youtube'taki otomobil kanalları hakkındaki yorumlarınız...

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Severek izlediğim kanal kalmadı malesef, hem vaktim yok hem param. Bu yüzden denk gelirse Sekizsilindir'den güncel ilgimi çeken içerik varsa onu, yoksa "daha ucuza mal edilebilecek bir araç anlatmış mıdır" düşüncesiyle Birkan Demir Çalışkan'dan güncel içeriklere bakıyorum arada. Instagram'da takip ettiğim petrolhead abiler de sayılı; Sinan, Burak Ertem, Aras Dinçer ve bir dizi ralli tutkunu...

Düzenli takip ettiğim kanallar genelde sevmediğim tiplerin kanalları. arada girer stalk yaparım.
Tuzu kuru doktor abi var, kardeşiyle birlikte refah ve görmemişlik seviyelerini ne derece artırmışlar, yine sanayide hangi ustayı zengin etmişler diye bakar, kusar kaçarım.
Hala abone kasan feno abinin hangi yandaşın süper sporunu yağlayıp cilaladığına bakar, "ferrari'sini satan bilge" pozisyonuna geleceği günü tahmin etmeye çalışırım. yancısı pilot abinin de twitterda muhalif, instada "ekmek parası" modunda takılışına acı acı güler çıkarım.

bunu bir sıraya koyup, etkinlik halinde planlayıp bilet kesmeyi düşünüyorum. bizim de bi yerlerden ekmeğimize bakmamız lazım artık.
Tuzu kuru doktor abi ve kardesinin bugune kadar kac kisi ile arasi bozuldu sayamadim…

TheDavsanci

Furkan T.oğlu
Profesör
21 Haz 2020
142
146
1,235
27
Gaziantep, Araban
Ben şahsen Sekizsilindir'e takılıyorum çoğunlukla. Onları da ta Facebook döneminden beri takip ediyorum, kaç yıl oldu bilmem. Teknik bilgi, profesyonel anlatım ama bir şekilde de samimiyet var Ethem Bey'de, ki kendisi bir mühendis zaten. Tozlu Garaj serisi ve Gündelik serisi çok dikkatimi çekiyor. Ayrıca bana otobüsleri ve off-roadı sevdiren kanaldır Sekizsilindir. İkinci sırada Otomobil Günlüklerim var. Adam hiperrealist. Ekonomik tahlilleri, ulaşılabilir araçları lafı çok uzatmadan yeterli bir detay seviyesinde anlatması, özellikle w124 ve Hondacı olması benim dikkatimi çekiyor. Anlatan Adamlar şu sıralar Project Cebeci diye bir iş üzerinde çalışıyor ve aracın toplama sürecini tamiratlarla beraber çekip işin mekanik kısmına dair bilgilendirici işler yapıyorlar. İzliyorum bu sebeple. Kanal evrimi Fast and Furious veya Forza Horizon kafasından giden, yani önceden zır otomobil ruhu ve araba sevdası üstünden giden sonra ılık ılık elit yutubır kıvamına gelen Doğan Kabak'a takılıyorum ara sıra. Ben eskisi kadar olmasa da sevip takip ediyorum yani. Bir de Otopark'a takılıyorum. Youtube üzerinden eskisi kadar takip etmesem de her gün forumdayım Otopark'ta da.

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,917
2
24,223
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Türkiye menşeili kanalların hiçbirine abone değilim.Yabancı 12 tane kanalı takip ediyorum.Acaba Türkiye kanallarında ne kadar farkediyor diye baktığım kanallar Kim geçer,Otopark belki sekerse diğer alternatif kanallar

Onemanband

Fatih
Panpa
8 Eyl 2016
1,135
1
3,133
3,770
İstanbul
Marka
Skoda
Saygım sadece o adamın mesleğine olur geri kalan yorumuna +1
ben mesleğinden bağımsız, başarı çizgisi üzerinde yürüyüp ısrarla öte geçememesine saygı duyuyorum. cerrah olucan, otomobilci olucan elinde kamera çekim&kurgu her şeyiyle de kendin uğraşıcan ama ısrarla kumda oynar gibi tek başına takılıp durucan. çok acayip bi adam gerçekten. bir de Japonic var, o da öyle ama sanırım tercihen öyle kalmak istiyor. bilemedim

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
ben mesleğinden bağımsız, başarı çizgisi üzerinde yürüyüp ısrarla öte geçememesine saygı duyuyorum. cerrah olucan, otomobilci olucan elinde kamera çekim&kurgu her şeyiyle de kendin uğraşıcan ama ısrarla kumda oynar gibi tek başına takılıp durucan. çok acayip bi adam gerçekten. bir de Japonic var, o da öyle ama sanırım tercihen öyle kalmak istiyor. bilemedim
Japonic ulkeden kacanlardan eski abilerden :)
Ayrica yikamaci kardesler cok cakallik pesinde ondan

Onemanband

Fatih
Panpa
8 Eyl 2016
1,135
1
3,133
3,770
İstanbul
Marka
Skoda
Japonic ulkeden kacanlardan eski abilerden :)
Ayrica yikamaci kardesler cok cakallik pesinde ondan
orası beni ilgilendirmiyor ama JDM cennetinde cebinde parası, yabancı dili de varken sayfayı 3-4m yapması gerekirdi. keko keko fotoğraflar paylaşıyor çiçek gibi R34'ler ile. birkaç kez mail attım çektiğin fotoğrafları yolla ücretsiz editleyeyim adam gibi paylaş şunları diye ama oralı olmadı. Avrupa'ya gitti de eli kamera tutan birine denk geldi sanırım çekim yaptıracam falan yazmış

Alper45

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,075
3,075
4,070
26
Dr. Noyan'ın ilk testlerinden olan hybrid X5, G11 730i, 640d xd testleri çok güzeldi bence, sonradan ben de takip etmeyi bıraktım.

Son düzenleme:

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
orası beni ilgilendirmiyor ama JDM cennetinde cebinde parası, yabancı dili de varken sayfayı 3-4m yapması gerekirdi. keko keko fotoğraflar paylaşıyor çiçek gibi R34'ler ile. birkaç kez mail attım çektiğin fotoğrafları yolla ücretsiz editleyeyim adam gibi paylaş şunları diye ama oralı olmadı. Avrupa'ya gitti de eli kamera tutan birine denk geldi sanırım çekim yaptıracam falan yazmış
Lafim size gibi olacak ama aslinda kisisel algilamayin.

genelde bu yorumlara orasi beni ilgilendirmiyor cevaplari geliyor.

beni baya ilgilendiriyor. Ben 2009 da universiteye girerken sorulari caldilar , kontejyanlar doldu ben giremedim istedigim yere dolayisi ile hakkimi caldilar.

kendileri benim vergimle benim paramla boyuna gezdiler (evet bunlari gorduk) altilarina arabalar cektiler yine bogazimdaki lokmayi caldilar.

o adam oraya kendi gitmedi. Bagli oldugu yapinin japonya ayagi ile gitti (evrak ve resimlerle kanitlandi) kim bilir kac kisinin onune gecti, herkesin sahip olamayacagi haklara otomatik sahip oldu. Birde orada cezalar yedi ehliyetine el konuldu ustune turkleri rezil etti.

yani beni ilgilendirmiyor laflari bana mantiksiz geliyor. Milyonlarca insanin hakkini caldilar.

o zamanlar elini opuyorlardi bakin yapmayin dedik o donem onlara karsi olanlar soguk odalara gonderiliyordu, simdi tam tersi karsi olmayanlar soguk odalara gidiyor. Bunca insanin hakkini yiyenlere ben hakkimida helal etmiyorum.

bunlara laf etmeye etmeye bu kadar tepemize ciktilar, beni o yuzden baya alakadar ediyor acikcasi.

Son düzenleme:

Onemanband

Fatih
Panpa
8 Eyl 2016
1,135
1
3,133
3,770
İstanbul
Marka
Skoda
Lafim size gibi olacak ama aslinda kisisel algilamayin.

genelde bu yorumlara orasi beni ilgilendirmiyor cevaplari geliyor.

beni baya ilgilendiriyor. Ben 2009 da universiteye girerken sorulari caldilar , kontejyanlar doldu ben giremedim istedigim yere dolayisi ile hakkimi caldilar.

kendileri benim vergimle benim paramla boyuna gezdiler (evet bunlari gorduk) altilarina arabalar cektiler yine bogazimdaki lokmayi caldilar.

o adam oraya kendi gitmedi. Bagli oldugu yapinin japonya ayagi ile gitti (evrak ve resimlerle kanitlandi) kim bilir kac kisinin onune gecti, herkesin sahip olamayacagi haklara otomatik sahip oldu. Birde orada cezalar yedi ehliyetine el konuldu ustune turkleri rezil etti.

yani beni ilgilendirmiyor laflari bana mantiksiz geliyor. Milyonlarca insanin hakkini caldilar.

o zamanlar elini opuyorlardi bakin yapmayin dedik o donem onlara karsi olanlar soguk odalara gonderiliyordu, simdi tam tersi karsi olmayanlar soguk odalara gidiyor. Bunca insanin hakkini yiyenlere ben hakkimida helal etmiyorum.

bunlara laf etmeye etmeye bu kadar tepemize ciktilar, beni o yuzden baya alakadar ediyor acikcasi.
yoo neden kişisel algılayayım, tanımıyoruz birbirimizi sonuçta. benim kadar zarar görmemişsinizdir emin olabilirsiniz, bakın sizi hiç tanımadan konuşuyorum o derece :)

konu çerçevesinden sapmadan bir iki cümleyle bu başlık altında sonlandırmış olayım, isterseniz özelde devam ederiz :)
bu başlık altında konuşulan insanların hiçbirinin şahs görüşleri beni ilgilendirmiyor, japonic'i ilk izlediğimde zaten anlamıştım. aynı şekilde ihale çocuklarının arabalarını inceleyip yandaş tayfayla takılan, değirmenlerine su taşıyan tiplere de sadece acıyarak bakar geçerim. bence hiçbir farkları yok.

vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır. bunun dışında yapabileceğim bir şey yoksa konuşmanın da çok manası yok bence

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,071
4,358
4,220
varsova
Marka
Porsche
videolarda “ben samimiyim ondan cok izlenior’ diyen feno olumsuz yorum olunca siliyor engelliyor, evet cok samimisin , sahte gülüşleri anlamak bu kadar mi zor bilmiyorum ama bana itici geliyor.

araba videosu ceken abla once ne diyeceğine bir çalışsa fena olmayacak yalan yanlis seyler soluyor mimarmiymiş neymis bence ya mesut cevik gibi yuzeysel anlatsin riske girmesin yada mimarliga devam etsin.

bu arada mesut cevik araba incelerken yanlis soylememek adina teknik kisma girmiyor bence cok mantıklı, bir qq videosuna denk gelmiştim, başarılıydı arabaya uzak birisine yetecek kadar bilgi var.

az takipcili unlu olmamis araba incelemeleri daha cok hosuma gidiyor.

kaplamaci var bi de meshur, neden izlendigine hala anlam veremedigim bir youtube kanali

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,067
6,945
5,020
github.com
Marka
BMW
Eskiden otomobil testlerini çok büyük iştahla izlediğimi hatırlıyorum. Ama artık maalesef hem x arabasının felan yerinde kullanılan plastik materyalin kalitesinin beni çok çekmemesi hem de odağımı F1'e çevirmemden dolayı bahsi geçen YouTube kanallarının videolarını 3 4 yıldır pek izlemiyorum. İzlediğim bir kaç yabancı YouTube kanalı var biri 2016 F1 dünya şampiyonu Nico Rosberg. Çok iyi otomobilleri Monaco manzarasıyla buluşturup üstüne teknik olarak aşırı doyurucu yorumlar yapıyor. Fav videom ektedir.
Diğer izlediğim kanal Seen Through Glass. Bu elemanda çok düşük kilometrede Ferrari 360 Modena var. Yakın zaman önce restorasyondan geçirdi ve şu an road tripler vs yapıyor. Haricinde markalardan aldığı süper sporlarla şehrin en iyi noktalarında kahve etkinliği vs de düzenliyor ki izlemesi aşırı keyifli

racer

Sedat
Profesör
27 Eyl 2021
223
350
1,085
29
ankara
Marka
Ford
bir yorum da doğan kabak videolarına yapmak istedim. 35 yaş üstü koca koca adamların şımarık ergen youtuberlar gibi yok "sea" yok bagaj testi falan çekip "aşırı mutluyuz kopuyoruz" havalarındaki videolarını itici buluyorum...

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,030
7
51,360
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
bir yorum da doğan kabak videolarına yapmak istedim. 35 yaş üstü koca koca adamların şımarık ergen youtuberlar gibi yok "sea" yok bagaj testi falan çekip "aşırı mutluyuz kopuyoruz" havalarındaki videolarını itici buluyorum...
yapmacik geliyor bana, birde samimiyiz ondan izleniyoruz soylemi var surekli.
Ben de hiç haz etmiyorum videolarından. Fakat şöyle bir gerçek var: Adam bir şekilde oyunu kuralına göre oynamış, milletin nabzını iyi yakalamış. Bu yönü takdiri hak ediyor. :D Otomotiv dalında muhtemelen en iyi kazanan youtuber.
Şahsen otomobil incelemeleriyle ilgili bir kanal açacak olsam kendisinden fikir almak isterdim. Ha, aklıma yatar mı yatmaz mı o ayrı konu :D

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,228
45,823
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Otomobilden çok anlamayan ama merakı olan, tanıdığım veya tanımayıp konuşmalarına şahit olduğum her yaş grubundan kişinin izliyorum dediği ilk kanal Doğan Kabak. Bunun en büyük sebebi de işin magazin kısmına eğilip bağlantılarını iyi ayarlamış ve ona göre arabaları bulmuş olması. Kanalında shelby gt 500, Ferrari, Bugatti, Ford GT gibi araçları gördüğü zaman bu bahsettiğim arabadan pek anlamayan izleyiciler, ' ha bu adam bu arabaları çekebiliyorsa demek ki bu işten anlıyor ' kanısına varıyorlar. Otomobillerden gerçekten anlayan kitle de bu egzotik araçları öyle ya da böyle meraktan görüp izlemek istiyor. Yani Doğan Kabak, bir şekilde her iki izleyici kitlesinin ilgisini de çoğunlukla çekebiliyor. Arabadan pek anlamayan grup ' vay be ne araçlar çekiyor. Demek işi biliyor ' kafasıyla izliyor, otomobilden anlayan kitle de tamamen merakından izliyor. İşin magazin boyutuna yöneliyor ve bence ona kazandıran da bu.

Son düzenleme:

Onemanband

Fatih
Panpa
8 Eyl 2016
1,135
1
3,133
3,770
İstanbul
Marka
Skoda
arkadaşlar :) Doğan'ı Otopark'tan biliyoruz zaten. eski videolar duruyordur zaten açıp izleyebilirsiniz. Oyunu kuralına göre oynamış olma ihtimalini o zaman bir daha konuşalım. Youtube'a adım atmak için win-win ilişkisi içinde olacağı bir kanal seçti, bunu muhtemelen iyi bir mentor sayesinde yaptı. O dönem Otopark otomobil temininde bile zorluk çekiyordu, kendisinin de internetin i'sinden bile haberi yoktu. biraz palazlandıktan sonra zaten yolları ayırdılar. (ya da Doğan alacağını aldı ve gitti orasını bilemiyorum)

O günden itibaren kanala yaptıkları herhangi birimizin yapabileceği türden şeyler değil. Ciddi bir çevresi var zaten kısa bir ekşisözlük aramasıyla ulaşabilirsiniz. Otopark'tan ayrılıp kendi kanalını açtığı günden itibaren de ajanslar ile çalışıyor; https://www.stagemedya.com/influencer/

işte benim midemin bulandığı kısım da burada başlıyor. Şimdi sorsam herkes Oğuzhan Uğur'a toz kondurmaz. vatan millet sakarya, yardırıp gidiyor paşamın evladı. ama iş "ekmek parası" olunca malum parti tayfasından ekmek yiyen galericinin dükkanından çıkmıyor. Doğan ile aynı ajansa çalışıyorlar. Ümit Erdim yine aynı, twitter'da Halk TV, Instagram'da TV8 modunda takılıyor. Biri kalkıp eleştirdiğinde de engel, blok, aparkat Allah ne verdiyse dalıyorlar.

Çarşıları pazar olsun, ne diyelim.

OnurKartal

Onur Kartal
Asfalt Kurutucu
3 May 2020
25
98
635
31
İngiltere/Lincolnshire
Marka
Jaguar
Bende ortalama 2 senedir youtube'da otomobiller ile ilgili içerik üretiyorum fırsat buldukça. Günümüzde artık youtube tam bir ticari endüstriye dönüştüğü için kanal sahipleri izleyici ne istiyorsa onu vermeye çalışıyor. Kendini yansıtmak, istediği içeriği yapmaktan çıktı iş. Önceden youtubeda her arz kendi talebini yaratırdı şimdi ise talebe göre arz. Bir kanal bir otomobili çekiyor, video iyi izlendiyse bir sonraki hafta diğer kanallarda gidip hemen aynı arabayı bulup video çekiyor. Clickbait başlıklar genellikle. Otomobil ile ilgili bilgi değilde daha çok izleyiciyi ekranda tutmak, eğlendirmek veya hediye ve çekiliş gibi oltalar ile ava çıkmakta diyebiliriz. Ben başarılı olabildiğimi düşünmüyorum, çok geniş kitlelere ulaşamadım. Videoları gereksiz uzun tutuyorum, görsel değilde işitsel bir çok teknik bilgi vermeye çalışıyorum bu sebeple ki kar topu etkisini yakalayamadım. Büyümesi için yapılması gerekenleri tabi ki biliyorum ama o zaman ben ben olmaktan çıkacağım ve izleyicinin maskotu gibi olacağım, bu da beni kötü hissettirir. Halbuki bitane dandik e36 alıp her köşe başında yanlayarak video çeksem şimdi muhtemelen reklam iş birlikleri filan yapıp aynalı bir güneş gözlüğü ile 15-16 yaş kitlesine otomobil üzerine ahkam kesiyor olabilirdim. Saygılar, sevgiler :)

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım