Haberler

Savaşa O da girecekSon raporlara göre Audi, Fiat 500 ve Mini Cooper ile rekabet için yeni bir şehir aracı çalışmalarına başladı.

Detaylar kısıtlı fakat yabancı basına göre araç, konsept olarak 2016 Paris Motor Şov’unda sergilenecek. Eğer aracın üretimi doğrulanırsa, yeni Audi’nin iki ve dört kapılı modelleriyle 2020 yılına kadar karşımızda olacağını söyleyebiliriz.

Yabancı basında araç hakkında elde ettiğimiz bir diğer bilgi ise yeni Audi’nin MQB platformuna dayanan yeni bir mimariyle karşımızda olacağı. Modelin 110 beygirlik üç silindirli benzinli motorun yanı sıra yine üç silindirli 100 beygirlik bir dizel motorla gelmesi bekleniyor. Aracın 201 km menzile çıkabilen 80 beygir (60 kW) veya 120 beygirlik (90 kW) elektrikli bir versiyonunun da olması beklentiler arasında.

İlginçtir ki, araç hakkında pek çok yüksek performanslı versiyondan söz ediliyor. Bunlardan birisi de Ducati kaynaklı 1.2 litre benzinli iki silindirli 200 beygirlik bir versiyon.

aesert

Çocukluğunu halı üstüne kurduğu hayali pistlerde geçiren bir otomobil tutkunu. 1994 doğumlu. Muhasebe ve Finansal Yönetim öğrencisi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu