HABER Yeni nesil SEAT Ibiza Barcelona'da tanıtıldı!

OnurZe

Profesör
12 Eyl 2016
60
72
1,010
27
Ön göğüste yumuşak plastik malzemeler artık yok. Eski ibizaya göre kaliteyi düşürmüşler.

ShadoWalkn

Panpa
27 Eyl 2016
1,423
2,430
2,570
İstanbul
@gtepro

Ön göğüste trim büyümüş. Eğer arkasına iyi bir yalıtım yapmadılarsa -ki yıllardır bu konuda yüzbinlerce şikayet aldılar- kilometre arttıkça ses yapacaktır. Yok düzgün bir şekilde yapıldıysa sorun çıkmayacaktır.

Trimi o kadar büyük kullanmalarına bende anlam veremedim ama genel olarak görüntüyü bozmamış.

@Ozgur Gunes

Bagajdaki hacim artışı aracın 10 cm genişlemesiyle olan bir şey. Normalde boyu 2 mm kısalmış ancak 9.8 cm enlemesine artış var. Bu da bagaj hacminin boydan değil enden arttığını gösteriyor ki ben mühendis olsaydım boyda da 10 cm bir artış yapardım, arka oturma mesafesini arttırmak için. Ancak bunu kullanacak kişiler genellikle öğrenciler, kadınlar, yeni evliler ya da artık küçük otomobil isteyen orta - üst yaş grubundaki kişiler. Sorun olacağını sanmıyorum. Yani 4 kişilik bir ailem olsaydı Ibiza tercih etmezdim açıkçası.

Ben gerçekten çok beğendim.

Ozgur Gunes

Özgür Güneş
Panpa
7 Eyl 2016
4,158
1
8,076
4,820
28
Ankara
Marka
Peugeot
@gtepro

Ön göğüste trim büyümüş. Eğer arkasına iyi bir yalıtım yapmadılarsa -ki yıllardır bu konuda yüzbinlerce şikayet aldılar- kilometre arttıkça ses yapacaktır. Yok düzgün bir şekilde yapıldıysa sorun çıkmayacaktır.

Trimi o kadar büyük kullanmalarına bende anlam veremedim ama genel olarak görüntüyü bozmamış.

@Ozgur Gunes

Bagajdaki hacim artışı aracın 10 cm genişlemesiyle olan bir şey. Normalde boyu 2 mm kısalmış ancak 9.8 cm enlemesine artış var. Bu da bagaj hacminin boydan değil enden arttığını gösteriyor ki ben mühendis olsaydım boyda da 10 cm bir artış yapardım, arka oturma mesafesini arttırmak için. Ancak bunu kullanacak kişiler genellikle öğrenciler, kadınlar, yeni evliler ya da artık küçük otomobil isteyen orta - üst yaş grubundaki kişiler. Sorun olacağını sanmıyorum. Yani 4 kişilik bir ailem olsaydı Ibiza tercih etmezdim açıkçası.

Ben gerçekten çok beğendim.

Ablamın Ibiza'da sürücü koltuğunu kendime göre ayarlayınca(boyum 1.80) arkama 1.50 lik insan bile sığamıyor ki dimdik kullanan birisiyim, ablam ın arkasına oturunca(ablam 1.65) diz sıkıntı olmazken başımı bükerek oturuyorum, arka hacimde ciddi problemi olan bir arabayı iyice daraltıp bagaja vermek anlamsız bence. Ha evet dediğin gibi enine genişlemiş ama 320 litre olaydıda diz mesafesi arttırsalardı güzel olabilirdi. Ayrıca her şey tasarım değil. Bence 1 den Ibiza'ya düşersen çok ciddi arabanı özlersin :)

ShadoWalkn

Panpa
27 Eyl 2016
1,423
2,430
2,570
İstanbul
Ablamın Ibiza'da sürücü koltuğunu kendime göre ayarlayınca(boyum 1.80) arkama 1.50 lik insan bile sığamıyor ki dimdik kullanan birisiyim, ablam ın arkasına oturunca(ablam 1.65) diz sıkıntı olmazken başımı bükerek oturuyorum, arka hacimde ciddi problemi olan bir arabayı iyice daraltıp bagaja vermek anlamsız bence. Ha evet dediğin gibi enine genişlemiş ama 320 litre olaydıda diz mesafesi arttırsalardı güzel olabilirdi. Ayrıca her şey tasarım değil. Bence 1 den Ibiza'ya düşersen çok ciddi arabanı özlersin :)
Sadece 1 yok, o yüzden problem değil :D

Gurdal07

Profesör
29 Eyl 2016
354
342
1,295
Antalya
Bence tasarım çok güzel olmuş. Arkada hafif i20 havası var gibi geldi bana. İbizanin içi çok dardı ve bunaliyordum. Simdi biraz renklendirilmiş daha iyi ve ferah hissettirecektir. Ön taraf yavru Leon olmuş tatlı olmuş. Araba ibiza çizgilerini kaybetmeden yenilenmiş. Öyle corsa gibi farlar ve stoplar değişmiş diyemeyiz.ama benliğini kaybetmiş de diyemeyiz. Ayarında olmuş. Arka kontuk gerçekten sıkıntıydı. Ama çözmemişler bu sıkıntıyı sanırım.

OTOPARK.COM Robot

Profesör
7 Eyl 2016
337
102
1,145
Seat ibiza'nın Leon'a benzerliği VW Golf ile Polo arasında da olacak. Golf ile Polo arasında arka tasarım asıl nasıl değişir ben onu merak ediyorum

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım