HABER Muhip ile BMW 320d Uzun Dönem Testi

ctanguner

Panpa
7 Eyl 2016
356
1,193
3,095
İstanbul
  • Motor: 2.0-litre turbodizel
  • Güç: 184 HP @ 4000 d/d
  • Tork: 380 Nm @ 1750-2750 d/d
  • Şanzıman: 8-ileri tork konvertörlü
  • 0-100 km/s: 7.5 sn
  • Son hız: 235 km/s
  • Test tüketimi: Ortalama 6 litre/100 km
  • Ağırlık: 1420 kg
  • Bagaj hacmi: 480 litre
+ Performans
+ Tüketim
+ Yol tutuş

Arka diz mesafesi
Koltuklar

Videoda İstasyon Bulucu, Teklifler ve yolculuk performansını değerlendiren Shell Drive özelliğinden bahsettiğimiz, Shell’in sürücülerin yolculuklarına keyif katan mobil uygulaması hakkında bilgi almak ve uygulamayı indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

1 arasında 6

Read the whole post here.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,105
45,654
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Yahu 3.20 dizele bayılıyorum. Performans desen var, tüketim ekonomisi desen var, yol tutuş desen var, konfor desen var, yalıtım desen var, yeterince iç hacim de var. Arabada her şey var. Bunlardan bir tane düşürüp ömürlük kullanmak gerek.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Yahu 3.20 dizele bayılıyorum. Performans desen var, tüketim ekonomisi desen var, yol tutuş desen var, konfor desen var, yalıtım desen var, yeterince iç hacim de var. Arabada her şey var. Bunlardan bir tane düşürüp ömürlük kullanmak gerek.

Abi harbiden focus'tan az mı yakıyor ?

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,105
45,654
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Uzun yolda kafaya oynar benimkiyle ama şehir içinde pek mümkün değil. Benim uzun yol tüketimim ( 170-180 basmalar ve 120 sabit gitmeler dahil ) 4,5-5 litre arasında değişiyor. Full dip gaz tüm yolu yardırarak gidersem de 6-6,5 litre görüyorum. Şehir içinde de sıkışık ist trafiğinde 5-5,5 litre. Kışın ise 6,5 litre civarı yakıyor. 3.20 dizel bu değerlere yaklaşır ama bu kadar düşer mi pek sanmıyorum. Sanırım uzun yolda bu değerleri görür gibi geliyor. Video'yu henüz tam olarak izleyemedim, kullanan arkadaşlar varsa daha iyi karşılaştırabiliriz. Ama misal benimkinden 2-3 litre fazla yaksa bile o aradaki farka kesinlikle değer.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Uzun yolda kafaya oynar benimkiyle ama şehir içinde pek mümkün değil. Benim uzun yol tüketimim ( 170-180 basmalar ve 120 sabit gitmeler dahil ) 4,5-5 litre arasında değişiyor. Full dip gaz tüm yolu yardırarak gidersem de 6-6,5 litre görüyorum. Şehir içinde de sıkışık ist trafiğinde 5-5,5 litre. Kışın ise 6,5 litre civarı yakıyor. 3.20 dizel bu değerlere yaklaşır ama bu kadar düşer mi pek sanmıyorum. Sanırım uzun yolda bu değerleri görür gibi geliyor. Video'yu henüz tam olarak izleyemedim, kullanan arkadaşlar varsa daha iyi karşılaştırabiliriz. Ama misal benimkinden 2-3 litre fazla yaksa bile o aradaki farka kesinlikle değer.

Tabi orası ayrı konu, ama gerçekten ilgimi çekti yakıt tüketimi

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,105
45,654
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Şimdi tamamen izledim videoyu. Muhip'in söylediği değerler o araba için efsane. Söylediği güzergahta 5,5 falan yakıyormuş, aynı sürüş tarzı ve yol durumuyla sakin kullanımla beraber benimki de 4,5-5 arasında değişir. Söylediği güzergahta fazla şekilde kilit trafikte kalmıyor belli ki. Kilit trafikli yerlerde uzun süre kalındığında tüketim biraz daha açılabilir sadece. Ama bu aracın 5,5 yaktığı yerde benimki şu kadar yakıyor diye kıyasa tuttuğum zaman da utanıyorum açıkça söyleyeyim :D

Son düzenleme:

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Şimdi tamamen izledim videoyu. Muhip'in söylediği değerler o araba için efsane. Söylediği güzergahta 5,5 falan yakıyormuş, aynı sürüş tarzı ve yol durumuyla sakin kullanımla beraber benimki de 4,5-5 arasında değişir. Kilit trafikli yerlerde uzun süre kalındığında tüketim biraz daha açılabilir sadece. Ama bu aracın 5,5 yaktığı yerde benimki şu kadar yakıyor diye kıyasa tuttuğum zaman da utanıyorum açıkça söyleyeyim :D

Aynen 184lük 2.0 3.20d :D :D

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,276
21,696
5,320
26
Avcılar-Darıca
Mükemmel bir araç gerçekten. Harman Kardon'lu bir 3.20D hayalim :) Bide Recaro olursa tadından yenmez :D
Tam bir otoban makinası az yakar çok kaçar efsane :D
@sinan abi ne kadar acaba büyük ekrana geçmenin maliyeti :D Bluetooth ile müzik dinlenebiliyor mu şuan ?

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Mükemmel bir araç gerçekten. Harman Kardon'lu bir 3.20D hayalim :) Bide Recaro olursa tadından yenmez :D
Tam bir otoban makinası az yakar çok kaçar efsane :D
@sinan abi ne kadar acaba büyük ekrana geçmenin maliyeti :D Bluetooth ile müzik dinlenebiliyor mu şuan ?

@muhip abiye sormak lazım onu :D

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,105
45,654
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Abi uzun yolda 100-110 sabit 4-4.3 gibi bir şey yakıyor daha ne yapsın ya :D Mükemmel değil mi Clio ile kapışıyor neredeyse.
O aracın motor hacmi, gücü ve ağırlığı düşünüldüğünde komple yaktığı yakıt tüm dizel motorlar arasında sanırım kafaya oynar zaten. Bunda hiç şüphe yok :D Ama 4-4,3 sanırım anlık yakıt tüketimi bilgisi. 100 km'de 4-4,3 litre yakıyorsa bizimkileri atalım uçurumdan aşağı :D

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
O aracın motor hacmi, gücü ve ağırlığı düşünüldüğünde komple yaktığı yakıt tüm dizel motorlar arasında sanırım kafaya oynar zaten. Bunda hiç şüphe yok :D Ama 4-4,3 sanırım anlık yakıt tüketimi bilgisi. 100 km'de 4-4,3 litre yakıyorsa bizimkileri atalım uçurumdan aşağı :D

Sümbülden de az yakmıyodur heralde :D

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,276
21,696
5,320
26
Avcılar-Darıca
İnanırsan yakacağını düşünüyorum abi şehir içinde 5.5 yakıyorsa uzun yolda o motor 4.5'lara iner :D Tabi bu DPF ne zaman tıkanır onu bilmem arada ibreyi dayamak lazım 250'ye. :D

BMW dizel araçlarında nasıl bir sihir kullanıyorsa hem mükemmel yürüyor hemde inanılmaz tüketim değerleri var. 383 beygirlik 7.50d ile 6.2 litre görmüştü arkadaşım inanılır gibi değil :D Herkes atmosferik hastasıdı bende dizel hastası oldum BMW yüzünden :D

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,105
45,654
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
İnanırsan yakacağını düşünüyorum abi şehir içinde 5.5 yakıyorsa uzun yolda o motor 4.5'lara iner :D Tabi bu DPF ne zaman tıkanır onu bilmem arada ibreyi dayamak lazım 250'ye. :D

BMW dizel araçlarında nasıl bir sihir kullanıyorsa hem mükemmel yürüyor hemde inanılmaz tüketim değerleri var. 383 beygirlik 7.50d ile 6.2 litre görmüştü arkadaşım inanılır gibi değil :D Herkes atmosferik hastasıdı bende dizel hastası oldum BMW yüzünden :D
Zaten ben hep söylüyorum. Bana göre en iyi dizel motoru bmw üretiyor. Bu hacim ve güçlerle beraber bu kadar düşük tüketime imza atmak direkt mühendislik başarısıdır.
Vallahi uzun yolda benim araçla en az 4,1 litre görebildim 100 km'de. Bu değeri de yasal hız limitleri olan 50-70-90-110 km hızlara uyarak elde ettim. Gazı resmen okşayarak eziyordum. Eğer öyle rahat rahat 3.20 dizel uzun yolda 4-4,3 görüyorsa 100 km'de, bizimkileri uçurumdan atalım net yani :D

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım