FeaturedHaberler

Jaguar, trafik ışıkları ve park yerleri ile haberleşecekJaguar, araçlarında güvenlik seviyesini artırmaya devam ediyor şirket, yeni bir özellik ile karşımızda. Jaguar’ın yeni modellerinde trafik ışıkları ile haberleşme imkanı sağlayacak. 

Jaguar, trafik ışıkları ve park yerlerini görebilecek

İngiliz Hükümeti ile ortak bir şekilde yürütülen bu çalışma sonucunda Jaguar, yeni modellerinde trafik ışıkları ile haberleşerek sürücüye sürekli yeşil ışıklara denk gelmesi için bilgilendirecek. Geliştirilmeye devam eden bu sistem hız limitleri çerçevesi içerisinde gitmesi gereken optimum hızı hesaplayacak ve sürücünün hem zamandan tasarruf etmesine yardım edecek hem de trafik güvenliğini tehlikeye atmasına engel olacak.

İngiltere’de kullanıma başlanıyor

20 milyon sterlin harcanan bu proje hala geliştirilmeye devam ediyor. Ayrıca ismine otomatik sürüş adı verilmiş. Geliştirilen bu projenin tek önemli özelliği trafik ışıkları ile etkileşim halinde olması değil. Şehirde bulunan park yerlerinin uygunluğunu da takip ediyor ve bu sistem ile kullanıcıların trafik kazalarını ve trafik karmaşalarını büyük bir ölçüde azaltacağı planlanıyor. Geliştirilmeye devam eden bu sistem ilk olarak İngiltere’de kullanıma başlayacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu