Yeni Ford Fiesta ST

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

2018 Ford Fiesta ST sonunda tanıtıldı. Araçta 1.5 200HP ve 290NM Tork gücünde bir motor olacak ayrıca motor 3 silindirli olmasına rağmen silindir kapatma teknolojisine de yer verilecek. Silindir kapatma teknolojisi 14 milisaniyede devreye girip çıkabilecek. Bu motorun manuel şanzıman ile birlikte alınabilecek olması bence çok güzel bişey.

Ford aracın yol tutuşunu iyilestirmek için yani kafadan kaymaları minimum seviyeye getirmek için Fiesta ST'ye Torque Vectoring System adı altında bir sistem yerleştirecek fakat bu sistem çok teferruatlı bir sistem olmayacak yani çok büyük bi etkisi olmayacak.

İç mekan olarak eski Fiesta ST'ye göre bence ileri atılmış çok büyük bir adım var. Özellikle Recaro koltuklar B&O ses sistemi ve direksiyon beni oldukça etkiledi. Yeni Fiesta ST'nin hem iki kapılı hemde dört kapılı versiyonları olacak. Bana kalırsa aracın arka tasarımı başarılı olmamış ama jantları ve rengi efsane olmuş.

Umarım 1.5 motor olmasıyla birlikte makul bir fiyatlandırma ile satışa sunulur. Bu arada unutmadan araçta sürüş profil secenekleri olacak. Yani Sport, Normal ve Track adı altinda 3 adet seçenek sunulacak. Bu modlar ile birlikte aracın gaz tepkisi, direksiyon sertliği ve egzoz sesi degişime ugrayabilecek (umarım düzgün bir ses efekti koyarlar).

Araç ile ilgili detaylı haberi, eski Fiesta ST ile ufak çaplı bir karşılaştırmasını ve Mat abimizin hazırladığı videoyu aşağıda bulabilirisiniz. Yeni Fiesta ST sizce nasıl olmuş?
http://www.motor1.com/news/137077/ford-fiesta-st-hot-hatch/
http://www.motor1.com/news/137098/ford-fiesta-st-oldvsnew/
http://www.carscoops.com/2017/02/this-is-2018-ford-fiesta-st-and-it-has.html?m=1

Akın

Panpa
Beta Programı
9 Eyl 2016
3,368
7,207
4,970
İstanbul-Tunceli
Marka
Yok
Dış tasarımına pek alışamasam da çok başarılı buldum. Avrupa da çok satar ama malum biz de ÖTV yüksek olduğundan alan kişi bir elin parmağını geçmez diye düşünüyorum.

trkskbn

Profesör
Beta Programı
21 Eki 2016
377
807
1,895

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,238
45,841
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Konu madem güncellendi, son gelişmeler paylaşılmadıysa şuraya bırakayım. Daha detaylı bilgi için linke tıklayabilirsiniz.

• Tamamen yeni Ford Fiesta ST‘nin viraj çekişini geliştirmek için ilk kez mekanik sınırlı kaymalı diferansiyeli (LSD) opsiyon olarak sunuluyor olacak.
  • Segmentinde ilk; Ford patentli kuvvet vektörü yayları, daha keskin bir geri dönüş, daha iyi arka uç yanıtı ve daha bağlı bir hissiyat sunuyor.
  • Launch Kontrolü, sürekli olarak hızlı kalkış sağlıyor ve göstergede özel bir grafik ile desteklenmiş.
  • 200 PS 1,5 litrelik EcoBoost motoru benzersiz şekilde üç silindirli bir ses sunuyor; %11’lik yakıt verimliliği iyileştirmesine katkıda bulunan silindir kapama özelliği de mevcut.
  • Seçilebilir Sürücü Modları da daha önce sunulmayan yeni özelliklerden; Normal, Sport ve Track.
https://anasayfa.focusclubtr.com/2018-ford-fiesta-st-sinirli-kaydirmali-diferansiyelli/

Son düzenleme:

aaygen

Profesör
Beta Programı
7 Eyl 2016
332
758
1,895
İstanbul
Marka
Ford
Eski kasa St'nin bile sıfırı 33.000€ civarlarında olması lazımdı. Yeni St 36-37.000€ aşağısına gelmeyecektir diye tahmin ediyorum. 120 olsa arabayı sattırır üstüne kredi çektiririm:D
3 hafta önceydi sanırım Şahsuvaroğlu'ndaki 2016 model sıfır ST'ye 120 bin TL fiyat vermişlerdi. Bu kasanın 120'ye gelmesi çok zor bence

Bebebiskuvisi

Profesör
9 Eyl 2016
432
736
1,645
Önceki model çok geç geldi Türkiye’ye. Bu ise VAG grubu 1.8 motora geçmişken büyük avantaj sahibi. Gerçi 25.000 euro desek gelene kadar euro 6 tl olur.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım