FeaturedHaberler

TOSFED tüm etkinlikleri virüs nedeni ile erteledi

Nisan aynının sonuna kadar etkinlik olmayacak

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu TOSFED tarafından yeni bir açıklama yapıldı. Bu açıklamanın nedeni ise, son günlerde gittikçe şiddetini arttıran Koronavirüs (Kovid-19) oldu.

Corona Virüs etki alanını gelişletmeye devam ediyor. Dünya genelinde otomotiv sektöründe büyük aksamalar mevcut. Üretimi durduran markalardan shoowroomlarını kapatan üreticilere kadar birçok önlem alındı. Bu önemlerden biri de motorsporlarında yapıldı. Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu(TOSFED), Kovid-19’un yayılmasını önlemek amacı ile etkinliklerini erteledi.

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu, TOSFED tarafından yapılan açıklama ise şu şekilde, T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapılan açıklama doğrultusunda, Koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı devletimizin almış olduğu tedbirler kapsamında sporcu, görevli ve izleyicilerin sağlıkları ile güvenliğini korumak adına ülke genelindeki tüm sportif etkinlikler, eğitim ve seminer programları ileri bir tarihe ertelenmiş olup, bu sürecin Nisan sonuna kadar devam etmesi öngörülmektedir.

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu olarak süreci takip ederek takvim düzenlemeleri yapılarak en kısa sürede kamuoyuyla paylaşacağız.” Bu tarihlerin uzayıp kısalabileceğini de hatırlatmak gerek.

İlgili Makaleler

3 Yorum

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu