Yeni Ford Fiesta ST

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

2018 Ford Fiesta ST sonunda tanıtıldı. Araçta 1.5 200HP ve 290NM Tork gücünde bir motor olacak ayrıca motor 3 silindirli olmasına rağmen silindir kapatma teknolojisine de yer verilecek. Silindir kapatma teknolojisi 14 milisaniyede devreye girip çıkabilecek. Bu motorun manuel şanzıman ile birlikte alınabilecek olması bence çok güzel bişey.

Ford aracın yol tutuşunu iyilestirmek için yani kafadan kaymaları minimum seviyeye getirmek için Fiesta ST'ye Torque Vectoring System adı altında bir sistem yerleştirecek fakat bu sistem çok teferruatlı bir sistem olmayacak yani çok büyük bi etkisi olmayacak.

İç mekan olarak eski Fiesta ST'ye göre bence ileri atılmış çok büyük bir adım var. Özellikle Recaro koltuklar B&O ses sistemi ve direksiyon beni oldukça etkiledi. Yeni Fiesta ST'nin hem iki kapılı hemde dört kapılı versiyonları olacak. Bana kalırsa aracın arka tasarımı başarılı olmamış ama jantları ve rengi efsane olmuş.

Umarım 1.5 motor olmasıyla birlikte makul bir fiyatlandırma ile satışa sunulur. Bu arada unutmadan araçta sürüş profil secenekleri olacak. Yani Sport, Normal ve Track adı altinda 3 adet seçenek sunulacak. Bu modlar ile birlikte aracın gaz tepkisi, direksiyon sertliği ve egzoz sesi degişime ugrayabilecek (umarım düzgün bir ses efekti koyarlar).

Araç ile ilgili detaylı haberi, eski Fiesta ST ile ufak çaplı bir karşılaştırmasını ve Mat abimizin hazırladığı videoyu aşağıda bulabilirisiniz. Yeni Fiesta ST sizce nasıl olmuş?
http://www.motor1.com/news/137077/ford-fiesta-st-hot-hatch/
http://www.motor1.com/news/137098/ford-fiesta-st-oldvsnew/
http://www.carscoops.com/2017/02/this-is-2018-ford-fiesta-st-and-it-has.html?m=1

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,050
45,584
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Bu aksam forum biraz mesguldu gorulmedi o yuzden. Yeni fiesta basligina koymustum bir kac saat evvel fiesta st'yi. 200 hplik motor normal gibi dursa da 290 nm tork etkileyici. Arka tarafin tasarimi harici araci komple begendim. Insaallah fiyatlama uygun olur.
@alfhonso @gtepro surus karakterimi degistirmek istemesem mondeo yerin st'yi kesinlikle isterim. Ayrica yakitiyla da bas edemem gibi hissediyorum.
Tork vectoring sistem cok guzel. Elektronik olmasina ragmen harbiden ise yaradigini hissediyorsunuz. Bozulmus lastiklerle araci kullandigim icin, bir viraja keskin sekilde girdigimde cok yuksek suratlerde kasa komple yolun disina aciliyor ama sistem sayesinde araba mutlaka burnu iceriye sokmaya calisiyor. Andin focusta bahsettigi ' focus virajda once burnu iceri sokmak istiyor ' dedigi mevzunun tvc sistemi sayesinde oldugunu belirtmek gerekiyor. Tabii baska etkenler de var burada. Kilit kadar efektif olamiyor ama hissedilir duzeyde ciddi zorlamalarda lastik kendini salsa da sistem burnu mutlaka iceri cekiyor.

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,221
5,670
Ankara
Marka
Ford
Eğer teknik verileri bahsedildiği gibiyse 3 silinidirli bir motor için muhteşem bir iş çıkarmışlar.Daha da silindir kapatma bile koymuşlar kağıt üstünde çok zekice gözüküyor umarım Türkiye'de bol bol görürüz.Pratikte çok da farklı olduğunu düşünmüyorum çünkü bu bir Ford Fiesta büyük ihtimalle de yol tutuş konusunda da beklentiyi karşılayacaktır.

tesla

Profesör
3 Şub 2017
358
453
1,095
bunun tadını yine ingilizler ve almanlar çıkarcak bizde muhabbetini yapcaz. hayat ne garip biz burda sayfalarca konusurken heriflerin umrunda degil sadece gidip alıp biniyorlar

tesla

Profesör
3 Şub 2017
358
453
1,095
gelişmiş ülkede olucan şu araba varya tam hafta sonu hobilik. 200 bg 300 tork koycan bunu garaja, tek başına kaldığın zamanlar bincen buna hafif gazlayacan. muhtemelen fiyatta 23 bin falan olur. benzin desen full depo 60 euro / 40 dolar. ama şu ülkedeki herifler ne ST nin anlamını bilir ne arabadaki tork bilmemnesini. galeride gezerken küçük araç bakarken beygirinden etkilenir tipini beğenir teste çıkar yatarsa kafasına alır geçer. arabayı sorsan alcağın tek cevap valla galeride gördüm bi kullandım işte budur dedim aldık der. bizde burda silindirin tekinin nasıl kapandığını falan anca konuşuruz. maddi durumumum azıcık iyi olsa nolur 100k vermeye el gider mi. o kadar verdik bare ihtiyac olanı alalım deriz anca. ikinci araç olarak nasıl alalım. adaletini seveyim dünya

Son düzenleme:

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
gelişmiş ülkede olucan şu araba varya tam hafta sonu hobilik. 200 bg 300 tork koycan bunu garaja, tek başına kaldığın zamanlar bincen buna hafif gazlayacan. muhtemelen fiyatta 23 bin falan olur. benzin desen full depo 60 euro / 40 dolar. ama şu ülkedeki herifler ne ST nin anlamını bilir ne arabadaki tork bilmemnesini. galeride gezerken küçük araç bakarken beygirinden etkilenir tipini beğenir teste çıkar yatarsa kafasına alır geçer. arabayı sorsan alcağın tek cevap valla galeride gördüm bi kullandım işte budur dedim aldık der. bizde burda silindirin tekinin nasıl kapandığını falan bile anca konuşuruz. maddi durumumum azıcık iyi olsa nolur 100k vermeye el gider mi. o kadar verdik bare ihtiyac olanı alalım deriz anca. ikinci araç olarak nasıl alalım. adaletini seveyim dünya
Yaklaşık 20 Bin Pound olacak gibi duruyo.

tesla

Profesör
3 Şub 2017
358
453
1,095
bundan sonra karar verdim devlete haraçı minimuma indireceğim. c crossover bakıyordum vazgeçtim. b sınıfı bir aracım var. çürüyene kadar bineceğim. sonrada 2. el 5-6 yasında mercedes e falan alırım zamanı gelince. istediği kadar masraf yapayım. golf alsam 60 bin vergi vereceğim. 60 bine varya ikinci el mercedesi baştan yaratırım. bi şasesi orjinal kalır geri kalanı komple sıfır parçayla değiştiririm ama yinede devlete vermem o aradaki farkı

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
bundan sonra karar verdim devlete haraçı minimuma indireceğim. c crossover bakıyordum vazgeçtim. b sınıfı bir aracım var. çürüyene kadar bineceğim. sonrada 2. el 5-6 yasında mercedes e falan alırım zamanı gelince. istediği kadar masraf yapayım. golf alsam 60 bin vergi vereceğim. 60 bine varya ikinci el mercedesi baştan yaratırım. bi şasesi orjinal kalır geri kalanı komple sıfır parçayla değiştiririm ama yinede devlete vermem o aradaki farkı
Sizin Volkswagen Golf'ünüz yokmuydu hatta geçenlerde EPC arızası vermişti?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım