HABER Yeni nesil SEAT Ibiza Barcelona'da tanıtıldı!

OnurZe

Profesör
Beğeni puanı
72
Ön göğüste yumuşak plastik malzemeler artık yok. Eski ibizaya göre kaliteyi düşürmüşler.

Porsche

GALERİCİ
Beğeni puanı
23,286
Marka
Zirai Traktör
Cidden mi? Nerden duydunuz
Belli oluyor yav sert plastik olduğu. Umarım birleşim noktaları, tokluğu ve hissiyatı güzel olur. Büyük ihtimalle sert plastiği pianoblack ve soft touch renkli malzemeler ile telafi etmeye çalışacaklar.

Beğeni puanı
2,434
Marka
BMW
@gtepro

Ön göğüste trim büyümüş. Eğer arkasına iyi bir yalıtım yapmadılarsa -ki yıllardır bu konuda yüzbinlerce şikayet aldılar- kilometre arttıkça ses yapacaktır. Yok düzgün bir şekilde yapıldıysa sorun çıkmayacaktır.

Trimi o kadar büyük kullanmalarına bende anlam veremedim ama genel olarak görüntüyü bozmamış.

@Ozgur Gunes

Bagajdaki hacim artışı aracın 10 cm genişlemesiyle olan bir şey. Normalde boyu 2 mm kısalmış ancak 9.8 cm enlemesine artış var. Bu da bagaj hacminin boydan değil enden arttığını gösteriyor ki ben mühendis olsaydım boyda da 10 cm bir artış yapardım, arka oturma mesafesini arttırmak için. Ancak bunu kullanacak kişiler genellikle öğrenciler, kadınlar, yeni evliler ya da artık küçük otomobil isteyen orta - üst yaş grubundaki kişiler. Sorun olacağını sanmıyorum. Yani 4 kişilik bir ailem olsaydı Ibiza tercih etmezdim açıkçası.

Ben gerçekten çok beğendim.

Ozgur Gunes

Panpa
Beğeni puanı
7,410
Marka
Volkswagen
@gtepro

Ön göğüste trim büyümüş. Eğer arkasına iyi bir yalıtım yapmadılarsa -ki yıllardır bu konuda yüzbinlerce şikayet aldılar- kilometre arttıkça ses yapacaktır. Yok düzgün bir şekilde yapıldıysa sorun çıkmayacaktır.

Trimi o kadar büyük kullanmalarına bende anlam veremedim ama genel olarak görüntüyü bozmamış.

@Ozgur Gunes

Bagajdaki hacim artışı aracın 10 cm genişlemesiyle olan bir şey. Normalde boyu 2 mm kısalmış ancak 9.8 cm enlemesine artış var. Bu da bagaj hacminin boydan değil enden arttığını gösteriyor ki ben mühendis olsaydım boyda da 10 cm bir artış yapardım, arka oturma mesafesini arttırmak için. Ancak bunu kullanacak kişiler genellikle öğrenciler, kadınlar, yeni evliler ya da artık küçük otomobil isteyen orta - üst yaş grubundaki kişiler. Sorun olacağını sanmıyorum. Yani 4 kişilik bir ailem olsaydı Ibiza tercih etmezdim açıkçası.

Ben gerçekten çok beğendim.
Ablamın Ibiza'da sürücü koltuğunu kendime göre ayarlayınca(boyum 1.80) arkama 1.50 lik insan bile sığamıyor ki dimdik kullanan birisiyim, ablam ın arkasına oturunca(ablam 1.65) diz sıkıntı olmazken başımı bükerek oturuyorum, arka hacimde ciddi problemi olan bir arabayı iyice daraltıp bagaja vermek anlamsız bence. Ha evet dediğin gibi enine genişlemiş ama 320 litre olaydıda diz mesafesi arttırsalardı güzel olabilirdi. Ayrıca her şey tasarım değil. Bence 1 den Ibiza'ya düşersen çok ciddi arabanı özlersin :)

Beğeni puanı
2,434
Marka
BMW
Ablamın Ibiza'da sürücü koltuğunu kendime göre ayarlayınca(boyum 1.80) arkama 1.50 lik insan bile sığamıyor ki dimdik kullanan birisiyim, ablam ın arkasına oturunca(ablam 1.65) diz sıkıntı olmazken başımı bükerek oturuyorum, arka hacimde ciddi problemi olan bir arabayı iyice daraltıp bagaja vermek anlamsız bence. Ha evet dediğin gibi enine genişlemiş ama 320 litre olaydıda diz mesafesi arttırsalardı güzel olabilirdi. Ayrıca her şey tasarım değil. Bence 1 den Ibiza'ya düşersen çok ciddi arabanı özlersin :)
Sadece 1 yok, o yüzden problem değil :D

Yellowolf

Asfalt Kurutucu
Beğeni puanı
10
Anlamayacak birşey yok cevabını kendin vermişsin zaten

Gurdal07

Profesör
Beğeni puanı
342
Bence tasarım çok güzel olmuş. Arkada hafif i20 havası var gibi geldi bana. İbizanin içi çok dardı ve bunaliyordum. Simdi biraz renklendirilmiş daha iyi ve ferah hissettirecektir. Ön taraf yavru Leon olmuş tatlı olmuş. Araba ibiza çizgilerini kaybetmeden yenilenmiş. Öyle corsa gibi farlar ve stoplar değişmiş diyemeyiz.ama benliğini kaybetmiş de diyemeyiz. Ayarında olmuş. Arka kontuk gerçekten sıkıntıydı. Ama çözmemişler bu sıkıntıyı sanırım.

Porsche

GALERİCİ
Beğeni puanı
23,286
Marka
Zirai Traktör
You Tube'dan lansman videosu izledim.
Videonun ortalarında içini inceleme başlıyor. Göğüs kısmına doğru da buralar sert diyor.
Yav kaç bölümdür Thomas ortalıkta yok ben bu dayının anlatımına bi alışamadım gitti.

OTOPARK.COM Robot

Profesör
Beğeni puanı
102
Seat ibiza'nın Leon'a benzerliği VW Golf ile Polo arasında da olacak. Golf ile Polo arasında arka tasarım asıl nasıl değişir ben onu merak ediyorum

furkankaya585597

Profesör
Beğeni puanı
974
Eskisinden daha güzel olmuş. Özellikle iç mekanıyla rakiplerinin açtığı farkı kapatmış.