Alır mısınız ?

• Evet

Kullanılan: 63 57.3%
  • Hayır

Kullanılan: 15 13.6%
  • Belki alabilirim.

Kullanılan: 32 29.1%

• Kullanılan toplam oy
    110

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Hiçbir fikrim yok fiyatlar hakkında o yüzden linç etmeyin :D
200 beygirlik versiyonu 120bin TL, 400. beygirlik 4x4 versiyonu 150Bin TL olsa alır mısınız ? Paranız olsa alır mıydınız ?
Bu beygirlere bu fiyatlar bizim için çok uçuk gelebilir ama yurtdışında insanlar cidden 40-50bin birimlere alıyorlar açıkçası bu kadar beygire bu para düşünmesi bile heyecanlandırıyor beni. :)

Kagan

Driver
Panpa
8 Eyl 2016
1,263
2,245
2,570
Ankara
C-Hatchback bu fiyata olursa evet, çok net.
Zaten ucuza çıkarsa 2. el de düşmeye başlar, ön siparişte hızlıca eldekileri satsak alınır.

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Denek olmam, o bir gerçek. Fiyatı ne kadar olur hiç bir fikrim yok. Neticede bu aracın muadili bir makine Türkiye'de olmadığı için fiyatlandırma tahmini yapmak güç. Zaman geçer, insanlar alır kullanır. Türkiye genelinde elektrikli araç için gereken altyapı geliştirmesi tamamlanır. Eksikleri giderilir ancak öyle düşünürüm. Ama prototipe bakıldığında otomobil özelinde gayet alınası duruyor.

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Zamana, ürüne ve hizmete bağlı fikrim değişir ama genel manada eğer bana biri 200 küsür beygirli arkadan itiş tam elektrikli 500 km menzilli bir Sedan aracı 120 ye verse ben alamasam da-maddi olarak- eşime dostuma aldırır sonra ben de ondan alırım.

Son düzenleme:

quattroportem90

Asfalt Kurutucu
21 Kas 2019
124
97
560
34
İzmir
Marka
Aixam
yerli otomobilin söylediğiniz fiyatlara satılması bana göre hayal bile değil. bunun çok daha üstü fiyatlara satılacaktır. o fiyatlara da bırakın yerliyi ithal otomobil almaya da karşıyım. örneğin 200 küsür binlere f30 316i almak da akıl karı değil bence...

Tatarzapata

Asfalt Kurutucu
19 Şub 2019
109
79
585
37
Marka
Audi
Burada tahminim araçların tasarımını eleştirecek kişi sayısı çok değil fakat fiyatlarla ilgili baya bir hurafe var umarım fiyatlar muadilleriyle aynı olmaz ki seçim açısından kolaylaşsın işimiz. Muadili şu an yok ama piyasaya çıkış tarihinde ben olur diye düşünüyorum. Maalesef Türkiye'de araç alacaklar kalkıp da sadece yerli üretim diye bu aracı tercih etmez fiyat farkı olmazsa ama fiyat uygun olur muadillerinden altta kalırsa bence alınası araç hatta alternatifi yok şu an

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Burada tahminim araçların tasarımını eleştirecek kişi sayısı çok değil fakat fiyatlarla ilgili baya bir hurafe var umarım fiyatlar muadilleriyle aynı olmaz ki seçim açısından kolaylaşsın işimiz. Muadili şu an yok ama piyasaya çıkış tarihinde ben olur diye düşünüyorum. Maalesef Türkiye'de araç alacaklar kalkıp da sadece yerli üretim diye bu aracı tercih etmez fiyat farkı olmazsa ama fiyat uygun olur muadillerinden altta kalırsa bence alınası araç hatta alternatifi yok şu an
Bende öyle düşünüyorum, umarım 200bini aşmaz, segment farkı var ama, 200bine 1.6 tdi 120 bg dsg passat mı alırım ? Yoksa 400bg veya 200bg elektrikli yerli üretim bir sedan otomobil mi ? Tercih çok net bence.

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Denek olmam, o bir gerçek. Fiyatı ne kadar olur hiç bir fikrim yok. Neticede bu aracın muadili bir makine Türkiye'de olmadığı için fiyatlandırma tahmini yapmak güç. Zaman geçer, insanlar alır kullanır. Türkiye genelinde elektrikli araç için gereken altyapı geliştirmesi tamamlanır. Eksikleri giderilir ancak öyle düşünürüm. Ama prototipe bakıldığında otomobil özelinde gayet alınası duruyor.
2022’ye kadar Türkiye tam olarak hazır olacakmış altyapıya, ben istanbul da oturuyorum sıkıntı çekeceğimi sanmam.

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Bir tanesinin ne kadar maliyeti var bilsem yine tahmin edilebilir ama şu durum da çok zor.
yerli otomobilin söylediğiniz fiyatlara satılması bana göre hayal bile değil. bunun çok daha üstü fiyatlara satılacaktır. o fiyatlara da bırakın yerliyi ithal otomobil almaya da karşıyım. örneğin 200 küsür binlere f30 316i almak da akıl karı değil bence...
150bin TL’ye şuan c sedan veya c hb 2.el temiz dizel otm. araç alınabiliyor.

Tatarzapata

Asfalt Kurutucu
19 Şub 2019
109
79
585
37
Marka
Audi
Bende öyle düşünüyorum, umarım 200bini aşmaz, segment farkı var ama, 200bine 1.6 tdi 120 bg dsg passat mı alırım ? Yoksa 400bg veya 200bg elektrikli yerli üretim bir sedan otomobil mi ? Tercih çok net bence.
Vergilerle ilgili sıkıntı olur mu peki 400 bg lik aracın vergisi de az buz olmaz ? :D

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Vergilerle ilgili sıkıntı olur mu peki 400 bg lik aracın vergisi de az buz olmaz ? :D
Hocam işte orada yerli otomobilin avantajı çıkıcak.
Zaten elektrikli olduğu için hacim yok, vergilendirme sıkıntı olmaz, yapan kişiler vergi durumunu biliyordur zaten ona göre hareket etmişlerdir ki 400bg seçenek mevcut, ülkemizin maddi durumu belliyken 200-250bin TL’lere satılacağını sanmıyorum, en azından 200 beygirliğin.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
2022’ye kadar Türkiye tam olarak hazır olacakmış altyapıya, ben istanbul da oturuyorum sıkıntı çekeceğimi sanmam.
Metropollerde o sıkıntı zaten yaşanmaz ama Anadolu şehirlerinde, küçük illerde bu altyapı çalışması daha zorlayıcı olacaktır. Yani otomobil üretime geçti, cebimde param var hadi gidip alayım diyebilecek kadar basit bir durum değil. Keza servis ve yedek parça da bu konuda etkendir. Yıllarca C segmentinin en iyi araçlarından biri olarak görülen Mazda'nın servis ağı ve yedek parça sıkıntısı yüzünden ah vah diyerek alınamadığına da şahit olduk neticede.

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Ya arkadaşlar bindiğim araç 140 bin TL ve 115 bg önden çekiş dizel bir araç.
160’a elektrikli arkadan itiş 200beygir araba alınıyor vallahi çağ atlarım ya ahahahahah

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Metropollerde o sıkıntı zaten yaşanmaz ama Anadolu şehirlerinde, küçük illerde bu altyapı çalışması daha zorlayıcı olacaktır. Yani otomobil üretime geçti, cebimde param var hadi gidip alayım diyebilecek kadar basit bir durum değil. Keza servis ve yedek parça da bu konuda etkendir. Yıllarca C segmentinin en iyi araçlarından biri olarak görülen Mazda'nın servis ağı ve yedek parça sıkıntısı yüzünden ah vah diyerek alınamadığına da şahit olduk neticede.
Haklısın, ama elektrikli olduğundan dolayı içten yanmalı motorlara göre daha az parça var sanırım, motorlar direk tekerler de zaten, araçta yerli üretim olduğundan parçaları burda üretilmeyecek mi ? Bir zaman sonra yedek parça sorunu kalkabilir ortadan, yada seri üretime geçmeden önce stoklasınlar parçaları :D

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Satış sonrası servis ve yedek parça ağı sağlıklı şekilde oturmadıkça almam.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
alt yapı teknik destek servis fiyat, satılacak fiyata daha iyisini alamayacak olmam vs tüm seçenekleri düşünüp her bi şeyi başarıyorsa neden olmasın. Tasarımlar cidden hoş

selimcicekyurt

Selim
Profesör
10 Eyl 2016
766
1,134
2,320
23
İstanbul
Marka
Opel
Bence araçlar çok güzel olmuş tasarım olarak. Teknik veriler de başarılı duruyor. Bu konuya bir açıklık getirildi mi bilgim yok fakat servis ağı nasıl olacak? Örn herhangi bir marka ile anlaşıp o bayiden servis desteği alınabilecekse bence alınır.

Diaspolis

Panpa
Destekçi
Beta Programı
27 Ara 2017
2,556
1
5,978
4,270
Yanlış düşünüyorsam düzeltin ama özellikle servis mevzusu içten yanmalı motorlu araçlar gibi olmadığından bunun öneminin çok daha düşük olduğuna inanıyorum ki bunu teslada görüyoruz mesela videodaki araç 80binde ilk bakımına gitmiş, bakım yapılmış ve değişen parçaları olmuş, normal araçların bakımıyla tabi ki alakasız.

İlk etapta çok yaygın bir servis ağı olacağını da düşünmüyorum.
Şarj konusunda dahi sıkıntı yaşayacak bir şehirde servis olmasının zaten bir anlamı yok. Metropol şehirlerde servisler olacaktır onun dışında da bölge bölge bir kaç yakın şehire hitap edecek şekilde servisler kurulabilirse çok güzel olur.

Son düzenleme:
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım