Yeni i30 testleri gelmeye başlamış..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

assettocorsaa

Profesör
11 Eyl 2016
685
1,268
2,270
Benim hoşuma gidiyor bu tarz ekranlar ama Mercedes'in ki hakikaten sanayide takılmış gibi.
Aynen... Mercedes bu konuda ipi göğüslüyor. Rezalete gel :)

content_mercedes-a180-interior.jpg

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,193
45,772
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Emanet ekran modasını en iyi kotaran audi olmuştur. İçeri gömülebilen ekran gerçekten iyi fikirdi. Görüntüyü sevmeyenler, sadece kullanacağı zaman ekranı bir tuşla meydana çıkarabiliyordu. Müşteriye en azından seçenek sunmuşlar, bunlar gibi mecbur bırakmıyorlar.

Mehmet

Profesör
7 Eyl 2016
5,850
12,558
4,970
Emanet ekran modasını en iyi kotaran audi olmuştur. İçeri gömülebilen ekran gerçekten iyi fikirdi. Görüntüyü sevmeyenler, sadece kullanacağı zaman ekranı bir tuşla meydana çıkarabiliyordu. Müşteriye en azından seçenek sunmuşlar, bunlar gibi mecbur bırakmıyorlar.
Yeni modellerinde iceriye girmiyor ama kotu bir goruntu olusturmuyor bana gore

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,636
1
64,453
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
i20yi iç dış seven biri olarak bu araba ne biliyim şey gibi...... eski i30 daha kötüydü yani bunda daha da batırmışlar diyememde cıx olmamış, neyse piyasada bol bol görcez bakarız yakından

NeedForSpeed

Profesör
8 Eyl 2016
411
624
1,695
Ankara
Marka
Skoda
Katılıyorum o dönem için bu sistemi en iyi audi kotardı. Fakat her modelde girmiyor içeri bildiğim kadarıyla, onun da çeşitleri var.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,193
45,772
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Yeni modellerinde iceriye girmiyor ama kotu bir goruntu olusturmuyor bana gore
Katılıyorum o dönem için bu sistemi en iyi audi kotardı. Fakat her modelde girmiyor içeri bildiğim kadarıyla, onun da çeşitleri var.
Ekranların çerçeve kalınlığı, çözünürlük ve malzeme kalitesine biraz daha önem verilirse emanet şekilde monte edilmesinin bazı insanlarda uyandırdığı kötü hissinin de bir nebze olsun önüne geçilebilir diye düşünüyorum. Premium diye mercedes alıyorsun, bildiğin 2-300 liralık piranha tabletler gibi ekran koymuşlar. Bu şekilde monte edilen ekranlara karşı açıkçası nötr hissediyorum.
Aynen her modelde olmuyor ama bu özelliğe sahip modeller için iyi bir işti.

Son düzenleme:

TheMachinist

Profesör
9 Eyl 2016
194
381
1,335
güncel i30 sahibi olarak aracın malzeme kalitesinin o kadar da kötü olmadığını söyleyebilirim. ford focusu çok beğeniyordum o konuda kalitesi açısından. golfe de baktım da o kadarda abartılacak kalitede değil. kullanışlı olabilir ama benim eski aracım 2003 tourandı golf ün içine oturunca hiç bir fark göremedim :) olumsuz yönde değil tarafsız yorumluyorum. yani iç malzeme kalitesinde golf-focus kadar kaliteli güncel i30.
tamam multimedya ekranı olmayabilir, direksiyon derisi dayanıksız olabilir ama yerin dibine gömülecek kadar da dandik değil. işçiliği de öyle keskin hatlı bir araba için mükemmele yakın bana göre.

yeni i30u da ben nedense çok beğendim. daha oturaklı bir hale gelmiş. içi zaten çok genişti daha da genişlemiş. yol tutuşunda eksiklik yoktu ama direksiyondan bir şey anlamak pek mümkün olmadığı için huzursuz edebiliyordu. yenisinde bunun geliştirildiğini düşünüyorum.
yakıt konusunda şu an dizel manuel aracım kış lastiği ve soğuk hava şartlarında şehir içi 7 lt yakıyor. bence fazla değil :)

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
güncel i30 sahibi olarak aracın malzeme kalitesinin o kadar da kötü olmadığını söyleyebilirim. ford focusu çok beğeniyordum o konuda kalitesi açısından. golfe de baktım da o kadarda abartılacak kalitede değil. kullanışlı olabilir ama benim eski aracım 2003 tourandı golf ün içine oturunca hiç bir fark göremedim :) olumsuz yönde değil tarafsız yorumluyorum. yani iç malzeme kalitesinde golf-focus kadar kaliteli güncel i30.
tamam multimedya ekranı olmayabilir, direksiyon derisi dayanıksız olabilir ama yerin dibine gömülecek kadar da dandik değil. işçiliği de öyle keskin hatlı bir araba için mükemmele yakın bana göre.

yeni i30u da ben nedense çok beğendim. daha oturaklı bir hale gelmiş. içi zaten çok genişti daha da genişlemiş. yol tutuşunda eksiklik yoktu ama direksiyondan bir şey anlamak pek mümkün olmadığı için huzursuz edebiliyordu. yenisinde bunun geliştirildiğini düşünüyorum.
yakıt konusunda şu an dizel manuel aracım kış lastiği ve soğuk hava şartlarında şehir içi 7 lt yakıyor. bence fazla değil :)
Hocam gunumuzde benzinlilerin 6.5 7 yaktigini dusununce bana cok geldi

yehanohaa

Profesör
16 Eyl 2016
104
203
1,185

Hocam aynı şekilde 2013 elite manuel dizel sahibiyim, nedense aracı bende begendim ve yakından görmek istiyorum açıkçası, sanırım i30 sahibi oldugumuz icin olabilir ama bilemedim. Genel olarak hic bi araba icin canlı görmeden konuşmamayı tercih ediyorum zaten. Sahibi oldugum i30 benim açımdan f/p aracıydı verdigim paraya aldıgım donanım beni baya etkilemişti devamında yola oturuşu ağır başlı olması hosuma gitti malzeme kalitesi yine gayet iyiydi. Ekran çok gözüme batmadı zaten o dönem çoğu arabada kadran ekranında ne görüyosan aynı şeyi 6.5 inç ekranda görmek çokta beni cezbetmemisti açıkçası ama bu bi eksi. Onun dışında bu arabayla ben ankara şehir içi 5.6-6.2 arası değerlerde geziyorum eco kapalı. İlk iki ay eco açık sürdügümde aracım 7.5 altına düşmemişti üstüne bide gitmiyodu. Kapatınca rahatladı tavsiye ederim. Yeni i30 u merakla bekliyorum ayrıca fiyatınıda merak ediyorum.

NeedForSpeed

Profesör
8 Eyl 2016
411
624
1,695
Ankara
Marka
Skoda
Ekranların çerçeve kalınlığı, çözünürlük ve malzeme kalitesine biraz daha önem verilirse emanet şekilde monte edilmesinin bazı insanlarda uyandırdığı kötü hissinin de bir nebze olsun önüne geçilebilir diye düşünüyorum. Premium diye mercedes alıyorsun, bildiğin 2-300 liralık piranha tabletler gibi ekran koymuşlar. Bu şekilde monte edilen ekranlara karşı açıkçası nötr hissediyorum.
Aynen her modelde olmuyor ama bu özelliğe sahip modeller için iyi bir işti.
Tam aradığım betimlemeyi siz söylemişsiniz. Böyle flash tv de satılan piranha tabletler gibi olması rahatsız edici belki biraz daha kaliteli olsa bu kadar rahatsız etmez (çözünürlüğe lafım yok bu arada). A180 e bakıyorsun tabletimsi ekran var. Aynı tabletin büyüğü E serisinde var. Muhtemelen dokunmatik olmanın getirdiği durumla erişimi kolay olsun diye yapıyorlar.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Ortalama mı o şehir içi mi :) yoksa benzer kilodaki c4 picasso da ortalama 6.2 ile geziyor ama motoru gücü 110 bg 240 tork çağ dışı kalıyor hyundai nin motoruna göre.
sehır ıcı ya ben kullanınca 8 yakıyor . oda cok hafıf dıkkat etmemle . ya o arabayı ben anlamıyorum cok begenmem ama ınanılmaz kacıyor 2006 modelı ıle kotu bır anım var sanırım o 1.6 ıdı bu 2008 1.4 ama kalkısta ufak gecıkme yasarsam 120 de anca yetısıyorum o motora saygım sonsuz kı bayan arabası bakımsız vs.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım