Haberler

Tofaş, 56 tane Egea’yı hibe ediyor
Tofaş’tan mesleki eğitime büyük destek!

Mesleki eğitimi destekleyecek yepyeni bir projeyi hayata geçiren Tofaş, “Mesleki Eğitime Destek Programı” kapsamında 15’i kesit olarak hazırlanmış 56 adet Egea otomobili, üniversite ve lise atölye çalışmalarında kullanılmak üzere hibe ediyor.

Türk otomotiv devi, 3.5 milyon liralık kaynak ayırarak hayata geçirdiği program kapsamında, öğrencilerin otomobil üzerinde araştırma-geliştirme safhalarını ve çalışma prensiplerini deneyimlemeleri hedefleniyor.

Hibe edilen araçlar Türkiye genelinde yer alan 43 üniversite ve 13 meslek lisesine gönderilecek.

Araçların teslimatına Mart 2017 itibarıyla başlanacak.

Tofaş’ın eğitime destek programı kapsamında, kurumların araç ihtiyaçlarının yanı sıra uzman eğitmen desteği de sağlanacak.

Sektöre kalifiye gençler yetiştirmeyi hedefliyoruz!

Mesleki Eğitime Destek projesiyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Tofaş CEO’su Cengiz Eroldu, şirket olarak toplumun öncelikli ihtiyaçlarına yönelik kalıcı ve sürdürülebilir projeler gerçekleştirmeye önem verdiklerini vurguladı.

Cengiz Eroldu, “Şirketimiz uzun yıllardan bu yana yetişmiş gençleri sektöre kazandırarak hem ülke ekonomisini hem de istihdamı temelden desteklemeye yönelik çalışmalara imza atıyor.”

”Mesleki Eğitime Destek projesiyle hedefimiz; üniversitelere, liselere ve öğrencilere katkı sağlayarak özellikle uygulamalı eğitim alanında daha kalifiye ve donanımlı gençlerin yetişmesine destek olmak!” dedi.

Tofaş, 2016 yılını 970.2 milyon liralık net kar ile kapamıştı!

Geçen yıl Türk otomotiv endüstrisinde 383 bin adetle en yüksek üretimi yapan şirket, 280 bin adetle ihracat lideri olmuştu.

Fiat Egea Sedan’ın 2016’da 35 bin adetle Türkiye’nin en çok satılan aracı olduğu, Tofaş Ar-Ge merkezinin ise iki yıl üst üste Bilim Teknoloji ve Sanayi Bakanlığı tarafından otomotiv sektörünün en başarılı Ar-Ge merkezi seçilmesi, şirketin altyapıya verdiği önemi gösteriyor.

Tofaş’ın “Avrupa Birliği Ar-Ge Skorbord 2016” değerlendirmesinde, endüstriyel Ar-Ge yatırımlarında en yüksek yatırım tutarına sahip Türk şirketi olduğunu unutmamak gerek!

Üniversitelerimizin otomotiv bölümlerinde bulunan, eğitim için kullanılan otomobil ve motor örnekleri oldukça eski.

Türkiye’nin otomotiv sektöründe daha ileriye gidebilmesi için bunun gibi küçük eksiklikleri gidermemiz şart!

Otopark.com ve şahsım adına umuyorum ki Türkiye’de üretim yapan diğer otomobil firmaları da devletimiz de bu projeye destekte bulunur.

Emrullah TEKGÖZ

1994'te doğdum. Atılım Üniversitesi İşletme (İngilizce) okumaktayım. Otomobil tutkum hayatımda her zaman büyük yeri olan AE101'in efsanevi mekanik tınısıyla başladı, E46 320i ve E39 540i ile bu tutku yerini aşka bıraktı. Bu aşk atmosferik Avensis 3 FL ile devam etmekte.

İlgili Makaleler

5 Yorum

  1. Bursa da hürriyet endüstri meslek lisesinin Fiat – Tofaş atölyesi var linea falan vermişler orada daha önce öğrencilerin çalışma önlükleri bile Tofaş sağlıyo tebrik etmek lazım

  2. Cok iyi bir haber. Tebrikler Tofas! Ne kadar teori ogrenseler de pratik her zaman daha degerlidir bu konuda!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu