zorlanan markalar var.
valla elektrikli olup çok güzel hislere sahip araçlar çok halen yapayanlar nasıl yapamıyor veya yapmıyorlar mı bilmiyorum abim
ST de esp devreden çıkıyordu dimi

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,238
45,841
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
valla elektrikli olup çok güzel hislere sahip araçlar çok halen yapayanlar nasıl yapamıyor veya yapmıyorlar mı bilmiyorum abim
ST de esp devreden çıkıyordu dimi
Yeni st'de çıkıyor mu bilemiyorum sinanım, ama kapanmıyorsa da yeterli derecede yanlamaya müsaade ediyordur. En azından focus'da o payı bırakmışlar.
Direksiyon konusu gerçekten kolay değil. Üzerine fazlaca mühendislik uygulayıp arge bütçesi ayırmak gerekiyor. Öyle ki arka süspansiyonların çeşidi bile direksiyon tepkisinde direkt etken, dolaylı bile değil. O sebeple buna elektrik sistemi handikapı eklenince işin içinden iyice çıkılmıyor. Tabii ki hala güzel direksiyon yapabilen markalar, modeller var ama çoğalması lazım.

TSIDSG

Panpa
10 Eyl 2016
2,399
9,449
4,970
İstanbul
Yeni st'de çıkıyor mu bilemiyorum sinanım, ama kapanmıyorsa da yeterli derecede yanlamaya müsaade ediyordur. En azından focus'da o payı bırakmışlar.
Direksiyon konusu gerçekten kolay değil. Üzerine fazlaca mühendislik uygulayıp arge bütçesi ayırmak gerekiyor. Öyle ki arka süspansiyonların çeşidi bile direksiyon tepkisinde direkt etken, dolaylı bile değil. O sebeple buna elektrik sistemi handikapı eklenince işin içinden iyice çıkılmıyor. Tabii ki hala güzel direksiyon yapabilen markalar, modeller var ama çoğalması lazım.
7 yıl boyunca otomobilin geliştirme aşamalarında bunlarla uğraşıyorlar işte ama kaç kişinin umurunda ki...
eminim ki bu arabayı bir önceki arabası leon olmayan ve Ford hislerini bilen kişi alacağı için çok satmayacak maalesef

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
en basiti işte, bir hothatch alıyorsam gidip iç mekan kalitesi veya navigasyon yerine güzel bir pedal konumlandırılması güzel bir şasi, direksiyon tepkileri ve manuel vites beklerim.
Nitelikli ve kusursuz bir Hothatch için iç mekanı falan iyi olmak zorunda. Satılan Hothatch'lerden %70'i gündelik hayatta kullanılıyor çünkü. Ford yeni Fiesta ST'de bu dediklerimizin hepsini harmanlamış gibi duruyor. Bakalım gelince görecez.

Son düzenleme:

TSIDSG

Panpa
10 Eyl 2016
2,399
9,449
4,970
İstanbul
Nitelikli ve kusursuz bir Hothatch için iç mekanı falan için olmak zorunda. Satılan Hothatch'lerden %70'i gündelik hayatta kullanılıyor çünkü. Ford yeni Fiesta S7'de bu dediklerimizin hepsini harmanlamış gibi duruyor. Bakalım gelince görecez.
İç mekan elbette olacak fakat öncelik hisler Ceyhun, hisleri iyi ise iç mekan sırasına gelebiliriz

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,238
45,841
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
7 yıl boyunca otomobilin geliştirme aşamalarında bunlarla uğraşıyorlar işte ama kaç kişinin umurunda ki...
eminim ki bu arabayı bir önceki arabası leon olmayan ve Ford hislerini bilen kişi alacağı için çok satmayacak maalesef
Ford'u genelde Ford sevenlerin dışında kimse almaz o konuda haklısın. Kullanıcı kitlesine has kalmış bir marka Türkiye'de.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım