Yeni Peugeot 208 Hakkında

Alınır mı

• Evet

Kullanılan: 23 74.2%
  • Hayır

Kullanılan: 8 25.8%

• Kullanılan toplam oy
    31

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,182
45,745
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Fiyatlar hiç fena olmamış bence. Bir de arabanın canlısı daha da yakışıklı. Bu arabayı gören kolay kolay Corsa almaz bana kalırsa sırf tasarımından ötürü bile :D
Detaylı donanımları bilemediğim için hangi paket hangisine denk geliyor karşılaştırma yapamıyorum pek. Aynı motor şanzımanlı Elegance Corsa 219 bin lirayken, Allure 208'in fiyatı 228 bin lira. Arada 9 bin lira fark var. Tabi bu fiyatların lansmana özel olduğunu, lansman sonrası fiyat farkının daha da açılacağını düşünürsek 15-20 bin liraya yakın bir fark olabilir. Gt-line ile corsa ultimate arasında zaten 279'a 229 gibi ciddi fark var. Onu hiç kıyasa dahil etmedim. Dediğim gibi donanım karşılaştırması yapamadık. O yüzden fiyat farkı mantıklı mı değil mi bir şey diyemem. Ama tasarım olarak herkesin beğenisi değişebileceği gibi ben gırtlak corsa gördüğümde oldukça sevmiştim tasarımını. Hoş zaten tasarım benim için ikinci plandadır. Hangisinin konfor - sürüş zevki dengesi daha iyiyse direkt tercihim o olur. Sürüşünü beğenmediğim araba ferrari'ye benzese hava cıva benim için. Bakalım testler falan gelsin son kararım ona göre değişebilir :D

Son düzenleme:

muhammed37

Panpa
17 Haz 2018
2,643
2,893
4,020
İstanbul
Marka
Volkswagen
Detaylı donanımları bilemediğim için hangi paket hangisine denk geliyor karşılaştırma yapamıyorum pek. Aynı motor şanzımanlı Elegance Corsa 219 bin lirayken, Allure 208'in fiyatı 228 bin lira. Arada 9 bin lira fark var. Tabi bu fiyatların lansmana özel olduğunu, lansman sonrası fiyat farkının daha da açılacağını düşünürsek 15-20 bin liraya yakın bir fark olabilir. Gt-line ile corsa ultimate arasında zaten 279'a 229 gibi ciddi fark var. Onu hiç kıyasa dahil etmedim. Dediğim gibi donanım karşılaştırması yapamadık. O yüzden fiyat farkı mantıklı mı değil mi bir şey diyemem. Ama tasarım olarak herkesin beğenisi değişebileceği gibi ben gırtlak corsa gördüğümde oldukça sevmiştim tasarımını. Hoş zaten tasarım benim için ikinci plandadır. Hangisinin konfor - sürüş zevki dengesi daha iyiyse direkt tercihim o olur. Sürüşünü beğenmediğim araba ferrari'ye benzese hava cıva benim için. Bakalım testler falan gelsin son kararım ona göre değişebilir :D
eşleşme şöyle galiba 100 hp comfort dan emin olamadım eğer bu şekildeyse gt-line harici güzel fiyat tabi donanım konusunu pek bilmiyoruz eğer allure 208 ultimate corsa ile aynı doluluğa geliyorsa 208 her türlü mantıklı
147.png

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,182
45,745
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
eşleşme şöyle galiba 100 hp comfort dan emin olamadım eğer bu şekildeyse gt-line harici güzel fiyat tabi donanım konusunu pek bilmiyoruz eğer allure 208 ultimate corsa ile aynı doluluğa geliyorsa 208 her türlü mantıklı
Ekli dosyayı görüntüle 32952
Yaptığın eşleştirmede Allure boşta kalıyor. O donanım paketi boşta kalmaz sanmıyorum. Corsa'da muhakkak onun dengi vardır. Bana kalırsa 208'de ki Gt-line paketin Corsa'da karşılığı henüz yok. Zaten fiyat olarak uçuk olmasından belli. Corsa Ultimate ile 208 Allure denk paketler gibi duruyor. Zaten 228'e 229 şeklinde fiyat denklikleri var.

Son düzenleme:

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,911
2
24,202
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Zor soru ne kadar boş paketle geleceğine göre değişmekle birlikte 190-200 bandından minimum gelir gibi düşünürdüm. 170 gayet rekabetçi fiyat olmuş

cansermo

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
616
1,343
2,520
27
Sakarya
Teknik özelliklere ve donanım listesine bu belgeden ulaşabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• 208-teknik-foy-ocak-21-web.763865.pdf
    1.2 MB · Görüntüleme: 0

mcb

Murat
Panpa
9 Ocak 2020
1,383
2
3,006
3,770
36
Avusturya
Marka
Mercedes

Valla ben de bakmadim açıkçası donanımlara falan da Türk milleti tasarımı önemser ve Peugeot'ya gider diye düşünüyorum :D Özellikle Polo'ya karşı PSA Grubu'nun eli çok güçlendi bu arabayla bence. Corsa da 208 de daha güzel duruyor.

ozanckl

Profesör
28 Nis 2019
202
1
307
1,385
31
Marka
Ford
Sadece 1.2 puretech motor ile mi satışa sunulacakmış ? 1.5 hdi manuel de bekliyordum açıkçası. Allure paket yeterli benim açımdan.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,629
1
64,437
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
alıyoz mu şimdi 208 noldu o işşş

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul

Ee bu Pöjo 2008?
Soran olursa tasarım dili dersiniz.

208/Corsa kardeşlerde yakıt sistemi ve aksla ilgili geri çağırmalar oldu diye hatırlıyorum. Ülkemize yeni üretimler geleceği için o konuda sorun olmaz. Ancak çıktıklarından bu yana bolca gördüğüm paylaşımlara göre siyah tavanlı PSA aracı almak tehlikeli. Corsa, C5 Aircross vs. bir çok farklı modelde gördüm, siyah tavanlarda boya atması, çatlaması oluyor. Dış etkenlere karşı çok dayanıksız.

simbat

anonim
Profesör
Beta Programı
16 Ara 2019
218
185
1,135
45
istanbul
Bugün kartaldaki bayiye gittim bir tane showroom aracı vardı sarı 208 gti donanım 250 bin dediler ,bye bye dedim o zaman sizlere 20 bin fazlasına itelemeye çalışıyorlar...

mehmeetakiff

Profesör
5 Haz 2020
519
1
946
2,020
22
Bir Yerler
Marka
Volkswagen
Ya cidden şu 208/2008 tasarımı ciddi manada beğeniyorum. Hatta öyle ki 2000-2016 arası araçları seven daha sonrasında tamamen oyuncaklı hale gelen arabaları pek sevemeyen benim bile bu aralık dışında kalan aşırı beğendiğim nadir arabalardan oldular sanırım...

umitoz

Ümit Öz
Elit Apaçi
9 May 2019
120
72
785
32
Marka
Honda
Beni de aradılar fiyatı az önce öğrendim bakalım benim de niyetim var 100 hp eat8 almaya hayırlısı herkes için.. 😊

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,676
2
9,592
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Sar oradan bana bi EAT8 mavi renk olsun :D motor donanım fark etmez renk mavi olsun yeter :D

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım