HABER 2017 Hyundai i30 | İlk Sürüş

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Tamam, ben de bir şey unuttum galiba diye düşünüyordum. Editledim şimdi yorumu :) Ben cam tavanı çok severim, standart bir sürücü için cam tavan ve cam tavansız versiyon sürüş kabiliyetinde aşırı fark yaratmaz. Ama benim gibi otomobili limitlerde kullanmayı sevenler için o fark hissedilecektir. Neredeyse +1 kişi daha ekliyoruz ağırlığa. Tercih edenlere tabii ki saygı duyarım ama standart özellik olması noktasında yanlış pazarlama olduğu kanaatindeyim :)
Orhan hocamın yorumuna verdiğim cevaptaki gibi standart sürücü için sürüş kabiliyetleri konusunda ekstra bir sıkıntısı olmaz. Tüketim, trim sesi ve belki amortisör konforu konusunda bir eksisi olur ama benim gibi otomobilini zorlamayı sevenlere sıkıntı çıkaracaktır. Gerçi hyundai i30 ile kaç kişi limit kasar o ayrı ama satın alanlardan yapmak isteyecekler elbet olacaktır :D
Limit arayan yallah Focus alsın :D i30 yeni kasasında nasıl tabii henüz bilmiyorum ama eski kasasında bir gıdım sürüş hissi yoktu. Camı açıp lastik sesi dinleyeceksin ki kaydığını anlayasın, öyle bir arabaydı. Ha çok rahattı, hiç yormayacak cinsten bir arabaydı o ayrı. O ruhtaki bir arabanın limitleri ne kadar olursa olsun, cam tavan gibi bir etkiyi anlamak imkansız oluyor. Ben i20'de cam tavanlı ve cam tavansız i20 kullanarak net farklar gördüm, ama 1.2 atmosferik motorda B sınıfı arabada gördüm :)

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Limit arayan yallah Focus alsın :D i30 yeni kasasında nasıl tabii henüz bilmiyorum ama eski kasasında bir gıdım sürüş hissi yoktu. Camı açıp lastik sesi dinleyeceksin ki kaydığını anlayasın, öyle bir arabaydı. Ha çok rahattı, hiç yormayacak cinsten bir arabaydı o ayrı. O ruhtaki bir arabanın limitleri ne kadar olursa olsun, cam tavan gibi bir etkiyi anlamak imkansız oluyor. Ben i20'de cam tavanlı ve cam tavansız i20 kullanarak net farklar gördüm, ama 1.2 atmosferik motorda B sınıfı arabada gördüm :)
Ee tabi segment indikçe ekstra ağırlığın etkisi artıyor çünkü amortisör kalitesi dahil bir çok konuda malzemeden kısılıyor. Mesela d segment bir araçta cam tavanın getirdiği eksi etkiler hemen hemen hiç anlaşılmaz. Belki benzinli versiyonda yakıt tüketimi konusunda bir oynama olur ama onun haricinde fazla bir eksi olmaz. C sınıf tam limitte duruyor bu konuda.
Sonuçta dediğim gibi, hiç bir şey olmasa cam tavanın benim gibi takıntılı sürücüler konusunda psikolojik bir baskısı olacaktır. Ben bagajdaki zincir takımını çıkaran adamım araçta ağırlık yapmasın diye :D Ama onun haricinde cam tavanın getirdiği görsel lezzeti tabii ki ben de seviyorum.

bmwcierman

Taklacı Güvercin
14 Mar 2017
40
32
295
cam tavanın yol tutuşa etkisini anlayacak boyutta forum sürücüsü olmak... Harcanmış bir yetenek. En iyisi üstün sürüş tenekesi 1.5 DİZEL FOCUS. Dehşet bir şey.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Tasarım en azından kötü değil. :) @sinan eski tasarımını çok beğendiğini hep söyler, ben de tam tersi hiçbir zaman hoşlanmadım. Yeni tasarımına o yüzden razıyım. :) Cam tavan konusunda sana katılmıyorum. Bana göre ekrandan daha büyük artı. Kullanıcı profiline göre değişir yani. Golf'ün iç mekanını çok seven biri olarak açık söyleyeyim, eşya gözlerinde çıplak plastikten kurtulsalar Golf'e %95 yetişirdi bu iç mekan. Çünkü Hyundai'nin sert malzemeleri çok kalitesiz değil. Muhtemelen fiyatı 10k ucuz olur. :)

Ekranın sonradan takılabilecek bir şey olduğunu ve çokta büyük bir şey olmadığını belirtmek lazım.

@CenkGs Bizim c4 picasso da da açılmayan cam tavan var ve saydığınız bütün eksiler var ama verdiği hava ve ferahlık çoğuna değiyor özellikle kadınları çekmek için standart yapıldığını düşünüyorum. Bir kadın arabanın sürüşü,konforu iyi veya kötü olsun fark etmez ilk aradığı şey ferahlıktır.

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
cam tavanın yol tutuşa etkisini anlayacak boyutta forum sürücüsü olmak... Harcanmış bir yetenek. En iyisi üstün sürüş tenekesi 1.5 DİZEL FOCUS. Dehşet bir şey.
Ken Block'tan birebir ileri sürüş eğitimi dersleri aldım ben söylemediler mi sana.. Biliyorsun Ken ve Ford anlaşmalılar, hatta otomobiller de Ken'in tecrübeleri ile üretiliyor. Sıkı dostumdur, tanıştırayım seni bir ara. Bmw 1'inin anahtarını kırdırır sana dizel focus'uyla :)

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Ekranın sonradan takılabilecek bir şey olduğunu ve çokta büyük bir şey olmadığını belirtmek lazım.

@CenkGs Bizim c4 picasso da da açılmayan cam tavan var ve saydığınız bütün eksiler var ama verdiği hava ve ferahlık çoğuna değiyor özellikle kadınları çekmek için standart yapıldığını düşünüyorum. Bir kadın arabanın sürüşü,konforu iyi veya kötü olsun fark etmez ilk aradığı şey ferahlıktır.
Mpv'de zaten cam tavan özelliği olmazsa ben de satın almam öyle diyeyim :D

anl_akl

Panpa
8 Eyl 2016
1,247
3,438
3,720
Ankara
Bence eski nesiller deki gibi en büyük sıkıntıları yakıt tüketimleri olucaktır.Şahsen en son 1,6 CRDİ 136'lık lar öyle aman aman ekonomik olmuyorlardı ki son testte ki 1,4 motorun tüketimi de fazla geldi bana.

bmwcierman

Taklacı Güvercin
14 Mar 2017
40
32
295
muhteşem focus muhteşem altyapısıyla her göreni bir daha baktırır kendine. bmw 1 yanında ne ki :)

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Bence eski nesiller deki gibi en büyük sıkıntıları yakıt tüketimleri olucaktır.Şahsen en son 1,6 CRDİ 136'lık lar öyle aman aman ekonomik olmuyorlardı ki son testte ki 1,4 motorun tüketimi de fazla geldi bana.
1.4 atmosferik motorunu merak ediyorum. Ekonomik olacak mı acaba :) Arabayı kurtaracak gibiyse çok satar.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Maalesef ağırlıkta pek bir azalma olmamış zaten eski nesile göre. Sinan 28 kg kadar bir hafifleme söz konusu demişti kullandığı versiyonla ilgili. Ama tahminimce 28 kg'lık hafifleme cam tavanlı versiyon için geçerlidir. Cam tavansızın ağırlığı biraz daha azdır.

Son düzenleme:

anl_akl

Panpa
8 Eyl 2016
1,247
3,438
3,720
Ankara
Maalesef ağırlıkta pek bir azalma olmamış zaten eski nesile göre. Sinan 28 kg kadar bir hafifleme söz konusu demişti kullandığı versiyonla ilgili. Ama tahminimce 28 kg'lık hafifleme cam tavanlı versiyon için geçerlidir. Cam tavansızın hafifliği biraz daha azdır.
Bence cam tavan olmasına rağmen az abi.Şöyle olsaydı bir 100 kilo konforlu olup birde az yaksa idi.Tadından yenmezdi.
1.4 atmosferik motorunu merak ediyorum. Ekonomik olacak mı acaba :) Arabayı kurtaracak gibiyse çok satar.
Ben pek o kombinasyondan ümitli değilim ama hayırlısı abi.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Bence cam tavan olmasına rağmen az abi.Şöyle olsaydı bir 100 kilo konforlu olup birde az yaksa idi.Tadından yenmezdi.
Öyle tabii. Eski versiyona göre biraz daha ağırlık azaltımı beklerdim. Hele ki bu konuda opel'in 200 kg'a kadar ağırlık azaltımı yaptığına şahit olduktan sonra bunlar hiç yeterli gelmiyor :)

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım