Yeni Polo fiyatları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Mehmet

Profesör
7 Eyl 2016
5,850
12,558
4,970
Japon araclarinin fiyatlari da pek uygun degil ki.Arada oyle cok aman aman dise dokunur bir fark yok.Japon araclarinin TR'ye Yen kurundan geldigine emin misiniz ?
Ben bir tek Subaru brz nin yen fiyatıyla geldiğini duymustum emin değilim ama

Son düzenleme:

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Japon araclarinin fiyatlari da pek uygun degil ki.Arada oyle cok aman aman dise dokunur bir fark yok.Japon araclarinin TR'ye Yen kurundan geldigine emin misiniz ?

Valla her yerde reklamları var. Kuru sabitledik felan fısık sloganları var.

Ekim_2017-lp-template-1140x420_tcm-3043-1133014.jpg

https://www.toyota.com.tr/current-o...gclsrc=aw.ds&dclid=CLyoluSD-tYCFS8x0wodoBQE3Q

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,295
45,944
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Birde @Garaj TV TV Auris Kia var filan demişti herhalde daha uygun fiyata önceki sayfalarda onlarda mantıklı bana göre @Cenk
Öyle tabii.. Almaya karar versem illa ki iyice araştırmak gerek. Ama benim önceliklerim turbo motor olsun, az yaksın, donanım olarak çok boş olmasın, hacim olarak da üzmesin gibi şeyler olduğu için her marka modele yönelemiyorum. Atmosferik motorlular mesela kafadan eleniyor benim için.

Mehmet

Profesör
7 Eyl 2016
5,850
12,558
4,970
Öyle tabii.. Almaya karar versem illa ki iyice araştırmak gerek. Ama benim önceliklerim turbo motor olsun, az yaksın, donanım olarak çok boş olmasın, hacim olarak da üzmesin gibi şeyler olduğu için her marka modele yönelemiyorum. Atmosferik motorlular mesela kafadan eleniyor benim için.
Valla benim için donanım o kadar önemli değil 24 yıl boyunca 72 model araba kullandığımız icin fark etmiyor. Atmosferik olayında da zaten dizel clioyla fazla km yapmıyoruz ondan dolayı yine sorun yok

Son düzenleme:

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Japon Yeni olmasıyla ilgili kısmı hala anlayamadım, ilanın neresinde Japon Yeni yazıyor?

Haberlerde, bloomberg tvde söylediler. Biz toyota olarak japon yenini artmasını istemiyoruz. bu bizim araçlarımızdaki fiyat avantajı sağlıyor. Ayrıca japonya hükümetide japon yeninin artmasını istemiyor. Fakat ihracat fazlası olduğu için istem dışı japon yeninin değerinde artış görülüyormuş.. Servis yedek parça ithalatında fiyatlar artıyor buda aracın piyasasını düşşmesine sebeb olabiliyormuş. vs vs vs

Bu açıklama yeterlimi...

Son düzenleme:

alptamer

Profesör
26 Eki 2016
995
1,903
2,270
İstanbul
Marka
BMW
Haberlerde, bloomberg tvde söylediler. Biz toyota olarak japon yenini artmasını istemiyoruz. bu bizim araçlarımızdaki fiyat avantajı sağlıyor. Ayrıca japonya hükümetide japon yeninin artmasını istemiyor. Fakat ihracat fazlası olduğu için istem dışı japon yeninin değerinde artış görülüyormuş.. Servis yedek parça ithalatında fiyatlar artıyor buda aracın piyasasını düşşmesine sebeb olabiliyormuş. vs vs vs

Bu açıklama yeterlimi...

Hayır değil, çünkü hala Japon Yeni ile ithalat hakkında bir cümle yok. C-HR gibi otomobiller Türkiye'de Euro üzerinden (muhtemelen) alınmış hammaddeler ve parçalar ile üretiliyor. Adam Euro ile yaptığı otomobili neden burada Japon Yeni ile satsın ki?

Japonya'dakiler tamamen Japonya'da üretiliyordur, Japon yeni üzerinden satılıyordur orası ayrı. Toyota Türkiye orada artmasını tabii ki istemez, eğer artarsa tüm dünyada fiyatlar artacak çünkü. Sonuçta dünya'daki en ucuz Toyota'lar Japonya'da olmalı.
İhracat fazlası meselesi ise şöyle: Japonya'da üretilen otomobiller yakın ülkelere ihracat ediliyor. Onun da bizimle ilgisi yok.

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Hayır değil, çünkü hala Japon Yeni ile ithalat hakkında bir cümle yok. C-HR gibi otomobiller Türkiye'de Euro üzerinden (muhtemelen) alınmış hammaddeler ve parçalar ile üretiliyor. Adam Euro ile yaptığı otomobili neden burada Japon Yeni ile satsın ki?

Japonya'dakiler tamamen Japonya'da üretiliyordur, Japon yeni üzerinden satılıyordur orası ayrı. Toyota Türkiye orada artmasını tabii ki istemez, eğer artarsa tüm dünyada fiyatlar artacak çünkü. Sonuçta dünya'daki en ucuz Toyota'lar Japonya'da olmalı.
İhracat fazlası meselesi ise şöyle: Japonya'da üretilen otomobiller yakın ülkelere ihracat ediliyor. Onun da bizimle ilgisi yok.

Ben bilmem, ben açıklamayı izledim. Anladığım bu. Gerisi beni enterese etmiyor. Araba ucuzmu ucuz. Corollanın fiyatı çiçek gibi .

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul

Yaris, Yaris hibrit-Fransa
Auris, Auris touring, Auris hibrit-İngiltere
Corolla-Türkiye
Verso-Türkiye
Avensis, Avensis touring-İngiltere
Rav4, Rav4 hibrit-İngiltere
Hilux-Tayland
Land Cruiser-Japonya
Land Cruiser Prado-Rusya
Prius-Japonya

Türkiye'de satışta olan modellerin üretim yerleri bildiğim kadarıyla böyle. Bayilerde de hep euro odaklı konuşuluyor.

*Konu adına mesajı yazdıktan sonra baktım, bilsem yazmazdım.

Mehmet

Profesör
7 Eyl 2016
5,850
12,558
4,970
Yaris, Yaris hibrit-Fransa
Auris, Auris touring, Auris hibrit-İngiltere
Corolla-Türkiye
Verso-Türkiye
Avensis, Avensis touring-İngiltere
Rav4, Rav4 hibrit-İngiltere
Hilux-Tayland
Land Cruiser-Japonya
Land Cruiser Prado-Rusya
Prius-Japonya

Türkiye'de satışta olan modellerin üretim yerleri bildiğim kadarıyla böyle. Bayilerde de hep euro odaklı konuşuluyor.

*Konu adına mesajı yazdıktan sonra baktım, bilsem yazmazdım.
Verso Türkiye'de üretiliyor demek ki japonyada üretiliyor sanıyordum ben şaşırdım bir an

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,295
45,944
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Valla benim için donanım o kadar önemli değil 24 yıl boyunca 72 model araba kullandığımız icin fark etmiyor. Atmosferik olayında da zaten dizel clioyla fazla km yapmıyoruz ondan dolayı yine sorun yok
Bu saatten sonra dizel araba zaten almam, fiyat farkını amorti edemiyorlar. Ama atmosferik içinse benim yaşadığım bölge uygun değil. Yokuşlar bol olduğu için ara hızlanmalarda illa vites küçültüp devir çevirmemi gerektirmeyecek, alt vites ve devirleri de ölü olmayan motor lazım. Atmosferikte bunları yapmaya başladığında yakmaya başlıyor. Hem atmosferiğe binip hem tonla benzin parası ödeyemem.

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Bu saatten sonra dizel araba zaten almam, fiyat farkını amorti edemiyorlar. Ama atmosferik içinse benim yaşadığım bölge uygun değil. Yokuşlar bol olduğu için ara hızlanmalarda illa vites küçültüp devir çevirmemi gerektirmeyecek, alt vites ve devirleri de ölü olmayan motor lazım. Atmosferikte bunları yapmaya başladığında yakmaya başlıyor. Hem atmosferiğe binip hem tonla benzin parası ödeyemem.

Aman diyim, rampa rampa yolların varsa, atmosferik pek çekeilmiyor. :) Benim en büyük avantajım tüm gittiğim yollar otoban .

Mehmet

Profesör
7 Eyl 2016
5,850
12,558
4,970
Yok ben de almam bundan sonra bizimkilere de aldirmam dizel. Engelli indirimi ile uyguna geldiği için aldık biz de 2 yıl önce yoksa fazla km yapmayacağımiz dan dolayı benzinli alacaktik zaten. Bundan sonra arabayı değiştirmek nasip olursa az yakan yeni nesil turbo benzinli düşünüyoruz tabi engelli indirimi ile ilerleyen süreç ne gösterecek Allah bilir

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,295
45,944
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Aman diyim, rampa rampa yolların varsa, atmosferik pek çekeilmiyor. :) Benim en büyük avantajım tüm gittiğim yollar otoban .
Yok ben de almam bundan sonra bizimkilere de aldirmam dizel. Engelli indirimi ile uyguna geldiği için aldık biz de 2 yıl önce yoksa fazla km yapmayacağımiz dan dolayı benzinli alacaktik. Bundan sonra arabayı değiştirmek nasip olursa az yakan yeni nesil turbo benzinli düşünüyoruz tabi engelli indirimi ile ilerleyen süreçte ne gösterecek Allah bilir
Otoban veya bolca düzlük olsa atmosferikten çekinmem kesinlikle ama yokuş gördüğü vakit atmosferik motor başlıyor deli gibi tüketmeye. Gitsin istersen de daha artıyor. Uzun yol olsa tüketimi dengelerim ama şehir içinde o dengeyi tutturamam.

Düşük hacimli turbo beslemeli motorlar çok pratikler. Hem iyi kaçıyorlar hem az yakıyorlar. İnşaallah hayırlısı olur hocam.

Mehmet

Profesör
7 Eyl 2016
5,850
12,558
4,970
Otoban veya bolca düzlük olsa atmosferikten çekinmem kesinlikle ama yokuş gördüğü vakit atmosferik motor başlıyor deli gibi tüketmeye. Gitsin istersen de daha artıyor. Uzun yol olsa tüketimi dengelerim ama şehir içinde o dengeyi tutturamam.

Düşük hacimli turbo beslemeli motorlar çok pratikler. Hem iyi kaçıyorlar hem az yakıyorlar. İnşaallah hayırlısı olur hocam.
Çok teşekkürler Allah razı olsun hocam;)

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım